Instagram’a Bilgisayardan Fotoğraf Paylaşma Özelliği Geliyor !

Günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri olan Instagram’a yeni bir özellik daha geliyor. İlgili özellik daha çok bilgisayardan Instagram’ı kullanan kullanıcıları ilgilendiriyor. 

Bildiğiniz üzere Instagram’da kullanıcılar sadece mobil uygulama üzerinden gönderi paylaşımında bulunabiliyor. Instagram bu özelliği bilgisayarları üzerinden Instagram’ı kullanan kullanıcılara tanımıyor. 

Bu sebeple Instagram’ı daha çok bilgisayarları üzerinden kullanan kullanıcılar bu noktada sıkıntı yaşıyor ve bu sorunu çözmek için 3.taraf bazı uygulamaları kullanıyor.

Ancak bu uygulamalar hem bilgisayar hem de kullanıcıların hesap güvenliğini riske atıyor ve kullanıcılara altı üstü bir gönderi paylaşabilmek için boşu boşuna zaman kaybı yaşatıyor. 

Bu yüzden Instagram kullanıcıları bu durumdan oldukça yakınıyor ve bu duruma çözüm bulması için Instagram’a taleplerini yıllardır iletiyor. Lakin her ne kadar Instagram kullanıcıları bu soruna çözüm için Instagram’a bu isteklerini iletmiş olsalarda Instagram bu özelliği yıllardır kullanıma sunmadı. 

Ancak sızdırılan bir bilgiye göre, yakın bir zaman sonra Instagram’a bilgisayardan fotoğraf paylaşma özelliğinin geleceği belirtildi. 

Yakın bir zaman sonra Instagram’ın kullanıcılarına bu imkanı tanıyacağı bildirildi. Yani artık bir çok Instagram kullanıcısı aynı mobil uygulamadaki gibi bilgisayarları üzerinden de erişebildikleri Instagram hesaplarında gönderi paylaşımında bulunabilecek. 

Kullanıcılar bu işlemi aynı mobildeki gibi uygulayabilecek. Instagram’a bilgisayarları üzerinden giren kullanıcılar Instagram’ın ana sayfasında yer alacak olan ”Artı (+)” işaretine tıklayarak gönderi paylaşımında bulunabilecek. 

Kullanıcılar böylelikle pratik bir şekilde herhangi başka bir uygulamaya ihtiyaç duymadan bilgisayarları üzerinden de Instagram’da paylaşımda bulunabilecek. 

İlgili özellik tüm Instagram kullanıcılarına sunulacak mı ? 

Instagram’ın bilgisayar kullanıcılarına sunacağı bu özellik muhtemelen bütün Instagram kullanıcılar için kullanılabilir olacak. 

Ancak internet dünyasında ilgili özelliğin Instagram tarafından bazı belirli kişilere yani işletmeler ile yüksek takipçisi olan fenomenlere, ünlülere sunulabileceği dile getiriliyor. 

Tabi ki böyle bir olasılık bulunuyor ama Instagram’ın yıllardır bir çok kullanıcı tarafından ısrarla istenen bu özelliği sadece belirli kişilere sunma gibi bir saçmalık yapması tam bir hata olur. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.