Instagram Hikaye Arşivi Nerede? [Eski Hikayeleri Görüntüleme]

Instagram’da hikaye arşivi nerede? Instagram’da eski hikayelere nereden bakılır? Instagram’da hikaye arşivleri nasıl silinir? Bu yazımızda sizlere Instagram’da hikaye arşivinin nerede olduğunu ve buradan eski paylaşılan hikayelerin nasıl görüntülendiğini gösterdik. İşte detaylar…

Günümüzün en popüler sosyal medya ağı olan Instagram, uygulamasında kullanıcılarına bir çok özellik ve imkanı sunmaya devam ediyor. Instagram uygulamasına getirmiş olduğu her yeni güncelleme ile birlikte her geçen gün yeni yeni özellikler ve imkanlar katmaya devam ediyor.

Bizde bu yazımızda sizlere Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu bu imkanlardan birinden bahsettik ve bunu nasıl kullanabileceğinizi gösterdik.

Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu bu imkan, Instagram’da hikayelerin arşivlenmesi imkanıdır. Instagram, 2017 yılında uygulamasına katmış olduğu bu özellik ile Instagram’da paylaşılan hikayelerin kullanıcılar tarafından arşivlenmesine olanak tanıyor.

Yani arşivleme imkanı ile birlikte Instagram’da kullanıcılar dilerlerse daha önce paylaşmış oldukları hikayelere Instagram’da yer alan arşiv bölümünden erişebiliyor. Instagram kullanıcıları bu kısımdan daha önce silinen bu hikayelerini görüntüleyebiliyor ve bu hikayeleri isterlerse öne çıkan hikayeler kısmına ekleyebiliyor.

Kullanıcılar uygulama da yer alan arşiv kısmına giderek anında daha önce paylaşmış olduğu Instagram hikayelerine erişebiliyor.

Peki Instagram’da hikaye arşivi nerede? Instagram’da hikaye arşivine uygulama içerisinden erişilebiliyor. Uygulama içerisinden bir kaç adım yoluyla anında hikaye arşivine erişebilirsiniz. Instagram’da hikaye arşivini görüntülemek için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın. 

Instagram’da Hikaye Arşivini Görüntüleme : 

1- Instagram uygulamasını açın.

2- Uygulamada ‘Profil‘ kısmına gidin.

3- Profil kısmında sağ üst köşede yer alan ”Üst üste 3 çizgi” ikonuna dokunun.

4- Daha sonra karşınıza çıkacak olan alt pencereden ”Arşiv” seçeneğine gidin.

Ardından açılacak olan ‘Arşiv’ sayfasından eski paylaştığınız hikayeleri görüntüleyebilirsiniz. 

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere Instagram’da paylaşılan hikayelerin arşivlendiği (saklandığı) hikaye arşivinin nereden, nasıl görüntülenebileceğini adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorularınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.