Instagram’da Dil Nasıl Değiştirilir ? (RESİMLİ ANLATIM)

Instagram’da dil nasıl değiştirilir ? Instagram uygulamasında dil ayarları nereden yapılıyor ? Instagram dili nasıl Türkçe yapılır ? Instagram dili nasıl İngilizce yapılır ? Tüm bu sorularınızın cevabı ve dahası sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda.. Bu yazımızda sizlere Instagram’da dil değiştirmenin nasıl yapılacağını resimli olarak adım adım anlattık. İşte detaylar.. 

Instagram günümüzde en popüler sosyal medya uygulamalarından biri konumundadır. Bu popülerliğini de her geçen gün daha da arttırmaktadır. Instagram’ın dünya üzerinde neredeyse bütün ülkelerden kullanıcısı bulunmaktadır. Bu kullanıcıların bir çoğuda bu uygulamayı kendi dillerinde kullanabilmektedir.

Instagram her geçen gün arttırdığı dil desteği ile birlikte günümüzde kullanıcılarına 29 adet dil desteği sunmaktadır. Bu diller en çok yayın olan ve uygulamanın en çok kullanıldığı ülkelerin dilini kapsamaktadır.

Instagram’ın desteklediği dilleri şunlardır: ” Türkçe, Almanca, Basitleştirilmiş Çince, Danca, Endonezce, Fince, Fransızca, Geleneksel Çince, Hollandaca, Hırvatça, Japonca, Korece, Lehçe, Malay, Norveççe Bokmål, Portekizce, Romence, Rusça, Slovakça, Tagalogca, Tayca, Ukraynaca, Vietnamca, Yunanca, Çekçe, İngilizce, İspanyolca, İsveççe, İtalyanca ” 

Uygulamada en çok kullanılan dil gayet normal olarak İngilizce dilidir. Ancak tüm Instagram kullanıcıları dilerlerse Instagram’ın desteklediği dillerden herhangi birini seçerek o dili uygulamada kullanabiliyor. Instagram tercihi tamamen kullanıcılara bırakmış durumda.

Peki Instagram’da dil değişimi nasıl yapılır ? 

Instagram’da uygulama dilini çok basit bir şekilde uygulama içerisinde yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken uygulamada ”ayarlar” kısmına girmeniz ve aşağıda belirteceğimiz adımları sırası ile uygulamanız.

İşte Adım Adım Instagram’da Dil Değiştirmenin Yolu !

1- İlk olarak Instagram uygulamanızı açın ve uygulamaya giriş yapmadıysanız hesabınız ile giriş yapın.

2- Ardından uygulamada profil kısmınıza gidin.

3- Profil kısmınız da (kendi sayfanız) iken sağ üst köşede yer alan üst üste 3 çizgi ikonu‘na dokunun. İkona dokunduktan sonra açılacak olan yan pencerede en altta yer alan ”AYARLAR” yazısına dokunarak ayarlar sayfasına gidin.

4- Ayarlar sayfasında yukarıdaki resimde de belirttiğimiz üzere karşınıza çıkan seçeneklerden hesap kategorisinin alt başlıklarından olan ”DİL” seçeneğine dokunun.

5- Ardından karşımıza çıkan dil seçeneklerinden kullanmak istediğiniz dilin üzerine dokunun ve dil seçme işlemini bitirin.

Bu işlemin ardından artık Instagram hesabınızı seçmiş olduğunuz dilde kullanabilirsiniz. Dilerseniz yine aynı yerden daha sonra tekrardan dilediğiniz dile geçiş yapabilirsiniz.

İşlem bu kadar basit.

NOT: Instagram’da son güncellemede yaşanan teknik problemden dolayı dil seçeneklerinin en üstünde yer alan ”TÜRKÇE (sistem varsayılanı) ” dil seçeneği çalışmamaktadır. Uygulamada Türkçe dilini kullanmak için alfabetik olarak sıralı olan listenin sonlarında yer alan ”TÜRKÇE” seçeneğine tıklayarak, Türkçe diline geçiş yapabilirsiniz. Bunu da not olarak belirtelim çünkü son günlerde bu problem kullanıcıların canını bayağı bir sıkmış durumda. 

Instagram’da dil değiştirme ayarı ile ilgili anlatımımız son buldu. Konu ile ilgili görüşlerinizi bizlere aşağıdan ”Yorumlar” kısmından dile getirebilirsiniz. Ayrıca konu ilgili tüm soru ve sorunlarınızı yine yorumlar kısmından bizlere yazabilirsiniz. Konu ile ilgili sorunlarınıza birlikte çözüm bulabiliriz. 

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.