Instagram’da Geçirilen Süre Nereden Görüntülenir ?

Instagram’da geçirilen süreye nereden bakılır ? Instagram’da geçirilen zaman nereden görüntülenir? Instagram’da geçirdiğim zamana nereden göz atabilirim ? Bu yazımızda sizlere Instagram’ın bir özelliği olan geçirilen süre özelliğinin nasıl görüntülendiğini gösterdik. İşte detaylar..

Bildiğiniz üzere Instagram günümüz internet dünyasındaki en popüler 3 sosyal medya ağından biri konumundadır. Facebook, Twitter ile birlikte en popüler 3 sosyal medya ağından biri arasında yer alan Instagram her geçen gün bu popülerliğini daha arttırmaya devam ediyor. 

Tüm dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya sahip olan Instagram, bu sayısını her geçen gün daha arttırıyor. Günümüzde artık neredeyse herkesin bir Instagram hesabı bulunuyor. Burada gerek şahsi olsun, gerek bilgi veya ticari amaçlı olsun paylaşımlarda bulunabiliyoruz ve yapılan paylaşımlara erişebiliyoruz. 

Hal böyle olunca da bir çok internet kullanıcısı artık internette geçirdiği vaktin büyük bir çoğunluğunu Instagram’da geçiriyor. Her ne kadar bazı noktalarda bizler için faydalı ya da eğlenceli vakit geçirtiyor olsa da bir çok kesim için bir bağımlılıkta olabiliyor. 

Bu sebeple bazı kullanıcılar sosyal medyaların üzerlerinde yarattığı bağımlılık ya da vakit kaybı gibi noktalarda kendilerine bir nevi kısıtlama getirmek istiyor. Instagram’da bunu tam olarak olmasa da insanlara kendilerini kontrol etmelerini sağlamak açısıdan sağlıyor. 

Instagram’ın uygulamasında yer alan hareketlerin özelliği ile Instagram’da haftalık olarak hangi günlerde ne kadar süre geçirdiğinizi, ortalama olarak ne kadar süre geçirdiğinizi görüntüleyebiliyorsunuz. Ayrıca Instagram’ın kullanıcılarına sağladığı geçirilen süre uyarıcısını aktif ederek, gün içerisinde belirli bir süre Instagram kullanımını aştığınızda sizlere bir uyarı verebiliyor. 

Kullanıcıların kendini kontrol etmesine olanak sağlayan bu özelliği bir çok Instagram kullanıcı kullanıyor. Peki Instagram’ın bu özelliği nereden görüntüleniyor ? Instagram’da geçirdiğim süreyi nereden görüntüleyebilirim ? İşte sorunuzun cevabı..

INSTAGRAM’DA GEÇİRİLEN SÜRE NEREDEN GÖRÜNTÜLENİR ? 

Instagram’da geçirilen süreyi aşağıdaki adımları uygulayarak görüntüleyebilirsiniz. 

1– Instagram uygulamasını açın.

2– Instagram’da ”Profil” kısmınıza gidin. 

3– Profil kısmınızda sağ üst kısımda yer alan ‘‘üst üste 3 çizgi” ikonuna dokunun. 

4– Ardından açılacak olan alt pencereden ”Hareketlerin” seçeneğine dokunun. 

Instagram’da hareketleriniz gitmiş olduğunuz bu sayfada görüntülenecektir.

  • En üstte Instagram’da geçirdiğiniz süre ortalaması yer alacaktır. 
    (Not: Son 7 Gün ortalaması baz alınarak hesaplanmış olan ortalamadır.)  
     
  • Sayfada yer alan grafikte son 7 günlük geçirilen süre şematik olarak karşınıza çıkacaktır. Bunların üzerine dokunarak hangi gün ne kadar süre geçirdiğinizi görebilirsiniz. 
     
  • Sayfada yer alan zamanını yönet kısmında, dilerseniz kendiniz için bir uyarıcı belirtebilirsiniz. Burada belirteceğiniz sürede kullanıma eriştiğinizde size Instagram tarafından bir hatırlatma yapılacaktır. 

Instagram’ın bu özelliği hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? 

”Bu yazımızda sizlere Instagram’ın hareketlerin özelliğinden bahsettik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.