Instagram’da Birisi Nasıl Engellenir? [Kişi Engelleme]

Instagram’da kişi engelleme nasıl yapılır ? Instagram’da herhangi bir hesap nasıl engellenir ? Bu yazımızda sizlere Instagram’da herhangi bir kişinin (hesabın) nasıl engellendiğini adım adım anlattık. İşte detaylar..

Instagram günümüzde internet dünyasının en popüler sosyal medya ağlarından biri konumundadır. Instagram’da dünyanın her yerinden milyonlarca kullanıcı yer almakta ve bu sayı gün geçtikçe daha da artmaktadır.

Bu sayede, binlerce hatta milyonlarca kişisel ya da ticari hesabın yer aldığı Instagram’da neredeyse bütün tanıdığımız ya da tanımadığımız herkese artık erişebiliyoruz. Aynı şekilde bizlerinde Instagram’da yer alan bir hesabı varsa onlarda bize erişebiliyor. Her ne kadar bu durum bir çok açıdan faydalı ve eğlenceli olsa da bazı durumlarda gerçekten rahatsız edebiliyor.

Instagram’da bazı kişiler oluşturmuş oldukları hesaplar ile kullanıcılara bir hayli rahatsızlık verebiliyor. Bu rahatsızlık veren hesap türleri genellikle internet dünyasında ”fake” diye tabir edilen sahte hesaplar oluyor.

Ayrıca bu hesapların yanı sıra günümüzde sanal dünyada bir hayli yaygınlaşmış olan ticari ya da yine ticari amaç güden, reklam yapma amaçıyla kurulmuş olan hesaplarda göndermiş oldukları mesaj, istek ve beğeniler ile bir çok kullanıcıyı rahatsız etmektedir.

Tüm bunların yanı sıra yine Instagram’da yer alan bazı kullanıcılar bazı tanıdığı ya da tanımadığı kişilerin kendilerine DM üzerinden mesaj göndermesini istemediğinden veya paylaşımlarını görmesini istemediğinden dolayı bazı kullanıcıları engelleme gereksinimine ihtiyaç duymaktadır.

Peki Instagram’da birisi nasıl engellenir? 

Şimdi gelelim sorunun cevabına.. Instagram’da kişi (kullanıcı) engelleme işlemi oldukça basit bir şekilde, sadece bir kaç adım ile yapılabiliyor. Aşağıda sizlere bu işlemin nasıl yapıldığını adım adım resimli bir şekilde gösterdik. Aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayarak, Instagram’da herhangi birisini anında engelleyebilirsiniz.

Instagram’da Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?

1- İlk olarak Instagram uygulamasını açın.

2- Instagram’da engellemek istediğiniz kişinin profiline gidin.

3- Engellemek istediğiniz kişinin profilinde sağ üst köşede yer alan ”Üst üste 3 çizgi” ikonuna dokunun.

4- Sonra karşınıza gelecek olan alan pencereden ”Engelle” seçeneğine dokunun.

5- Daha sonra açılacak olan yeni bir alt pencereden ”Engelle” butonuna dokunun.

Bu adımların sonunda engellemek istediğiniz kullanıcı (kişi) artık sizin hesabınızda engellenmiş olacaktır. Engellemiş olduğunuz o kullanıcı bundan böyle sizin profilinize erişemeyecek ve hiçbir şekilde sizinle Instagram üzeriden o hesap ile temasa geçemeyecektir. Ayrıca yine aynı şekilde sizde o kullanıcıya engeli kaldırmadığınız sürece erişemeyeceksiniz.

Engelleme işlemi tamamladığında engellediğiniz kullanıcının profilinde ”Henüz hiç gönderi yok” uyarısı yer alacaktır. Dilerseniz o an engeli hemen kaldırmak isterseniz engellediğiniz kişinin profil sayfasında üst kısmında yer alan ”Engellemeyi Kaldır” butonuna dokunarak kaldırabilirsiniz.

İlgili engellemeyi hemen o an kaldırmak istemiyorsanız; daha sonra ”Ayarlar” kısmından ilgili kullanıcının engelini dilediğiniz her an tekrar kaldırabilirsiniz.

Intagram’da daha önce engellemiş olduğunuz herhangi bir kullanıcının engelini kaldırmak için; Uygulamada ”Ayarlar” kısmına gidin. Ayarlar kısmından ‘Gizlilik” seçeneğine dokunun. Gizlilik ayarları sayfasından ”Engellenen hesaplar” kısmına gidin ve karşınıza gelecek olan sayfada daha önce engellediğiniz ve şu an engelini kaldırmak istediğiniz kişinin hemen yanında yer alan ”Engellemeyi Kaldır” butonuna dokunun.

İşlem bu kadar basit ! 

Bu yazımızda sizlere Instagram’da kişi (kullanıcı) engelleme işleminin nasıl yapıldığını adım adım anlattık. Konu ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ”yorumlar” kısmından belirtebilirsiniz. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…