Google Arama Geçmişi Nasıl Kapatılır ?

Google arama geçmişi nasıl kapatılır? Google bildiğiniz üzere yapmış olacağınız ve daha önce yapmış olduğunuz tüm  aramaları kayıt altına alıyor. Kullanıcılar bu özellik sayesinde daha önce yapmış oldukları aramalara erişebiliyor. Ancak bu özellik kimi kullanıcıların bazen işine yarasa da kimi kullanıcıları bazen kişisel sebeplerden dolayı rahatsız etmektedir. Google’ın arama geçmişi kullanmış olduğunuz hesap ile giriş yaptığınız tüm cihazlardaki (tablet,telefon,bilgisayar vs.) aramaları kayıt altına alıyor. Sizde bu durumdan rahatsızsanız ve arama geçmişini kapatmak istiyorsanız. Google hesabınızdaki arama geçmişini kapatarak yapmış olduğunuz aramaların kayıt altına alınmasını engelleyebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Google arama geçmişinin nasıl kapatılacağını anlattık.

İŞTE GOOGLE ARAMA GEÇMİŞİ NASIL KAPATILIR ? 

Google arama geçmişini çok basit bir şekilde kapatabilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıda belirteceğimiz adımları sırası ile uygulamak. Daha önceleri farklı bir şekilde kapatılan bu özelliği şuan Google’ın yenilenen hesabım sayfasından aşağıdaki şekilde kapatabilirsiniz.

Arama geçmişini kapatmak için şu adımları sırası ile uygulayınız!

1- İlk olarak Google hesabınızla cihazınızın tarayıcısından oturum açınız.

2- Ardından Google hesabınızdan ya da aşağıdaki bağlantıya tıklayarak; ”Etkinlik kontrolleri” sayfasına gitmeniz gerekiyor. ETKİNLİK KONTROLLERİ sayfasına gitmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

LİNK:  ” https://myaccount.google.com/activitycontrols

3- Bağlantı linkine tıkladıktan sonra açılan sayfada etkinlikleriniz ile ilgili ayarlamalar yapabilirsiniz. Arama geçmişini kapatmak için işlem yapacağınız yer aşağıdaki resimde de görüldüğü üzere sayfanın en üstünde yer alan ”Web ve Uygulama Etkinliği”  kısmıdır.

4- Bu sayfada Google arama geçmişini kapatmak için yukarıdaki resimde ok ile belirtilen butona tıklayınız.

5- Butona tıkladıktan sonra sizden son kez onay istenecektir. Aşağıdaki resimde okla belirtiliği gibi ”DURAKLAT” yazısına tıklayınız. Artık Google arama geçmişiniz bu Google hesabınızda kayıt altına alınmayacaktır.

NOT: Ayrıca yukarıdaki sayfadan Google hesabınız ile kullanmış olduğunuz diğer uygulamaların (örn. Youtube arama geçmişi, Youtube izlenme geçmişi vs..) ayarlarını da yapabilirsiniz.

(Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.)
TeknoAjan.com