Instagram’da Arama Geçmişi Nasıl Silinir ?

Instagram’da arama geçmişi silme işlemi nasıl yapılır? Instagram’da arama geçmişi nasıl silinir? Instagram’da arama geçmişi nasıl temizlenir? 

Bilindiği üzere Instagram’da yapılan aramalar arama sayfasında listeleniyor. Instagram bu uygulamasını kullanıcılara bir sonraki aramalarında yardımcı olmak için aktif hale getirmiş olsa da bu özellik kimi zaman bazı kullanıcılar için can sıkıcı bir hal alabiliyor.

Bu sıkıcı durumdan kurtulmanın yolu çok basit. Tek yapmanız gereken Instagram arama geçmişini basit bir yolla temizlemeniz. Peki ya Instagram’da arama geçmişi nasıl temizlenir? İşte sorunuzun cevabı sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda..

Bu yazımızda sizlere Instagram’da arama geçmişinin nasıl silineceğini anlattık. İşte adım adım Instagram’da arama geçmişi silme işlemi !

Instagram’da Arama Geçmişi Nasıl Silinir ? 

  • İlk olarak Instagram uygulamasına açınız. (Giriş yapmadıysanız giriş yapınız.)
  • Ardında Instagram’da ”profil’‘ kısmınıza giriniz.
  • Profil sayfanızda sağ üst köşedeki ”Seçenekler” (ayarlar) kısmına dokununuz.
  • Açılacak seçenekler sayfasında en alt kısımda bulunan mavi tonla yazılmış olan ”Arama Geçmişini Sil” yazısına dokununuz. Ekrana gelecek olan ”Emin misiniz?” sorusunda cevaplardan ”Evet, eminim” yazısına dokunarak arama geçmişinizi basit bir şekilde silebilirsiniz.

İşlem bu kadar basit.

TeknoAjan.com