Instagram Son Görülme Açma/Kapatma Nasıl Yapılır ? (RESİMLİ ANLATIM)

Instagram hareket durumu açma ve kapatma ! Instagram’da son görülme nasıl kapatılır ? Instagram’da son görülme nasıl açılır ? Instagram’da son görülmeyi nasıl açıp kapatabilirim ? Bu yazımızda sizlere Instagram’ın bir özelliği olan son görülme özelliğinin nasıl kullanıldığını ve bu özelliği nasıl açıp kapatabileceğinizi resimli olarak adım adım anlattık. İşte detaylar..

Günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri olan Instagram, kullanıcılarına uygulamasında bir çok özellik sunuyor. Sunmuş olduğu özellikler ile kullanıcılarına tam bir sosyal medya ortamı yaşatan Instagram, uygulamasına her geçen gün yeni özellikler daha katarak gücüne güç katıyor.

Instagram kullanıcılarına sunmuş olduğu özelliklerin bazılarını ise kullanıcılar dilerlerse kullanıyor, dilemezlerse kullanmıyor. Uygulama içerisindeki bazı özellikler tamamen kullanıcıların tercihine bırakılmış durumda. Instagram’ın kullanıcılarının tercihine sunmuş olduğu bu özelliklerden biri de Instagram’ın çokta yeni olmasa da geçtiğimiz sene sunmuş olduğu son görülme özelliğidir.

Instagram’ın kullanıcılarına sunmuş olduğu bu son görülme özelliği ile birlikte Instagram kullanıcıları aynı Facebook ve Whatsapp’ta olduğu gibi diğer kullanıcıların en son ne zaman aktif olduğunu görebiliyor.

Instagram son görülme özelliğine uygulamada ”hareket durumu” diye tabir ediyor. Bu özelliği aktif olan kullanıcı yine bu özelliği aktif olan diğer tüm takipçilerinin en son ne zaman aktif olduğunu görebiliyor. Ancak bu özeliği siz aktif olarak kullanıyor olsanız bile bu özelliği aktif olarak kullanmayan (kapatmış olan) takip ettiğiniz kişilerin son görülme zamanını ne yazık ki göremiyorsunuz. Ayrıca bu özelliği hesabınızda kapatmanız durumunda hiç bir şekilde takip ettiğiniz kişilerin en son ne zaman aktif olduğunu göremezsiniz. Bu özelliği kapattığınız taktirde yine sizi takip eden kişilerde sizin en son ne zaman aktif olacağınızı görmeyecektir.

PEKİ BU ÖZELLİĞİ NASIL NASIL AÇABİLİRİM ? 

Instagram tüm kullanıcılarına bu özelliği kullanıma sunulduğunda bu özellik herkeste aktif hale getirildi. Yani hareket durumu (son görülme) özelliği Instagram tarafından varsayılan olarak açık sunuyor. Eğer hesabınızdan daha önce ayarlar kısmından bu özelliği kapatmadıysanız bu özellik hesabınızda aktif haldedir. Instagram’da DM (sohbet) kısmında takip ettiğiniz kişilere dokunarak ya da aratarak o kişinin en son ne zaman aktif olduğunu görebilirsiniz.

NOT: Herhangi bir kişinin en son ne zaman aktif olduğunu görebilmeniz için bu özellik hem sizde hemde karşı tarafta aktif (açık) olması gerekmektedir. 

Hesabınızda herhangi bir ayarlama yapmadınız ama yine de hiç kimsenin en son aktif olduğunu göremiyorsanız aşağıdaki resimli anlatımından hesap ayarlarınızdan bu özelliğin hesabınızda aktif olup olmadığını kontrol edin.

SON GÖRÜLME (HAREKET DURUMU) ÖZELLİĞİNİ NASIL KAPATABİLİRİM ? 

Son görülme özelliği hem diğer platformlarda hemde Instagram’da bazı kullanıcıların canını sıkabiliyor. Özellikle Whatsapp’ta günümüzde bir çok kullanıcı hesaplarında son görülmeyi kişisel olan ya da olmayan bazı sebeplerden ötürü kapatıyor. Bu kişiler aynı şekilde Instagram’da da kapatma istediğinde bulunuyor.

Peki bu özellik nasıl kapatılır diyorsanız; hemen aşağıdan bu özelliğin nasıl açılıp kapatıldığına dair olan resimli anlatımdan bu özelliği basit bir şekilde kapatabilirsiniz.

İŞTE INSTAGRAM’DA SON GÖRÜLME ÖZELLİĞİNİ AÇMA VE KAPAMA ! 

Instagram’da son görülme özelliği olan ”HAREKET DURUMU” özelliğini açıp kapatmak için hesabınızda aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın. 

1- İlk olarak Instagram uygulamasını açın. (hesabınıza giriş yapmadıysanız yapın.)

2- Ardından Instagram’da ”AYARLAR” kısmına gidin.

(Ayarlar kısmına gitmek ilk olarak profil kısmınıza gidin. Ardından profil sayfanızda sağ üstte yer alan ”üst üste 3 çizgi” ikonuna dokunun. Sonra açılacak olan yan pencerenin en altında yer alan ”ayarlar” yazısına dokunun.)

3- Ayarlar sayfasındaki seçeneklerde aşağıdaki resimde de gördüğünüz üzere karşınıza çıkan seçeneklerden ”Gizlilik ve Güvenlik” kısmında yer alan ”HAREKET DURUMU” yazısına dokunun.

4- Seçeneklerden ”HAREKET DURUMU” kısmına gittikten sonra karşınıza yukarıdaki sağ taraftaki resimde gördüğünüz gibi bir buton çıkacaktır. Bu buton resimde gözüktüğü gibi ”mavi buton” şeklinde görünüyorsa bu özellik hesabınızda aktiftir. Ancak buton bu şekilde değil kapalı olarak (beyaz buton) gözüküyorsa bu özellik hesabınızda kapalıdır.

Bu özelliği bu butona tıklayarak tercihinize göre açıp kapatabilirsiniz. Dilerseniz dilediğiniz her an bu özelliği hesabınızda aktif edebilir ya da kapatabilirsiniz. Tercih tamamen sizin.

Instagram’da son görülme özelliği olan ”hareket durumu” özelliğinin nasıl açılıp kapatılacağına dair anlatımımız son buldu. Konu ile ilgili görüşlerinizi aşağıdan ”YORUMLAR” kısmından dile getirebilirsiniz. Ayrıca yine konu ile ilgili tüm soru ve sorunlarınızı da bizlere yorumlar kısmından dile getirebilirsiniz. Varsa sorunlarınız birlikte çözüm getirebiliriz.

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.