Instagram’da Kişi Engelleme Nasıl Yapılır ? (Resimli Anlatım)

Instagram’da kişi engelleme nasıl yapılır ? Instagram’da herhangi bir kullanıcı nasıl engellenir ? Instagram’da rahatsız edici hesaplar nasıl engellenir? İşte sorunuzun cevabı bu yazımızda.. Bu yazımızda sizlere Instagram’da herhangi bir kullanıcının nasıl engellendiğini resimli olarak adım adım anlattık. İşte detaylar..

Instagram günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri konumundadır. Dünya üzerinden milyonlarca kullanıcı olan Instagram, gün geçtikçe kullanıcı sayısını daha da arttırmaktadır. Milyonlarca kişisel ya da ticari hesap bulunan Instagram’da artık neredeyse bütün tanıdığımız ya da tanımadığımız herkese erişebiliyoruz. Ayrıca onlarda bize erişebiliyor. Her ne kadar bu durum bir çok yönden faydalı ve eğlenceli olasa da bazı durumlarda gerçekten rahatsız edebiliyor.

Instagram’da bazı hesaplar kullanıcıları rahatsız edebiliyor. Bu hesap türleri genellikle internet dünyasında fake olarak tabir edilen yani sahte hesaplar olmaktadır. Ayrıca bu hesapların yanı sıra günümüzde bir hayli popüler olan ticari ya da yine ticari amaç güden reklam amacıyla kurulmuş olan hesaplarda bir çok kullanıcıyı göndermiş olukları istek, atmış oldukları beğeni ve mesajlardan ötürü rahatsız etmektedir.

Bunların yanı sıra yine Instagram’da bazı kullanıcılar bazı tanıdığı ya da tanımadığı kişilerin kendilerine DM üzerinden mesaj göndermesini istemediğinden ve paylaşımlarını görmesini istemediğinden dolayı bazı kullanıcıları engelleme gereksiniminde bulunmaktadır.

Peki Instagram’da kişi (kullanıcı) engelleme nasıl yapılıyor ? 

Şimdi gelelim sorunun cevabına.. Instagram’da kişi engelleme oldukça basit bir şekilde yapılıyor. Kişi engellemenin nasıl yapıldığını aşağıda sizlere resimli olarak anlattık. Aşağıdaki anlatıma göz atarak, Instagram’da kişi engelleme işlemini çok basit bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz zaman engellemiş olduğunuz o kullanıcının engelini tercihiniz doğrultusunda kaldırabilirsiniz.

İşte Instagram’da kişi engellemenin yolu !

1- İlk olarak Instagram uygulamasını mobil cihazınız da açın.

Not: Konu anlatımını Instagram’ın %95 oranında mobil kullanıma sahip olmasından dolayı kişi engelleme işleminin mobil uygulama ve mobil web sayfası üzeriden nasıl yapıldığını sizlere anlattık. 

2- Uygulamayı açıp giriş yaptıktan sonra hesabınızda engellemek istediğiniz kullanıcının profil sayfasına aşağıdaki görüntüdeki gibi gidin.

Not: Biz bu anlatımda kurbanımız olarak Apple’ı seçtik 🙂 Anlatımımızda Apple’ın Instagram sayfasını engelleyeceğiz. 

3- Engellemek istediğiniz kullanıcının sayfasında iken sağ üst köşede gördüğünüz ”3 nokta ikonuna” dokunun.

4- İkona dokunduktan sonra karşınıza yukarıdaki resimde sağ taraftaki ekran görüntüsünde de gördüğünüz gibi bir pencere çıkacaktır. Burada en üstte kırmızı ile yazılmış olan ”ENGELLE” yazısına dokunun.

5- Karşınıza çıkan pencereden ”Engelle” yazısına dokunduktan sonra yukarıdaki resimdeki gibi yine bir onay penceresi çıkacaktır. Bu pencerede de yine ”ENGELLE” seçeneğini seçin.

Bu adımların sonunda engellemek istediğini kullanıcı sizin hesabınızda engellenmiş olacaktır. Artık o kullanıcı sizin profilinize erişemeyecek ve hiçbir şekilde sizinle Instagram üzeriden o hesap ile temasa geçemeyecektir. Aynı şekilde sizde o kullanıcıya engeli kaldırmadığınız sürece erişemeyeceksiniz.

Engelleme işlemi tamamladığında engellediğiniz kullanıcının profili yukarıdaki resimdeki sağ tarafta yer alana ekran görüntüsü gibi olacaktır. * ”Henüz hiç gönderi yok” uyarısı yer alan bir sayfa çıkacaktır. Dilerseniz ayarlardan ya da engellemiş olduğunuz kullanıcının profilinde en üstte yer alan ‘‘engellemeyi kaldır’‘ butonuna dokunarak engellemeyi kaldırabilirsiniz.

İşlem bu kadar basit ! 

Bu yazımızda sizlere Instagram’da kişi (kullanıcı) engellemenin nasıl yapıldığını resimli olarak anlattık. Konu ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ”YORUMLAR” kısmından belirtebilirsiniz. 

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.