Instagram Yeni Güncellemesi ile iOS 15 Hatalarını Düzeltti !

Instagram yayımlamış olduğu yeni güncelleme ile birlikte iOS 15 sonrasında iPhone cihazlarında oluşan hataları düzeltti. Apple geçtiğimiz hafta iOS 15 güncellemesini ilgili güncellemeyi destekleyen tüm iPhone kullanıları için yayımladı.

İlgili güncelleme ile birlikte bir çok yeniliği sunan Apple, bu sefer ki güncellemeyi de sıfır hatasız atlatamadı. İlgili güncellemenin ardından iPhone cihazlarında dikkat çeken pek fazla bir hataya rastlanılmasa da bazı uygulamalarda bir takım sorunlar çıktı.

İlgili güncellemenin ardından günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri olan Instagram’ın iPhone cihazlarındaki uygulamasında bir takım hatalar kullanıcıların karşısına çıktı.

iOS 15 güncellemesinin ardından Instagram uygulamasında kullanıcıların canını bir hayli sıkan bu hatalar, uygulamada yaşanan ses problemi ve uygulamada ekrandaki bazı seçeneklere dokunamama hataları oldu.

iOS 15 güncellemesinin ardından Instagram kullanıcıları, iPhone cihazlarında cihazlarının sesi açık olsa dahi herhangi bir hikaye veya videodan ses alamıyordu. Bunun yanı sıra uygulamanın üst çubuğu, hatalı bir şekilde iOS durum çubuğunun altına yer alıyordu. Bu sebeple de uygulamada bazı işlemleri uygulanamıyordu.

Güncelleme ile sorun giderildi !

Instagram yaşanan bu hataların ardından hemen harekete geçti ve AppStore’da yer alan Instagram uygulamasını güncelledi.

206.1 sürüm güncellemesini hemen yayımlayan Instagram, bu güncelleme ile birlikte iOS 15 güncellemesinin ardından yaşanan iPhone cihazlarındaki bu sorunları giderdi.

Not: İlgili güncelleme iPhone cihazınızda otomatik olarak yapılmadıysa, AppStore uygulamasına giderek yapabilirsiniz. 

AppStore’da uygulama güncellemek için; 

1- App Store uygulamasını açın.
2- Profil ikonuna dokunun.
3- Karşınıza çıkan hesap sayfasından Instagram uygulamasını bulun ve hemen yanında yer alan ”Güncelle” butonuna dokunun.

NOT: Dilerseniz App Store uygulamasında arama kısmından ”Instagram” diye arama yaparak yine ilgili uygulama sayfasından güncelleme yapabilirsiniz. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…