Instagram Lite Uygulaması ile Artık Her Telefonda Yer Alabilecek !

Dünyanın en popüler sosyal medya ağlarından biri olan Instagram, düşük segment akıllı telefona sahip olan ve bağlantı sorunu yaşayan kullanıcılar için yeni bir uygulama geliştirdi. Instagram’ın bir nevi kota dostu da diyebileceğimiz yeni uygulamasının adı Instagram Lite oldu.

Instagram Lite, günümüz itibariyle test aşamasına girdi ve çok yakında tüm dünyadaki kullanıcıların kullanımına sunulacak.

İlk etapta şu an Hindistan’da test aşamasında olan uygulama, tamamlanacak olan kısa süreli test aşamasının ardından tüm kullanıcılara sunulacak.

Özellikle veri kullanımı konusunda oldukça tasarruflu olan Instagram Lite, kota problemi ve bağlantı sorunu yaşayan kullanıcılar için tam bir ilaç olacak.

Bunun yanı sıra sadece 2 MB olan dosya boyutu ile de uygulamanın girmeyeceği akıllı telefon yer almayacak. Uygulama cihazlarda sadece bir fotoğraf dosyası kadar yer kaplayacak.

Instagram Lite uygulaması ile birlikte düşük segment olarak tabir edilen telefonlarda oldukça sık yaşanan donma ve geç yüklenme sorunu neredeyse tamamen çözülecek.

Instagram Lite bazı özelliklerden mahrum kalacak !

Instagram Lite amacı doğrultusunda uygulamasında bazı özelliklere yer vermeyecek. Instagram Lite’da IGTV, Reels ve Market gibi uygulamalar şu anki test sürümünde yer almıyor. Bu uygulamaların ilgili uygulamaya sonradan eklenmeside beklenmiyor.

Instagram Lite kullanıcıları, Instagram’ın yeni özelliklerinden faydalanamayacak.

Uygulama nereden indirilebilir ?

Instagram Lite uygulaması şu an itibariyle Android kullanıcıları için Google Play Store’dan indirilebilir durumda. Ancak ilgili uygulama şu an sadece test aşamasının yapıldığı Hindistan’dan indirilebiliyor. İlgili uygulamayı şu an sadece Hindistan’daki kullanıcılar kullanabiliyor.

Uygulama çok kısa bir süre içerisinde tüm dünyadaki Android cihaz kullanıcıları için indirilebilir duruma gelecek.

”Peki siz Instagram’ın yeni kota dostu uygulaması olan Instagram Lite uygulaması hakkında neler düşünüyorsunuz? Konu ile ilgili tüm görüş ve yorumlarınızı aşağıda ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.