Instagram Gönderilen Mesajı Geri Alma

Instagram’da Gönderilen Mesajı Geri Alma (İptal Etme) Nasıl Yapılır?

Instagram’da gönderilen mesajı geri alma nasıl yapılır ? Instagram’da daha önce gönderilen bir mesaj nasıl geri alınır ? Bu yazımızda sizlere Instagram’da daha önce gönderilmiş olan mesajların nereden, nasıl geri alınabileceğini adım adım gösterdik. İşte detaylar…

Günümüzün en popüler sosyal medya ağı olan Instagram, uygulaması içerisinde kullanıcılarına bir çok özellik ve imkanı sunmaya devam ediyor. Instagram uygulamasına getirmiş olduğu her yeni güncelleme ile birlikte her geçen gün uygulamasına yeni yeni özellikler ve imkanlar katmaya devam ediyor.

Bizde her zaman olduğu gibi Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerin nereden, nasıl yapıldığını sizlere göstermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda da yine Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu bu imkanlardan birinden bahsettik ve bunu nasıl kullanabileceğinizi gösterdik.

Bu yazımızda sizlere göstermiş olduğumuz Instagram’ın uygulamasında kullanıcılarına sunmuş olduğu bu özellik, Instagram’da ”gönderilen mesajları geri alma” imkanıdır.

Instagram’daki kullanıcılar mesajlar kısmında herhangi bir kullanıcıya göndermiş olduğu mesajları dilerlerse istedikleri zaman geri alabiliyor. Instagram’ın sunmuş olduğu bu özellik ile kullanıcılar daha önce göndermiş oldukları mesajları karşı taraftan silebiliyor.

Özellikle hatalı ya da pişmanlık duyulan, duyulabilecek iletileri gönderen kullanıcılar bu Instagram’ın bu özelliğini oldukça sık kullanıyor. Kullanıcılar göndermiş oldukları mesajları karşı taraf okumadan hemen geri alma gereksiniminde bulunabiliyor ve bunu bu özellik ile uygulayabiliyor.

Ayrıca bazen kullanıcılar gönderilen bazı mesajların karşı taraflar tarafından tekrardan okunmasını istemediği gibi durumlarda da bu özelliği oldukça sık kullanıyor. Bu gibi durumlarda mesajı geri alma özelliğini kullanan kullanıcılar ilgili mesajları karşı tarafın tekrar görüntülemesine engel olabiliyor.

Kullanıcılar bu işlemi sadece bir kaç adım yoluyla yapabiliyor. Kullanıcılar ilgili işlemi Instagram’da mesajlar kısmında 15 saniyeden daha kısa bir süre içerisinde tamamlayabiliyor.

Oldukça basit bir şekilde yapılan bu işlemi sizde dilediğiniz tüm mesajlarda uygulayabilirsiniz.

Peki Instagram’da gönderilen mesaj nereden, nasıl iptal ediliyor? Kullanıcılar Instagram’da daha önce göndermiş oldukları mesajları sohbet sayfasından pratik bir şekilde geri alabiliyor. Sizde Instagram’da daha önce göndermiş olduğunuz mesajları geri almak istiyorsanız; aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın. 

Instagram’da Gönderilen Mesajı Geri Alma:

Instagram’da herhangi birine göndermiş olduğunuz bir mesajı geri almak yani iptal etmek için; 

1- İlk olarak Instagram uygulamasını açın.

2- Instagram uygulamasında ”mesajlar” kısmına gidin.

3- Instagram’da mesajlar kısmında mesajı geri almak istediğiniz sohbete girin.

4- Mesajı iptal etmek (geri almak için) ilgili iletinin üzerine parmağınız ile basılı tutun ve karşınıza gelecek olan seçeneklerden ”Daha Fazla” butonuna dokunun.

5- Ardından ilgili mesajı iptal etmek için; karşınıza çıkan seçeneklerden ”Gönderimi geri al” seçeneğine dokunun.

Bu adımların sonunda daha önce göndermiş olduğunuz ilgili mesaj hem sizin hem de karşı tarafın sohbet penceresinden silinmiş olacaktır.

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere Instagram’da daha önce göndermiş olduğunuz herhangi bir mesajı nereden, nasıl iptal edebileceğinizi adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorularınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.