Facebook hesabı nasıl silinir?

Günümüzün popüler sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Facebook milyonlarca üyeye sahip olup, hemen hemen tüm kullanıcıların her alanda fayda sağladığı bir sitedir. Lakin bazen sosyal medya’nın insanlar üzerinde yararından çok zararı da olabiliyor.

Bunlardan başlıcaları ise zaman kaybı ve asosyallik. Sizde bir çok kullanıcı gibi bu sebeplerden yada başka nedenlerden dolayı hesabınızı kapatmak istiyor olabilirsiniz. Peki ya Facebook hesabımı nasıl tamamen kapatabilirim diye soruyorsanız. Bu haberimiz size yardımcı olacaktır.

Resimdeki kişi: Facebook’un kurucusu ”Mark Zuckerberg

İşte Facebook hesabını silmenin yolu !

Facebook hesabınızın silinmesi için ne şu adımları sırasıyla yapınız;

  1.  Silmek istediğiniz Facebook hesabınıza giriş yapın,
  2. Ekranın sağ kısmındaki seçenekler bölümünü açın,
  3. ‘Ayarlar’ seçeneğini tıklayın,
  4. Sol bölümde bulunan ‘Uygulamalar’ seçeneğine basıp devam edin,
  5. Tüm uygulamaların yanında bulunan ‘X’ işaretini teker teker tıklayarak uygulamalarınızı kaldırın,
  6. Tüm uygulamaları kaldırdıktan sonra karşınıza ‘Hesabımı Sil’ butonu çıkacaktır, eğer silmek için eminseniz bu butonu tıklayın,
  7. Ardından sizden güvenlik amacıyla şifre ve güvenlik kodu isteyecektir bu adımı da tamamladıktan sonra hesabınız tamamen silinecektir.

Facebook hesabınızı sildikten sonra buna dikkat etmelisiniz !

Hesabınızı silme işlemini gerçekleştirirken ’14 gün’ boyunca etkisiz kalacağını, bu 14 günün ardından hesabınızın geri dönüşümsüz tamamen silineceğini, eğer ki silmekten vazgeçerseniz 14 gün içinde hesaba giriş yaparak aktif hale getirebileceğinizi unutmayın.

TeknoAjan.com
25 Aralık 2016