Instagram'da Bir Profili veya Gönderiyi Nasıl Şikayet Edebilirim

Instagram’da Bir Hesabı veya Gönderiyi Nasıl Şikayet Edebilirim?

Instagram’da bir gönderi nasıl şikayet edilir? Instagram’da birisinin profili nasıl şikayet edilir? Instagram’da şikayet nasıl yapılır? Bu yazımızda sizlere Instagram’da bir hesabı veya gönderiyi nasıl şikayet edebileceğinizi adım adım gösterdik. İşte detaylar…

Günümüzün en popüler sosyal medya ağı olan Instagram, uygulaması içerisinde kullanıcılarına bir çok özellik ve imkanı sunmaya devam ediyor. Instagram uygulamasına getirmiş olduğu her yeni güncelleme ile birlikte her geçen gün uygulamasına yeni yeni özellikler ve imkanlar katmaya devam ediyor.

Bizde her zaman olduğu gibi Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerin nereden, nasıl yapıldığını sizlere göstermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda da yine Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu bu imkanlardan birinden bahsettik ve bunu nasıl kullanabileceğinizi sizlere gösterdik.

Bu yazımızda sizlere Instagram’ın uygulamasında kullanıcılarına sunmuş olduğu imkanlardan biri olan Instagram’da ”Bir hesabı veya gönderiyi şikayet etme” imkanını gösterdik.

Instagram’daki kullanıcılar Instagram’da günlük hayatlarından, iş hayatlarından, özel hayatlarından diledikleri birçok içeriği takipçileri ile veya tüm instagram kullanıcıları ile paylaşabiliyor.

Paylaşılan bu içerikler kullanıcıyı takip eden kişiler tarafından veya ilgili kullanıcının profili herkese açık bir şekildeyse tüm Instagram kullanıcıları tarafından görüntülenebiliyor.

Hal böyle olunca, özellikle herkes tarafından görüntülenebilen içerikler bazen sakıncalı durumlar teşkil edebiliyor. Bazı kötü niyetli kullanıcılar uygun olmayan içerik paylaşımında bulunabiliyor.

Instagram bu konuda oldukça hassas olsa da gün içerisinde milyonlarca hesap üzerinden yapılan milyonlarca gönderiyi kontrol etmek pekte mümkün olmayabiliyor.

Bu gibi durumlarda yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek adına instagram kullanıcılarına şikayet talebinde bulunmak imkanını sunuyor.

Böylelikle kullanıcılar uygun olmayan içerikleri Instagram’ın şikayet et özelliği sayesinde bildirerek ilgili içeriklerin kaldırılmasına, sansürlenmesine veya tamamen kapatılmasına olanak tanıyor.

Oldukça basit bir şekilde yapılan bu işlem ile sizde hemen Instagram’daki yer alan uygunsuz içerikleri veya hesapları şikayet ederek kaldırılmasına veya kapatılmasına olanak tanıyabilirsiniz.

Peki Instagram’da bir gönderi veya profil nereden, nasıl şikayet edilebiliyor? Kullanıcılar Instagram’da herhangi bir kullanıcıyı veya ilgili kullanıcının herhangi bir gönderisini pratik bir şekilde sadece bir kaç adım yoluyla şikayet edebiliyor. Sizde Instagram’da uygun olmadığını düşündüğünüz herhangi bir gönderiyi ya da herhangi bir kullanıcıyı şikayet etmek istiyorsanız; aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın. 

Instagram’da bir Hesabı veya Gönderi Nasıl Şikayet Edilir?

Instagram’da herhangi bir kullanıcıyı veya herhangi bir gönderiyi pratik bir şekilde aşağıdaki adımları uygulayarak şikayet edebilirsiniz.

Instagram’da bir kullanıcıyı şikayet etmek için;

1- Öncelikle cihazınızda Instagram uygulamasını açın.

2- Ardından ilgili kullanıcının ”Profil” kısmına gidin.

3- Sonra profil kısmınızda sağ üst köşedeki ”Üst üste 3 çizgi” ikonuna tıklayın. Karşınıza bir alt pencere çıkacaktır. Buradan ”Şikayet Et” seçeneğine dokunun.

4- Daha sonra karşınıza gelecek olan şikayet sayfasından ilgili hesabı şikayet etmek için; ”bu hesapla ilgili bir şey” seçeneğine dokunun.

*İlgili hesabın herhangi bir gönderisini şikayet etmek istiyorsanız eğer; hemen üstünde yer alan ”belirli bir gönderi” seçeneğine dokunarak karşınıza gelecek olan ilgili hesabın paylaşımlarından şikayet etmek istediğiniz gönderiyi seçebilirsiniz.

5- Ardından neden şikayet etmek istediğinizi karşınıza gelecek olan seçenekler dahilinde belirtin ve şikayet etme işlemini tamamlayın.

Instagram’da bir gönderiyi şikayet etmek için;

1- İlk olarak Instagram’da şikayet etmek istediğiniz gönderiyi açın.

2- Ardından ilgili gönderinin sağ üst köşedesindeki ”Üst üste 3 çizgi” ikonuna tıklayın. Karşınıza bir alt pencere çıkacaktır. Buradan ”Şikayet Et” seçeneğine dokunun.

3- Sonra şikayet sayfasında ilgili gönderiyi şikayet etme nedeninizi ilgili seçenekler dahilinde belirterek şikayet etme işlemini tamamlayın.

işlem bu kadar basit.

Bu yazımızda sizlere Instagram’da herhangi bir kullanıcının veya herhangi bir gönderinin nereden, nasıl şikayet edilebileceğini adım adım gösterdik. Konuyla ilgili tüm teknik sorularınızı veya sorunlarınızı aşağıdaki “yorumlar” bölümünden bize iletebilirsiniz.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…