Instagram E-posta Bildirimleri Nasıl Kapatılır ?

Instagram e-posta bildirimleri nasıl kapatılır? Instagram’dan gelen e-postalar nasıl iptal edilir? Bu yazımızda sizlere Instagram’dan mail kutumuza gelen e-postaların nasıl kapatıldığını gösterdik. İşte detaylar…

Instagram günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri konumundadır. Instagram’da dünyanın her yerinden milyonlarca kullanıcı yer almaktadır ve bu sayı her geçen gün kat ve kat artmaktadır.

Instagram’da kullanıcılar fotoğraf ve video paylaşabilmektedir. Bunların yanı sıra kullanıcılar canlı videolar yapabilmekte ve diğer Instagram kullanıcıları ile mesajlaşabilmektedir. Uygulamasında kullanıcılarına bir çok imkanı sağlayan Instagram, tüm bunların yanı sıra yine uygulamasında kullanıcılarına işlevsellik açısından bir çok özelliği de sunmaktadır.

Tüm dünya da oldukça popüler olan Instagram, yapmış olduğu yeni güncellemeler ile uygulamasında sunduğu özelliklere yenilerini katmaya devam etmektedir.

Daha çok uygulamanın işlevselliğini arttırmak ve kullanıcılarının ihtiyaçlarını göz ederek yapılan bu güncellemeler kullanıcılara bir çok imkanı tanımaktadır.

Instagram’ın kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda sunduğu bu özelliklerden biri, Instagram’da gerçekleşen bazı aktivitelerin bizlere mail ile bildirilmesi özelliğidir.

Instagram kullanıcıları, Instagram’da uygulama içersinde almış oldukları bildirimleri isterlerse e-posta ya da sms gibi yöntemler ile de alabiliyor. Instagram kullanıcılarına bu hizmeti ücretsiz bir şekilde sunuyor.

Instagram’ın sunmuş olduğu bu hizmetten yararlanan kullanıcılar, uygulama içerisine girmeden sadece mail kutularını kontrol ederek Instagram hesaplarına gelen bildirimlerden anında haberdar olabiliyor.

İlgili özellik bir çok noktada kullanıcıların sosyal medya kullanımına avantaj getirse de bazen rahatsız edici olabiliyor. Çünkü mail kutumuz bu bildirimleri aldığımız takdirde Instagram’dan gelen bir çok gereksiz mail ile dolup taşıyor.

Hal böyle olunca da kullanıcıların büyük bir çoğunluğu bu durumdan rahatsız oluyor ve Instagram’ın bu bilgilendirme özelliğini kapatmayı tercih ediyor.

Bu noktada Instagram kullanıcılarına kolaylık tanıyor. İlgili özelliği kullanımı, Instagram tarafından tamamen kullanıcıların tercihine bırakılmış durumda. Yani kullanıcılar dilerlerse diledikleri her an bu özelliği kapatabiliyor.

Peki Instagram’da E-posta bildirimleri nereden, nasıl kapatılıyor ?

Instagram kullanıcıları, uygulama üzerinden oldukça basit bir şekilde E-posta bildirimlerini anında kapatabiliyor. Aşağıda sizlere bu işlemin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Sizde aşağıdaki adımları uygulayarak Instagram’dan gelen E-posta bildirimlerini kapatabilirsiniz.

Instagram E-Posta Bildirimlerini Kapatma: 

Instagram’dan mail kutunuza gelen e-postaları kapatmak için; 

1- İlk olarak uygulamada ”Profil” kısmınıza gidin.

2- Profil kısmınızda sağ üst köşede yer alan ”Üst üste 3 çizgi’‘ ikonuna dokunun.

3- Sonra karşınıza gelecek olan alt pencereden ”Ayarlar” seçeneğine dokunarak ayarlar kısmına gidin.

4- Daha sonra ayarlar sayfasında ”Bildirimler” seçeneğine gidin ve bildirimler sayfasında yer alan ”E-posta ve SMS” seçeneğine dokunun.

5- Ardından karşınıza gelecek olan e-posta ve sms bildirim seçeneklerinden kapatmak istediğiniz bildirimlerin hemen altında yer alan seçili olan açık butonunun üstündeki ”Kapalı” dairesine dokunun.

Bu adımların sonunda daha önce mail kutunuza gelen e-posta bildirimleri artık gelmeyecektir. Dilerseniz yine aynı kısımdan istediğiniz seçenekleri açık hale getirerek tekrar ilgili seçeneklerden e-posta bildirimi alabilirsiniz. Tercih tamamen sizin.

İşlem bu kadar basit.

”Bu yazımızda sizlere Instagram’dan gelen e-postaların nasıl kapatıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili yaşamış olduğunuz tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebileceğinizi unutmayın…”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.