Instagram’da Kişi Engelli Nasıl Kaldırılır ? (Resimli Anlatım)

Instagram’da kişi engeli nasıl kaldırılır ? Instagram’da kişi engelleme nasıl kaldırılır ? Instagram’da daha önce engellenen kişinin/kullanıcının engeli nasıl kaldırılır? Bu yazımızda sizlere Instagram’da daha önce engellemiş olduğunuz kişilerin engelinin nasıl kaldırıldığını resimli olarak detaylı bir şekilde anlattık. İşte detaylar..

Günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri olan Instagram, kullanıcılarına uygulaması içerisinde birbirinden farklı ve bazende gerekli olan özellikler sunuyor. Instagram’ın kullanıcılarına sunmuş olduğu bu özelliklerden biri de bu tarz tüm uygulama ve ağlarda da yer alan kişi/kullanıcı engelleme özelliğidir.

Bu özellik ile kullanıcılar diledikleri an diledikleri kişi ya da kullanıcıları engelleyerek onlarla çift taraflı olarak etkileşimden uzaklaşabiliyorlar. Yani herhangi bir kullanıcıyı engelleyerek o kullanıcının sizin hesabınıza girerek paylaşımlarınızı görmesini ve size DM (mesajlaşma) yoluyla etkileşime geçmesini engelleyebiliyorsunuz. Aynı şekilde engelleme durumunda sizde o kişile hiçbir şekilde etkileşime geçemiyorsunuz. Taki siz o kişinin engelini kaldırana kadar bu durum böyle devam ediyor.

Bu yazımızda Instagram’da daha önce engellemiş olduğumuz kişinin engelinin nasıl kaldırılacağını anlattık. Tüm detayları konumuzun devamında resimli olarak inceleyebilirsiniz.

Konumuza giriş yapmadan bir önceki yazımızda sizlere Instagram’da kişi engellemenin nasıl yapıldığını anlatmıştık. Bu konuya’da aşağıdaki yazıya tıklayarak erişebilirsiniz.

==> ” INSTAGRAM’DA KİŞİ ENGELLEME NASIL YAPILIR ? ”    

Şimdi konuyu uzatmadan hemen Instagram’da kişi engelinin nasıl kaldırıldığına resimli olarak ayrıntılı bir şekilde bakalım.

Instagram’da daha önce engellediğiniz kişinin/kullanıcının engelini dilediğiniz an kaldırabilirsiniz. Bu işlemi uygulayarak o kişinin dilerse sizinle tekrar iletişime geçmesini ve yine aynı şekilde sizinde tekrar onunla etkileşime geçmenizi sağlayabilirsiniz.

Oldukça basit bir şekilde yapılan engel kaldırma işlemini aşağıdaki adımları uygulayarak yapabilirsiniz.

İŞTE INSTAGRAM’DA KİŞİ ENGELİ KALDIRMA İŞLEMİ !

1- İlk olarak Instagram uygulamasını mobil cihazınızda açınız.

2- Ardından ”Profil” kısmınıza gidin. Profil kısmında sağ üst köşede yer alan ”üst üste 3 çizgi ikonuna” dokunun. Ardından yukarıdaki resimde sol taraftaki ekran görüntüsünde de gördüğünüz üzere en altta yer alan ”AYARLAR” kısmına dokunun.

3- Karşınıza yukarıdaki sağ taraftaki ekran görüntüsünde gördüğünüz ayarlar sayfası çıkacaktır. Ayarlar sayfasında ”Gizlilik ve güvenlik” kategorisinin alt seçeneklerinden olan ”ENGELLENEN HESAPLAR” kısmına dokunun.

4- Karşınıza bu zamana kadar engellediğiniz hesapların/kişilerin listesi çıkacaktır. Liste genellikle en son engellenen başta olacak şekilde sıralanmaktadır. Yani çok eski bir zaman önce engellediğiniz kişileri listenin sonlarına doğru bulabilirsiniz.

Burada biz örnekte engellemiş olduğumuz ”Apple” kullanıcının engelini kaldıracağız. Listeden daha önce engellemiş olduğumuz ”apple” kullanıcısını seçtik.

Engellemiş olduğumuz kişiye dokunduktan sonra  yukarıda sağ taraftaki ekran görüntüsünde de gördüğünüz üzere o kişinin profiline gittik.

5- Ardından engelini kaldırmak istediğiniz kullanıcının profilinde o kullanıcının engelini kaldırmak için ”Engellemeyi kaldır” butonuna dokunun.

6- Daha sonra karşınıza engellemeyi kaldırmak için bir onay penceresi çıkacaktır. Bu işlemi tamamlamak için yukarıdaki ekran görüntüsündeki gibi butonlara dokunarak engeli kaldırma işlemini tamamlayın.

İşlem bu kadar basit. Artık engelini kaldırdığınız kişinin profiline erişebilirsiniz. Siz ve O karşılıklı etkileşime geçebilirsiniz. 

Bu yazımızda sizlere Instagram’da daha önce engellemiş olduğunuz kişilerin engellinin nasıl kaldırıldığını resimli olarak anlattık. Konu ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ”YORUMLAR” kısmından belirtebilirsiniz.

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.