İnstagram’da Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır ?

Instagram’da hikaye gizleme nasıl yapılır? Instagram’da paylaşılan hikayeler bazı kişi ya da kişiler için nasıl gizlenir? Instagram’da paylaştığım hikayeyi görmesini istemediğim kişi ya da kişilerden nasıl gizleyebilirim ?  Sorularınızın cevabı ve tüm detaylar bu yazımızda..

Bu yazımızda sizlere Instagram’da paylaştığınız hikayeleri görmesini istemediğiniz kişi ya da kişilerden nasıl gizleneceğini anlattık. 

Instagram’da paylaşmış olduğunuz hikaye herhangi bir ayar yapmadığınız sürece tüm takipçileriniz tarafından görüntülenebilir. Ayrıca profiliniz gizli değilse paylaştığınız hikaye ve hikayeleri tüm instagram kullanıcıları görüntüleyebilir.

Peki ya Instagram’da paylaştığım hikayeleri sadece takipçilerime göstermek istiyorum ya da bazı takipçilerime göstermek istiyorum diyorsanız sorularınızın cevabı aşağıda. 

Paylaştığım hikayeleri sadece takipçilerim görebilsin istiyorum ? 

Paylaştığınız hikayeyi sadece takipçilerinizin görmesini istiyorsanız bunun sadece tek bir yolu var. İnstagram’da paylaşılan hikayeyi sadece takipçilere özel olarak ayarlama imkanınız yok. Paylaştığınız hikayeleri sizi takip etmeyen kişilerin görmesini istemiyorsanız tek yapmanız gereken profilinizi gizlemeniz olacaktır. Eğer profiliniz gizli olursa sizi takip etmeyen kişiler sizin profilinizde herhangi bir paylaşımınızı göremeyecektir. Tek çözüm bu.

Paylaştım hikayeyi görmesini istemediğim kişilerden nasıl gizlerim ? 

Paylaştığınız hikayeyi görmesini istemediğiniz kişi ya da kişilerden gizleyebilirsiniz. İnstagram buna olanak sağlıyor. Bu işlemi çok basit bir şekilde yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıda belirteceğimiz adımları uygulamak.

İşte Instagram’da hikayenizi görmesini istemediğiniz kişilerden gizlemek için uygulayacağınız adımlar !

  1. İlk olarak Uygulama üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapınız ve buradan ”Profil” kısmına geliniz.
  2. Profil kısmından ”Ayarlar” (Seçenekler) kısmına geçiş yapınız.
  3. Ayarlar kısmında ”Hikaye Ayarları” kısmına giriniz.
  4. Açılan sayfada en üstte yazan ”Hikayeyi Gizle” seçeneğine tıklayın.
  5. Karşınıza takipçilerinizden oluşan bir liste gelecektir. Buradan hikayelerinizi gizlemek istediğiniz ” kişileri seçin ” ve sağ üst köşedeki ”Bitti” yazısına tıklayarak işleminizi tamamlayınız.

Bu adımlar sonunda hikayenizi görmesiniz istemediğiniz kişi ya da kişilere hikayelerinizi gizleyebilirsiniz. İşlem bu kadar basit. 

(Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.)
TeknoAjan.com