Instagram Hikayeler Kısmını Kapatma / Gizleme (RESİMLİ ANLATIM)

Instagram’da hikayeler kısmını gizleme nasıl yapılır ?  Instagram’da hikayeler kısmı nasıl kapatılır ? Instagram’da herhangi bir kullanıcının hikayeleri nasıl kapatılır ? Tüm bu sorularınızın cevabı ve dahası sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda.. Bu yazımızda sizlere Instagram’da üstte yer alan hikayelerin nasıl gizlendiğini, kapatıldığını sizler için anlattık. İşte detaylar..

Günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından olan Instagram’da kullanıcılar günde milyonlarca fotoğraf, video ve hikaye paylaşıyor. Özellikle Instagram’ın bu zaman kadar ki yapmış olduğu en büyük yenilik ve özellik olan hikayeler, son zamanlarda popülerliğini bir hayli arttırmış durumda.

Instagram kullanıcılarının bir çoğu günlük hayattaki kesitlerinden ya da beğenmiş olduğu içerikleri Instagram’ın hikayeler kısmında takipçileri için paylaşıyor. Instagram kullanıcıları da bu paylaşılan içeriklere Instagram uygulamasında en üstte yer alan hikayeler kısmından ya da o kişinin profil sayfasından erişebiliyor.

Ancak paylaşılan bu hikayeler bazen bazı Instagram kullanıcılarına bıkkınlık getirebiliyor. Özellikle bazı Instagram kullanıcıları tarafından paylaşılan arka arkaya onlarca hikaye takipçilerine gına getirtebiliyor. Bu sebeple bazı kullanıcılar takip ettiği kişinin ya da kişilerin vermiş olduğu rahatsızlıktan dolayı o kişinin hikayelerini görmek istemiyor. Bunun çözümünü ise o kişi engellemek ya da takipten çıkma yöntemiyle buluyor. Bu çözüm yollarını uygulamak istemeyen, takipten çıkmak istemeyen kişiler ise farklı çözüm yolları arıyor ancak bulamıyor ama aslında basit bir çözüm yolu var.

Bu çözüm yolu ise; o kişinin hikayelerini gizleme/kapatma yani Instagram’ın uygulama içerisindeki ifadesiyle o kişinin hikayelerini sessize alma formülü. 

Instagram’da takipten çıkmak istemediğiniz kişiler paylaşmış olduğu hikayelerle sizlere bıkkınlık getiriyor ve o kişi ya da kişilerin hikayelerini görmek istemiyorsanız bunun çözümünü sizlere adım adım anlattık.

İŞTE INSTAGRAM’DA HİKAYELERİ GİZLEMENİN FORMÜLÜ !

Instagram kullanıcılarına hikayesini görmek istemediğiniz kullanıcıların hikayelerini gizleme imkanı tanıyor. Instagram uygulama içerisinde istediğiniz kullanıcıların hikayelerini sessize alarak o kişinin hikayelerini artık Instagram’da hikayeler kısmında görmemenizi sizlere sağlıyor.

Bunun için yapmanız gerekenler hikayesinin gizlemek istediğiniz kişinin Instagram’da hikayeler kısmında yer alan hikayesine uzun basılı tutarak aşağıdaki adımları uygulayın ya da o kişinin profilinden seçeneklerden o kişinin hikayelerini sessize alın.

Aşağıda uygulayacağınız bu adımlar sonunda artık hikayesini sessize aldığınız kişinin hikayeleri Instagram’da hikayeler kısmında gözükmeyecektir.

Not: Hikayesi sessize alının kullanıcının hikayesine o kullanıcının profil sayfasına giderek bakabilirsiniz. Yani hkayeleri sessize alınan kullanıcıların hikayelerini dilediğiniz zaman görebilirsiniz. 

Şimdi hep birlikte Instagram’da herhangi bir kullanıcının hikayesini adım adım sessize alalım!  Bunun 2 farklı yolu bulunuyor.

İLK YÖNTEM !

İlk olarak hikayesini gizlemek istediğiniz kişinin hikayesinin üzerine uzun olarak basılı tutun. (diler Instagram uygulamasında en üstte yer alan hikayeler kısmından erişin dilerseniz o kullanıcının profil sayfasından hikayesinin üzerine basın.)

Ardından yukarıdaki resimdeki gibi karşınıza çıkan pencerede ”Sessize Al” seçeneğine dokunun. Sessize al seçeneğine dokunduktan sonra yukarıdaki resimde sağ tarafta gördüğünüz şekilde çıkacak seçeneklerden ”Hikayeyi Gizle” seçeneğine dokunun.

İşlem bu kadar basit. Artık hikayesini sessize aldığınız o kullanıcının hikayeleri Instagram’da hikayeler kısmında gözükmeyecektir.

2. YÖNTEM :

İkinci yöntemimiz daha çok işinize yarayabilir çünkü o an herhangi bir hikaye paylaşmamış olan kullanıcıların hikayelerini bu şekilde sessize alabilirsiniz.

İlk olarak hikayesini gizlemek yani sessize almak istediğiniz kullanıcının profil kısmına gidin. Profil kısmında aşağıdaki resimde gördüğünüz üzere profil kısmının hemen sağ üstünde yer alan ”üst üste 3 çizgi ikonu” ‘na dokunun.

Ardından çıkan penceredeki seçeneklerden ”Sessize Al” seçeneğine dokunun. Daha sonra karşınıza çıkan bir diğer pencereden ”Hikayeyi Gizle” seçeneğine dokunun.

İşlem bu kadar basit.

PEKİ INSTAGRAM’DA HİKAYELER KISMINI TAMAMEN (KOMPLE) KAPATABİLİR MİYİM ? 

Instagram’da uygulamada tüm paylaşılan hikayeler en üstte gözükmektedir. Bazı Instagram kullanıcıları bu kısımdan pek memnun değil ancak genel olarak bakarsak bir çok kullanıcı bu kısımdan memnun. Hatta istatistiki oran çıkarılacak olsa bu kısmı istemeyenlerin oranı %1 ‘in altında olacaktır. Bu sebepten dolayı Instagram bu kısmın kullanıcılar tarafından manuel olarak (elle) kapatılmasına olanak sağlamıyor.

Sonuç olarak Instagram’da bu kısmı tamamen gizleme yani kapatma imkanınız bulunmuyor. Tek yapabileceğiniz şey hikayelerini görmek istemediğiniz kullanıcıların hikayelerini yukarıdaki yöntemler yoluyla sessize almak olacaktır. Bu yöntem sayesinde o kişilerin hikayeleri Instagram’da hikayeler kısmında gözükmeyecektir.

Bir yazımızın daha sonuna geldik. Bu yazımızda sizlere Instagram’da hikayeler kısmında hikayelerini görmek istemediğiniz kullanıcıların hikayelerini nasıl gizleyebileceğinizi anlattık. Umuyoruz ki aradığınız çözümü bulmuşsunuzdur. Konu ile ilgili görüşlerinizi bizlere aşağıdan ”YORUMLAR” kısmından yazmayı unutmayın..

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.