Fransa’da Satılan iPhone 12 Modellerinin Kutusunda Kulaklık (EarPods) Yer Alacak !

Fransa’da satılan iPhone 12’lerin kutu içeriğinde EarPods (Kulaklık) yer alacak. Apple, iPhone 12 modellerinin kutu içeriğinden şarj cihazı ile birlikte kulaklık modelini kaldırdı. Apple, bu kararı her ne kadar çevreyi korumak şeklinde açıklasa da maliyet hesabı ve ekstra gelir hesabı yaptığı açık bir şekilde ortada.

Apple tüm dünyada satışa sunacağı iPhone 12 modellerinin kutu içeriğine kulaklık ve şarj cihazını koymama kararı aldı. Ancak Apple, almış olduğu bu kararı dünyada sadece bir ülkede uygulayamayacak. 

Apple Fransa’da satışa sunacağı iPhone 12 modellerinin kutularının içeriğine Fransa’daki yasalar gereği kulaklık (EarPods) koymak zorunda. Bu sebeple Apple, Fransa’da satışa sunacağı tüm iPhone modellerinin kutu içeriğine kulaklık ekledi. 

Ancak tüm dünyadaki iPhone 12 kutularının içeriğinde yer almayacak olan şarj cihazı yine Fransa’daki iPhone kutularının içeriğinde de yer almayacak. Bu sebeple tüm dünyada yeni iPhone 12 modellerinden herhangi birini satın alacak olan kullanıcılar, ellerinde daha önceki modellerden kalma bir şarj aleti bulunmuyorsa, yenisini belirli bir ücret ödeyerek almak zorunda.

Fransa’daki Yasa Hakkında:

Fransa’da 14 yaş altı çocuklar için düzenlenmiş bir yasa bulunuyor. Bu yasaya göre, çocukların elektromanyetik dalgalardan korunması için üreticilerin telefon ile birlikte kulaklık vermesini zorunlu hale getirilmiştir.

iPhone 12 Fiyatları :

Apple tarafından resmi olarak açıklanan iPhone 12 serisinin fiyatları şu şekilde;

  • iPhone 12 Mini’nin başlangıç fiyatı (64 GB) 699 dolar.
  • iPhone 12 için başlangıç fiyatı (64 GB) 799 dolar.
  • iPhone 12 Pro için başlangıç (128 GB) 999 dolar.
  • iPhone 12 Pro Max ise 128 GB için 1.099 dolar.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.