Instagram’da Geçirilen Süre Görüntüleme [Nasıl Yapılır?]

Instagram’da geçirilen süreye nereden bakabilirim ? Instagram’da harcadığım zamanı nereden görebilirim ? Instagram’da geçirilen süre nasıl görüntülenir? Bu yazımızda sizlere Instagram’da geçirdiğiniz sürenin nasıl görüntülendiğini anlattık. İşte detaylar..

Hiç şüphesiz Instagram günümüzde en popüler sosyal medya uygulamalarının başında geliyor. Dünya üzerinden aklımıza gelebilecek her yerden kullanıcısı bulunan Instagram, her geçen gün popülerliğini daha da arttırıyor.

Instagram’da her geçen gün artan bu popülaritesi ile birlikte uygulamasına yeni yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Gelen yeni özellikler ve uygulamalar ile birlikte günümüzün en büyük sorunlarından olan internet bağımlılığı daha da artıyor. Aslında uygulama yapımcılarının da istediği bir bakıma bu. Uygulamaya getirilen yeni özellikler ile birlikte uygulama kullanım süresinin daha da arttırılması.

İnternet kullanıcılarının günümüzde en çok vakit geçirdiği yerler zaten sosyal medya uygulamaları olmaktadır. Bunun en başlıcası ise şu an itibariyle Instagram olmaktadır. Günümüzde artık herkesin şahsi olsun kurumsal olsun bir Instagram hesabı bulunuyor. Dikkatinizi çekmiştir ki artık sokaktaki seyyar pilavcıların bile Instagram sayfası bulunmaktadır. Bu durum kimilerinin hoşuna gitse de gitmese de bir çok kesim çağa ayak uyduruyor ve bunu fırsat çeviriyor. Tabi artık tabiri uygunsa bu durumun biraz da cıvkı çıkmış durumda.

Sonuç olarak; rakip olarak farklı ve yeni bir uygulama gelmedikçe Instagram, artık her an da her alanda hayatımızda. Peki günümüzde oldukça yaygın olan internet ve sosyal medya kullanımı konusunda sizin durumunuz nedir ? Gün içinde buralarda ne kadar vakit harcıyorsunuz ?

Bunun sonucunu Instagram kullanıcılarına sağlıyor. Bir çok kullanıcı diledikleri her an Instagram’ın kullanıcılarına sağlamış olduğu bu özellik ile Instagram’da geçirdikleri süreyi anlık, günlük ve ortalama olarak görüntüleyebiliyor.

Sizde Instagram’da geçirdiğiniz süreyi merak ediyor musunuz ? Merak ediyorsanız, şimdi hep birlikte Instagram’da geçirilen süreye nasıl bakıldığına bakalım ! 

İŞTE INSTAGRAM’DA GEÇİRİLEN SÜREYİ GÖRME ! 

1- Instagram’da geçirilen sürenizi görmek için ilk olarak Instagram uygulamasında hesabınıza giriş yapın.

2- Ardından hesabınızda ”profil” kısmınıza gidin.

3- Profil kısmınızdayken yukarıdaki resimde de kutucuk içerisinde gösterdiğimiz sağ üst köşede yer alan ”üst üste 3 çizgi ikonuna” dokunun.

4- İkona dokunduktan sonra karşımıza çıkacak yan pencere ”hareketlerin” seçeneğine dokunun.

5- Bu işlemlerin sonunda karşınıza yukarıdaki resimde sağ tarafta yer alan ekran görüntüsünde de göreceğiniz üzere Instagram uygulamasında geçirilen süreniz karşınıza çıkacaktır.

Burada Instagram’da geçirdiğiniz ortalama süreyi görebilir ya da günlere dokunarak o gün geçirdiğiniz toplam süreyi görebilirsiniz.

Ayrıca ekranın altında bulunan ”Zamanını Yönet” seçeneğindeki kısımdan ‘günlük hatırlatma’ ayarlayabilirsiniz. Bu hatırlatma özelliği ile belirlediğiniz süreyi aştığınızda ekrana bildirim gelmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle Instagram’da günde ne kadar zaman geçirdiğinizi her an kontrol edebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Instagram’da geçirilen sürenin nasıl görüntülendiğini resimli olarak detaylı bir şekilde anlattık. Yukarıdaki adımları uygulayarak dilediğiniz her an uygulamada geçirdiğiniz süreyi görüntüleyebilirsiniz. Konu ile ilgili tüm soru ve sorunlarınızı da bizlere aşağıdan ”yorumlar” kısmından belirtebilirsiniz. Yeni bir anlatımda görüşmek dileğiyle..

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.