Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir ?

Instagram’da kullanıcı adı nasıl değiştirilir ? Instagram’da nickname nasıl değiştirilir ? Instagram uygulamasında kullanıcı adı değiştirme işlemi nasıl yapılır ? Bu yazımızda sizlere Instagram’da kullanıcı adınızı nasıl değiştirebileceğinizi gösterdik. İşte detaylar..

Instagram bildiğiniz üzere günümüzün en popüler sosyal medya ağlarında ilk 3’te yer almaktadır. Facebook ve Twitter ile birlikte günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri olan Instagram, her geçen gün büyümeye devam ediyor. 

Dünyanın her yerinden milyonlarca kullanıcısı olan Instagram, bu sayısını her geçen gün artan popülaritesi ve internet bağımlılığı ile birlikte daha da arttırmaya devam ediyor. 

Milyonlarca kullanıcının bulunduğu Instagram’da aklımıza gelebilecek her yerden her daldan kişisel ve kurumsal hesaplar bulunuyor. Bu hesapları kendi Instagram hesabımızdan takip edebiliyor ve dilerlerse diğer Instagram kullanıcıları bizim oluşturduğumuz hesapları takip edebiliyor. 

Kullanıcılar Instagram hesaplarında fotoğraf ve video gönderileri paylaşabiliyor, bu fotoğraflara beğeni ve yorum alabiliyor. Ayrıca herkese açık olan diledikleri kullanıcıları takip edebiliyor. Kapalı yani gizli durumda olan hesaplara ise takip istekleri atabiliyor. 

Aynı şekilde diğer Instagram kullanıcıları da bizleri takip edebiliyor ya da takip istediği atabiliyor. Takip istediği gönderen diğer Instagram kullanıcıları genellikle bizlere tanıyor olabileceği kişiler kısmından erişebiliyor ya da kullanıcı adımız ile arama yaparak erişiyor. 

Instagram’da her kullanıcının kendine özel bir kullanıcı adı (nickname) bulunuyor. Instagram’da takipçilerimize ve diğer Instagram kullanıcılarına bu adla görünüyoruz ve bu ad ile Instagram’da bulunabiliyoruz. 

Kullanıcılar bu NickName dediğimiz kullanıcı adlarını Instagram’a kayıt olurken oluşturuyor. Ancak bir çok kullanıcı bu kullanıcı adlarını daha sonra beğenmediklerinden ya da farklı sebepler ile değiştirmek istediklerinden değiştirmeyi tercih ediyor. 

Instagram’da bu imkanı pratik bir şekilde tüm kullanıcılarına sağlıyor. Instagram’da kullanıcı adınızı dilediğiniz zaman sadece bir kaç adım yoluyla hemen değiştirebilirsiniz. 

Peki Instagram’da kullanıcı adı nereden, nasıl değiştiriliyor? İşte sorunuzun cevabı bu yazımızda. Bu yazımızda sizlere Instagram’da kullanıcı adının nasıl, nereden değiştirilebileceğini gösterdik. İŞTE DETAYLAR..

 INSTAGRAM KULLANICI ADI NASIL DEĞİŞTİRİLİR ? 

Instagram’da kullanıcı adınızı dilediğiniz zaman pratik bir şekilde değiştirebilirsiniz. Instagram’da kullanıcı adınızı değiştirmek için yapmanız gereken sadece profil kısmınıza gitmek ve ilgili adımları tamamlamak. Instagram’da kullanıcı adınızı değiştirmek için uygulayacağınız adımlar şunlardır; 

1- İlk olarak Instagram uygulamanızı açın. 

2- Instagram uygulamasında profil kısmına gidin. 

3- Profil kısmınız da yer alan ”Düzenle” butonuna dokunun. 

4- Ardından karşınıza çıkacak olan ”Profili düzenle” sayfasında kullanıcı adınızın yer aldığı kısma dokunun.

5- Son olarak açılacak olan kısıma yeni almak istediğiniz kullanıcı adını yazın ve bitti” butonuna dokunarak, işlemi bitirin. 

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

NOT: Bu işlemi dilediğiniz her zaman yapabilirsiniz. Instagram kullanıcılarına bu konuda herhangi bir kısıtlama yapmıyor. Bu işlemi uygulamak için tek yapmanız gereken kullanılmayan/ kullanılmamış bir kullanıcı bulmanız olacaktır. Bu durumda günümüzde milyonlarca kullanıcısı olan Instagram’da ne yazık ki pek fazla olmamaktadır. 

NOT 2: İsterseniz değiştirmiş olduğunuz, eski kullanıcı adınızı 14 gün içerisinde yine aynı kısımdan tekrar alabilirsiniz. Unutmaya bu süre geçtikten sonra eski kullanıcı adınızı tekrar alamayabilirsiniz. 

”Bu yazımızda sizlere Instagram’da kullanıcı adının nasıl değiştirildiğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.” 

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.