Instagram’da Kullanıcılar Sessize Nasıl Alınır ?

Instagram’da sessize alma nasıl yapılır ? Instagram’da bir kullanıcı nasıl sessize alınır ? Instagram’da kullanıcılar nasıl sessize alınır? Bu yazımızda sizlere Instagram’ın sessize alma özelliğinin nasıl kullanıldığını gösterdik. İşte detaylar.. 

Instagram bildiğiniz üzere günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri konumundadır. Instagram’da dünyanın her yerinden milyonlarca kullanıcı yer almaktadır. 

Instagram’da yer alan tanıdık tanımadık tüm kullanıcıları takip edebiliyoruz ya da takip istediği gönderebiliyoruz. Aynı şekilde diğer kulanıcılarda bizleri takip edebiliyor ya da bizlere takip isteği gönderebiliyor. 

Instagram’da takip ettiğimiz kullanıcıların profillerine erişebiliyor, onlarla sohbet edebiliyoruz. Aynı şekilde bizi takip eden kullanıcılarda bizlerin profillerine erişip paylaşımlarımıza göz atıp, bunları beğenebiliyor ve karşılıklı video ya da mesaj şeklinde sohbetler edebiliyoruz. 

Instagram’da biz istediğimiz takdir de sınırsız bir şekilde kullanıcı bizleri takip edebiliyor. Bunlar tanıdığımız kişiler (akraba, arkadaş vs.) de olabiliyor ya da tanımadığımız kişilerde olabiliyor. Bizde onları takip edebiliyoruz. 

Günümüzde özellikle arkadaş ve akraba çevrelerinde biri sizi takip ettiğinde sizde onu takip etmek isteseniz de istemesenizde takip etmek zorunda kalabiliyorsunuz. Hal böyle olunca paylaşımlarını görmek istemediğiniz kişilerin paylaşımlarına Instagram’da oldukça sık karşılaşabiliyorsunuz. 

Bunun haricinde bazı Instagram kullanıcıları Instagram hesaplarında gerekli gereksiz oldukça sık paylaşımlarda bulunuyor ki o kişiyi takip etmekten keyif alsanız dahi bazen o kişinin yapmış olduğu oldukça sık paylaşımdan ötürü bıkkınlık yaşayabiliyorsunuz. Bu gibi durumlarda ilgili kullanıcıları takipten çıkmak isteyebiliyorsunuz ama belirli sebeplerden dolayı çıkmak istemiyor ya da çıkamıyorsunuz. 

İşte tam bu nokta da çözümü Instagram kullanıcılarına sağlıyor. Instagram’da takip ettiğiniz kullanıcıların paylaşımlarını dilerseniz takipten çıkmadan, Instagram akış sayfasında gösterilmesini engelleyebilirsiniz. Instagram bu imkanı kullanıcılarına uygulamasında sağlıyor. Instagram’ın bu özelliği ”kullanıcıları sessize alma’‘ özelliğidir. 

Instagram’da kullanıcıları sessize alarak ilgili kullanıcıların paylaşımlarının Instagram akış sayfasında gösterilmesini engelleyebilirsiniz. Böylelikle ilgili kullanıcıları takipten çıkarmadan, engellemeden ve karşı tarafın sizin onun gönderilerini sessize aldığınızı anlamadan, sessize alabilirsiniz. 

Böylelikle paylaşımları ile oldukça sık karşılaşmaktan rahatsız olduğunuz kullanıcıları sessize alarak, ilgili kulanıcıların paylaşımları ile oldukça sık karşılaşmaktan uzaklaşabilirsiniz.

Peki Instagram’da kullanıcılar nasıl sessize alınıyor ? İşte sorunuzun cevabı burada. Aşağıda sizlere Instagram’da kullanıcıların nasıl sessize alındığını resimli olarak anlattık. İşte detaylar.. 

INSTAGRAM’DA SESSİZE ALMA NASIL YAPILIR ? 

Instagram’da herhangi bir kullanıcıyı sessize almak için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın. 

1- Instagram uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın. 

2- Sessize almak istediğiniz kullanıcının herhangi bir gönderisinine gidin.

Not: İlgili gönderi, Instagram ana akış sayfasındaki bir gönderi de olabilir ya da ilgili kullanıcının profiline gidip seçmiş olduğunuz herhangi bir gönderi olabilir.

3- Sessize almak istediğiniz kullanıcının herhangi bir gönderisinde sağ üst köşede yer alan ‘‘yan yana 3 nokta” ikonuna dokunun. 

4- Daha sonra açılacak olan alt pencereden ”Sessize al” seçeneğine dokunun.

5- Ardından karşınıza açılacak olan bir diğer pencereden de ilgili seçeneklerden sadece gönderileri sessize almak için; ”Gönderileri sessize al” seçeneğine dokunun. 

*Dilerseniz ilgili pencerede yer alan bir diğer seçenekten ilgili kullanıcının gönderilerini ve hikayelerini gizlemek isterseniz, ‘‘Gönderileri ve hikayeyi gizle” seçeneğine dokunmanız yeterlidir.

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

Peki daha önce sessize alınan hesaplar nasıl kaldırılır ? İşte sorunuzun BURADA yer alan yazımızda. ‘Instagram’da sessize alınan kullanıcılar nasıl kaldırılır‘ adlı yazımıza ”BURADAN” gidebilirsiniz. 

”Bu yazımızda sizlere Instagram’da herhangi bir kullanıcının nasıl sessize alınabileceğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.