instagram beğenilen gönderileri toplu silme
Instagram Beğenilen Gönderileri Toplu Silme

Instagram’da Beğenilen Gönderileri Toplu Silme

Günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri olan Instagram, her geçen gün uygulamasına yeni yeni özellikler kazandırmaya devam ediyor. Instagram uygulamasına getirmiş olduğu her yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılarına farklı özellikler sunarak uygulamasını daha da işlevselleştiriyor.

Instagram artık uygulamasında yapmış olduğu güncellemeler ile getirdiği yenilikleri daha çok kullanıcıların talepleri doğrultusunda gerçekleştiriyor. Bildiğiniz üzere, Instagram’da kullanıcılar fotoğraf, video, reels ve hikaye gibi bir çok paylaşımda bulunabiliyor. Diğer kullanıcılar da bu paylaşımları dilerlerse beğenebiliyor.

Kullanıcılar, Instagram’da tanıdığı tanımadığı, dilediği herkesin herhangi bir gönderisini beğenebiliyor. Böylelikle kullanıcılar basit bir şekilde beğenme özelliği sayesinde gönderileri paylaşan kişilere gönderiyi beğendiklerini belirtebiliyor.

Ayrıca kullanıcılar beğenme özelliğini daha sonra beğendiği gönderilere tekrar göz atmak içinde beğenebiliyor. Özellikle eskiden Instagram’da kaydet özelliği yokken bir çok Instagram kullanıcısı beğenme özelliği beğendikleri içeriklere sonradan tekrar, pratik bir şekilde, hemen göz atabilmek için beğeniyordu.

Günümüzde ise; bu özellik artık o sebeple pek kullanılmıyor ancak yine de kullanıcılar bir çok gönderiyi Instagram’da beğenmeye beğendikleri için devam ediyor. Lakin kullanıcılar bazen daha önce beğendikleri gönderilerin beğenilerini daha sonra kaldırmak isteyebiliyor ancak bununla tek tek uğraşmak istemiyor.

Bilindiği üzere, Instagram’da daha önce beğenilen gönderilere, beğenilenler kısmından erişilebiliyor ve bu içeriklere giderek bu beğeniler tek tek kaldırılıyordu. Ne yazık ki uygulama içerisinden toplu bir şekilde kaldırılamıyordu.

Yıllardır bu şekilde devam eden Instagram’ın bir nevi kullanıcılara zulümü de diyebileceğimiz bu özelliği, nihayet son buldu ve değişti. Instagram uygulamasındaki bu kısıma toplu olarak beğeni kaldırma özelliğini ilave etti.

Artık kullanıcılar uygulama içerisinde daha önce beğendikleri gönderilere giderek bu gönderilerden dilediklerini seçerek veya hepsini seçerek toplu bir şekilde silebiliyor.

Peki Instagram’da ”Beğenilen gönderiler toplu bir şekilde” nereden, nasıl siliniyor ? 

Aşağıda sizlere Instagram’da beğenilen gönderilerin toplu bir şekilde nereden, nasıl silinebileceğini adım adım gösterdik. Aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayarak sizde Instagram’da daha önce beğendiğiniz gönderileri toplu bir şekilde silebilirsiniz.

Instagram Beğenilen Gönderileri Toplu Silme: 

Instagram’da beğendiğiniz gönderileri toplu bir şekilde silmek için; 

1- İlk olarak Instagram’da ”Profil” kısmınıza gidin.

2- Profil kısmınızda sağ üst köşede yer alan ” üst üste 3 çizgi” ikonuna dokunun

3- Ardından açılacak olan alt pencereden ”Hareketlerin” seçeneğine dokunun.

Instagram'da Beğenilen Gönderileri Toplu Silme

4- Sonra karşınıza çıkacak olan sayfadaki seçeneklerden ”Etkileşimler” kısmına dokunun.

5- Daha sonra etkileşimler sayfasından ”Beğenmeler” kısmına gidin.

Bu adımların sonunda karşınıza bu zamana kadar Instagram’da beğenmiş olduğunuz tüm gönderiler (fotoğraf, video, reels) çıkacaktır. Buradan daha önce Instagram’da beğenmiş olduğunuz tüm gönderileri seçerek toplu bir şekilde ilgili paylaşımların beğenilerini kaldırabilirsiniz.

6- Instagram’da toplu bir şekilde beğenileri kaldırmak için; ilk olarak ”Beğenmeler” sayfasında sağ üst köşede yer alan ”Seç” yazısına dokunun. Ardından beğenisini kaldırmak istediğiniz tüm gönderilere dokunarak seçin. Son olarak seçme işlemi bittikten sonra sayfanın en alt kısmında yer alan ”Beğenmekten Vazgeç” yazısına dokunun.

Bu adımların sonunda seçmiş olduğunuz tüm gönderilerdeki beğenileriniz toplu bir şekilde kaldırılacaktır.

İşlem bu kadar basit.

Beğendiğiniz Gönderileri Filtreleyin !

Not: Dilerseniz Instagram’ın bu kısıma eklemiş olduğu gelişmiş filtreleme özelliği ile toplu olarak beğenisini kaldırmak istediğiniz gönderileri daha pratik bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken; ”Beğeniler” sayfasında seç butonun hemen altında yer alan ”Sırala ve Filtrele” yazısına dokunmak.

İlgili kısmına dokunduktan sonra karşınıza sayfanın hemen altından filtreleme penceresi çıkacaktır. Bu pencereceden filtreleme seçeneğinizi yeniden eskiye, eskiden yeniye gibi seçenekler ile sıralayabiliyor iken belirli tarih aralığında da sıralama yapabiliyorsunuz. Ayrıca ”Yazar” seçeneği sayesinde de dilediğiniz hesaplardaki beğendiğiniz gönderileri de görüntüleyebiliyorsunuz. Bu da aklınızda bulunsun.

”Bu yazımızda sizlere Instagram’da ”beğenilen gönderilerin beğenisini toplu bir şekilde kaldırma ” işleminin nerede, nasıl yapıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar’ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…