Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir ?

Instagram hesabı kalıcı silme, Instagram hesabı kalıcı olarak silme linki, Instagram hesabı tamamen nasıl silinir ? Instagram hesabı kalıcı olarak nasıl silinir ? Bu yazımızda sizlere Instagram hesabının kalıcı olarak nasıl silindiğini gösterdik. işte detaylar.. 

Bildiğiniz üzere Instagram günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri konumundandır. Dünya üzerinde dünyanın her yerinden milyonlarca kullanıcısı olan Instagram, bu popülaritesini her geçen gün daha da arttırarak büyümeye devam ediyor.

Popülaritesi her geçen gün daha da artan Instagram’da kullanıcılar İnternette geçirdiği zamanın büyük bir çoğunluğunu Instagram üzerinde geçiriyor. Instagram her ne kadar bazı konularda bizler için eğlenceli ya da yararlı olsa da bazı noktalarda zararlı da olabiliyor.

Özellikle bir bağlılık haline gelebilen sosyal medyalar bir çok kullanıcıyı asosyalleştirebiliyor hatta karşılaştığı içerikler ve paylaşımlar sebebiyle de olumsuz yönde etkileyebiliyor. Bu sebeple de bir çok kullanıcı Instagram bağımlılığından kurtulma arayışlarına giriyor.

Bunun da çözümü aslına bakarsak oldukça basit. Instagram’da çok süre geçiriyor ve bağlımlı olduğunuzu hissediyorsanız ya da herhangi bir sebeple Instagram’a erişmek istemiyorsanız; yapmanız gereken 2 seçenek bulunuyor. Bunlar;

1- Hesabınızı dondurma
2- Hesabınızı kalıcı olarak silme

Instagram kullanıcılarına bu iki seçeneği ağında tanıyor. Kullanıcılar dilerlerse Instagram hesabını dondurabiliyor ve diledikleri zaman tekrar aktif hale getirebiliyor. Dilerlerse de tamamen kalıcı olarak silebiliyor. Tercihiniz ve sebebiniz doğrultusunda Instagram’ın sizlere tanımış olduğu bu 2 seçenekten birini dilediğiniz her an uygulayabiliyorsunuz.

Biz bu yazımızda ise Instagram’dan uzaklaşmak için hesabını tamamen yani kalıcı olarak silmek isteyen kullanıcıların bunu nasıl yapabileceğini gösterdik.

Aşağıda sizler için adım adım Instagram hesabının kalıcı olarak nasıl silindiğini sizlere açıkladık. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak Instagram hesabınızı tamamen yani kalıcı olarak silebilirsiniz. Ancak tekrar belirtelim. Bu işlemi tamamladıktan sonra Instagram hesabınızı bir daha hiç bir şekilde kurtaramayacaksınız yani hesabınıza hiç bir şekilde erişemeyeceksiniz. Ayrıca kullanmış olduğunuz o kullanıcı adıyla da yeni bir hesap açamayacaksınız.

Şimdi hep birlikte aşağıdan Instagram hesabının kalıcı olarak nasıl silindiğine bakalım. 

INSTAGRAM HESABINI KALICI OLARAK SİLME : 

Instagram hesabınızı tamamen, kalıcı olarak silmek için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın. 

1- İlk olarak aşağıdaki link üzerinden Instagram hesap silme sayfasına gidin.

LİNK: 

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

2- Ardından karşınıza çıkacak olan hesabı kalıcı olarak silme sayfasında sizden silme sebebiniz ve şifreniz istenecektir.

İlgili kısımda Instagram hesabınızı neden sildiğinize dair seçeneklerden herhangi birini seçin ve hemen altındaki kutucuğa şifrenizi girin.

İlgili seçimi yapıp, şifrenizi girdikten sonra son olarak hesabınızı kalıcı olarak kapatmak için; sayfanın en altında kırmızı tonda olan ”Hesabımı kalıcı olarak sil” butonuna tıklayın.

Instagram hesabınız bu işlemlerin ardından artık silinmiş olacak ve hiç bir şekilde geri getirelemeyecektir.

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

NOT: Dilerseniz Instagram hesabınızı silmek yerine dondurabilirsiniz. Dondurduğunuz Instagram hesabınızı dilediğiniz zaman tekrar aktif hale getirebilirsiniz. Instagram’da hesap dondurma işlemini nasıl yapıldığını ”BURADAKİ” yazımızdan öğrenebilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere Instagram hesabının kalıcı olarak nasıl silinebileceğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.