Instagram’da En Çok Takipçisi Olan Futbolcular Listesi

Instagram’da en çok takipçisi olan futbolcu kim ? Instagram’da en çok takipçiye sahip futbolcular kimler ? Instagram’ın en popüler futbolcusu kim ? Tüm bu sorularınız cevabı bu yazımızda.. Bu yazımızda sizlere Instagram’da en fazla takipçiye sahip olan futbolcuları listeledik. İşte detaylar..

Günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri olan Instagram, her geçen gün popülerliğini daha da arttırıyor. Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram’da kullanıcılar gerek günlük hayatlarından gerekse iş hayatlarından paylaşımlarda bulunuyor.

Milyarlarca hesap bulunan Instagram’da kişisel hesapların yanı sıra milyonlarca da reklam amacı güden ticari amaçla oluşturulmuş hesaplarda bulunuyor. Özellikle günümüzde oldukça sık artan bu tarz hesaplarda insanlar kendi şirket ya da iş yerlerinden ürünleri ve hizmetleri bu hesaplardan paylaşıyor.

Hal böyle olunca Instagram’da olan gerek kişisel gerek ticari amaçla açılmış olan hesaplarda bir rekabet ortamı oluşuyor. Kişilerin ya da kurumların popülerliliği ve tanınmışlığı sosyal medyalarda bir nevi takipçi sayısı ile kıyaslanıyor. Bu da kullanıcılar arasında farklı bir rekabete yol açıyor.

Sosyal medyalar da oluşan bu takipçi yarışı özellikle günümüzde gerçek hayatta da rekabet içinde olan kişiler ya da kuruluşlar arasında oluşuyor. Fark ettiyseniz geçtiğimiz günlerde Galatasaray ile Fenerbahçe kulüplerinin Youtube kanallarında 1 Milyonuncu aboneye ulaşma yarışı olmuştu ve bu yarış aslına bakarsak bu kulüplerin taraftarları arasında olmuştu. Sonuç olarak 2 kulüpte bu rekabetten avantajlı çıkarak abone sayılarını 1 milyonun üzerine taşımış oldu.

Bu rekabet kuruluşların yanı sıra şahıslar arasında da oluşuyor. Şahıslar arasında oluşan takipçi rekabetine de örnek verecek olursak, bu örnek hiç şüphesiz yıllardan beridir futbol hayatlarında da büyük bir rekabet yaşayan ‘Messi ile Ronaldo’ ikilisi olacaktır.

Bu durum bir çok kişi için gereksiz gözükse de böyle bir ortam günümüzün internet dünyasında yaşanıyor. Aslında insan bazen merakta etmiyor değil.

Sizde bir çok kullanıcı gibi sosyal medyalarda oluşan bu rekabet durumunu merak ediyorsanız; bu yazımızda sizlere Instagram’da en çok takipçisi olan futbolcuları listeledik. Konuyu fazla uzatmadan şimdi hemen listemize geçelim.

İŞTE INSTAGRAM’DA EN ÇOK TAKİPÇİSİ OLAN FUTBOLCULAR !

Dünyaca ünlü futbolcuların sosyal medyalardaki rekabeti yeşil sahalardaki rekabeti aratmıyor. Günümüzde bir yarış haline gelen bu rekabet sosyal medya da sürüyor. Yaşanan bu rekabette oluşan TOP 10 Listesine hep beraber bakalım.

1- Cristiano Ronaldo  (@Cristiano)

Listenin ilk sırasında Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo bulunuyor. 186 MİLYON takipçisi bulunan Ronaldo en çok takip edilen futbolcular sıralamasındaki liderliğinin yanı sıra Instagram’da en çok takip edilen kişiler sıralamasında da 1. sırada. Instagram’da en çok takip edilen hesaplar sıralamasında ise Instagram’ın kendi resmi hesabının ardında 2. sırada bulunuyor.

Ronaldo’nun bu zamana kadar takipçilerine kendi resmi Instagram hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşım sayısı ise 2600’ün üzerindedir.

2- Lionel Messi (@leomessi)

Listenin 2. sırasında hiç şüphesiz listenin ilk 2 sırasında yer almasını beklediğimiz Arjantinli futbolcu Messi bulunmaktadır. Yeşil sahalardan alışkın olduğumuz Ronaldo ile Messi rekabeti bir nevi sosyal medya üzerinde de yaşanıyor. Messi’nin Instagram hesabını 133 MİLYON dolayında kullanıcı takip etmektedir. Instagram hesabı üzerinden çok sık paylaşımda bulunmayan Messi’nin bu zamana kadar yapmış olduğu paylaşım sayısı 500 civarındadır.

3- Neymar (@neymarjr)

Listenin 3. sırasında ise Brezilyalı yıldız Neymar bulunuyor. Ronaldo ile Messi’nin ardından en çok takipçisi bulunan futbolcu olan Neymar, bu yarışta Messi’ye oldukça yakın durumda bulunuyor. 127 MİLYON takipçisi bulunan Neymar’ın Messi ile takipçi sayıları arasındaki fark sadece 6 milyon.

Instagram hesabında oldukça sık paylaşımda bulunan Neymar’ın bu zamana kadar Instagram’da paylaşımda bulunduğu gönderi sayısı 5000’e yaklaşmış durumda.

4- James Rodríguez  (@jamesrodriguez10)

Listenin 4.sırasında Kolombiyalı yıldız futbolcu James bulunuyor.  44 MİLYON ‘a yakın Instagram takipçisi bulunan futbolcunun Instagram’da bu zamana kadar yapmış olduğu paylaşım sayısı ise 800’ün üzerindedir.

5- Gareth Bale (@garethbale11)

Listenin 5. sırasında Galler vatandaşı olan Gareth Bale bulunuyor. Instagram hesabında 42 MİLYON takipçisi bulunan Bale’ın bu zamana kadar hesabında yapmış olduğu paylaşım sayısı ise 850’nin üzerindedir.

TOP 5 LİSTESİNİN HEMEN ARDINDAN GELEN FUTBOLCULAR İSE ŞÖYLE;

6- Marcelo (@marcelotwelve) – 41.900.000 takipçi
7- İbrahimovic (@imzlatanibrahimovic)  –  38.800.000 takipçi
8- Pogba (@paulpogba)  –  37.700.000 takipçi
9- Suarez  (@luissuarez9) –  35.800.000  takipçi
10- Ramos (@sergioramos)  – 35.600.000 takipçi

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.