Google Chrome Geçmiş Nasıl Silinir ?

Google Chrome internet tarayıcısında internet geçmişi nasıl silinir ? 

Bir çok bilgisayar kullanıcısının en çok merak ettiği konulardan biri internet tarayıcısının geçmişinin nasıl silineceği olmuştur.  Kullanıcıların bir çoğu bu işlemi kişisel gizliliği için kullanıyor olsa da kimi kullanıcı bu işlemi internet tarayıcısının belleğinde yer açmak ve bilgisayarın hızının yavaşlamasını önlemek için bu işlemi uyguluyor. 

Peki ya internet geçmişi nasıl silinir ? Bu yazımızda sizlere günümüzün en çok kullanılan internet tarayıcısı olan Google Chrome internet tarayıcısında internet geçmişinin nasıl silineceğini anlattık. 

İşte Google Chrome’da internet geçmişi nasıl silinir ?

Google Chrome internet tarayıcısında internet geçmişini silmek için şu adımları sırası ile uygulayınız.

  1. İlk olarak Chrome internet tarayıcısını açın.
  2. Tarayıcıda sağ üst köşede görünen üst üste üç nokta (…) simgesine tıklayın.
  3. Açılacak pencere üst sıralarda göreceğiniz üzere ”geçmiş” yazısına tıklayın. Ve ardından yine geçmiş” yazısına tıklayın.
  4. İnternet tarayıcınızın geçmişi bir liste halinde karşınıza açılacaktır. Buradan sağ taraftaki menüden ”Tarama verilerini temizle” kısmına tıklayın.
  5. Daha sonra çıkan pencereden silmek istediğiniz zaman aralığını seçerek (tümünüz silmek istiyorsanız eğer ”tüm zamanlar” seçeneğini seçiniz.)  aşağıdaki kutucuları işaretleyiniz.
  6. Ve son olarak ”Verileri temizle” kutucuğuna tıklayarak internet geçmişiniz silme işlemini bitiriniz.

İşlem bu kadar basit.

TeknoAjan.com