Instagramda Başkasının Fotoğrafı Nasıl Paylaşılır ?

Instagram’da arkadaşınızın ya da herhangi başka bir kullanıcının paylaşımını sizde mi paylaşmak istiyorsunuz. Bilindiği üzere bu özelliği Facebook’ta paylaş butonu , Twitter’da ise retweet butonu ile çok basit bir şekilde yapabiliyorsunuz. Ancak bu özelliği instagram’da bu kadar kolay bir şekilde yapmak mümkün değil çünkü instagram kullanıcılarına böyle bir özelliği direk olarak sunmuyor.

Peki ya Instagram’da başkasının fotoğraf ya da videosunu nasıl kendi profilimde paylaşabilirim ? diyorsanız bu yazımızda sizlere instagram’da başkasının gönderisinin nasıl paylaşılacağını sizler için anlattık. 

Instagram’da repost nasıl yapılır? 

İlk olarak şunu belirtelim bu tarz paylaşım işlemine internet dünyasında ”repost” terimi kullanılıyor. Yani kullanıcılar diğer Instagram kullanıcılarının gönderilerini kendi takipçileriyle paylaşmak istemelerine de genel terimiyle “repost” yapmış oluyorlar.

Şimdi geçelim Instagram’da repost nasıl yapılır?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere instagram kullanıcılarına resmi uygulamasında böyle bir imkan sunmuyor. Bu yüzden bu işlemi uygulamak için 3.kaynak bir uygulama kullanmanız gerekiyor.

Bu tarz uygulamaları Google ve Apple Store’da oldukça fazla bulunmaktadır. Ancak bu tarz uygulamaların bir çoğu güvenlik konusunda tehlikeli olabilir. Bu yüzden en çok tercih edilen ve bilinen uygulamaları kullanmakta yarar var.

(NOT: Apple Store ve Google Play Store’da bir çok Repost uygulaması bulunmaktadır. Dilediğinizi kullanarak bu işlemi uygulayabilirsiniz ancak güvenliğiniz için en çok kullanılan uygulamaları tercih etmenizde yarar var.) 

Bu tarz uygulamalardan bizim tercihimiz olan  ” Repost for Instagram (Red Cactus LLC) ” uygulamasını kullanabilirsiniz.

Android için :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.redcactus.repost

iOS için :  https://itunes.apple.com/us/app/repost-for-instagram/id570315854?mt=8

Uygulamayı indirdikten sonra sizden uygulama üzerinden instagram hesabınıza giriş yapmanız istenecektir. Açılan bu sayfadan instagram hesap bilgileriniz ile giriş yapınız.

Giriş yaptıktan sonra kendi instagram akışınızdan ya da takip ettiğiniz veya takip etmediğiniz herhangi bir kullanıcının gönderisini kendi sayfanızda çok basit bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Adım Adım Instagram’da Repost Nasıl Yapılır ?

  1. İlk olarak Instagram uygulamanızı açınız. Instagram’da  repost yapmak istediğiniz paylaşımı belirledikten sonra paylaşımın sağ üst kısmında yer alan üç noktalı ikona tıklayın.
  2. Ardından alttan bir pencere açılacak ve buradan “Paylaşım URL’sini Kopyala” seçeneğine tıklayarak paylaşım Url’sini Kopyalayın.
  3. Daha sonra Repost uygulamanızı açınız. (Uygulamaya daha önce giriş yapmadıysanız giriş yapınız.)
  4. Uygulamada paylaşmak istediğiniz gönderiye tıklayın. URL’sini kopyaladığınız paylaşım Repost uygulamasında çıkacaktır. Bu paylaşıma tıklayın.
  5. Paylaşıma tıkladıktan sonra alttan yukarı doğru açılan pencereden “Repost” butonuna tıklayın ve resim ile filtre , açıklama ayarlarını yaptıktan sonra paylaşımınızı tamamlayabilirsiniz.

İşlem bu kadar basit. 

TeknoAjan.com