Dünyanın En Çok Kazanan Sinema Oyuncuları ! (2018)

Dünyanın en çok kazanan sinema oyuncuları kimler? Dünyanın en çok kazanan aktörü kim ? Dünyanın en çok kazanan aktristi kim ? En çok para kazanan sinema oyuncuları kimler ? İşte bu soruların cevabı ve merak ettikleriniz sizler için hazırlamış olduğumuz bu listede.. İşte detaylar.. 

Dünya üzerinde her ülkeden oldukça başarılı ve yetenekli erkek ya da kadın oyuncular bulunuyor. Bu oyuncular göstermiş oldukları üstün başarılar ve oyuncu yeteneklerinin yanı sıra sıra dışı güzellik ve yakışıklılıkları ile de dünyanın her yerinde tanınan ünlü oyuncu konumuna erişiyor. Erişmiş oldukları bu konum ile birlikte büyük projelere ve yapımlara da yelken açıyorlar.

Bu projeler ile birlikte de tabiri uygunsa paralarına daha da para katıyorlar. Bulundukları projelerde ana karakter yani başrol oyuncu konumlarında olan bu ünlüler oynamış oldukları yapımlardan inanılması güç olan rakamlar kazanıyorlar.

Bu oyuncuların kazanmış oldukları rakamlar gerçekten dudak ısırtacak cinsten. Durum böyle olunca da dünya üzerinde bir çok kişi bu ünlülerin yıllık kazançlarını da merak etmiyor değil. Bu sebepten ötürü meraklı insanların merakını azda olsa azaltmak için dünya üzerinde bir çok araştırma şirketi bir çok alandan ünlü olan kişilerin yıllık kazançlarını detaylı bir şekilde raporluyor. Oluşturulan bu raporlardaki sonuçların doğruluğu ise her ne kadar yüzde yüz olmasa da yüzde yüze yakın bir oran olan yüzde doksan beş dolaylarında seyrediyor. Şirketler oluşturdukları bu raporlarda dünya üzerindeki ünlü olan sporcular, oyuncular, şirket sahipleri ve akılınıza gelebilecek bir çok alandan kişileri detaylı bir biçimde sıralıyor.

Bu sıralamayı yapan şirketlerden ise  dünya üzerinde en bilineni, en popüler olanı ve en çok doğruya yakın sonucu vereni ”FORBES” adında bir araştırma şirketi. Forbes araştırma şirketi her yıl belirli aralıklarla dünya üzerindeki ünlülerin kazançlarını raporlandırarak kamuoyuna sunuyor. Bir Amerikan araştırma şirketi olan FORBES’in sunmuş olduğu bu raporlar dünya üzerinde bir çok yayımcı tarafından paylaşılarak, merak okurların beğenisine sunuluyor.

Bizde sizler için her sene olduğu gibi bu sene de Forbes’in yayınlamış olduğu bu listelerden ünlü sinema oyuncularını konu edinen raporu inceledik. Yapmış olduğumuz bu inceleme sonrasında sizler için dünya da en çok kazanan sinema oyuncuları listesini oluşturduk.

İlk önce hep birlikte Forbes’in yayınlamış olduğu raporda sunulan en çok kazanan sinema oyuncuları listesinin detaylar ufaktan bir bakalım ardından listenin sıralanışına göz atalım!

2018 yılının en çok kazanan sinema oyuncuları kimler oldu ? 

FORBES dergisi bu senede her sene olduğu gibi en çok kazanan oyuncular listesini açıkladı. Her 2 hafta da yayınlanan iş dergisinin bu haftaki sayısında 2018 yılının en çok kazanan sinema oyuncuları açıklandı.

Açıklanan listede ünlülerin yıllık kazançları listelenirken en çok dikkat çeken durum ise erkek ve kadın oyuncuların kazançları arasındaki büyük fark oldu.

2018’de en çok kazanan ilk 10 aktörün toplam gelirleri 784.5 milyon doları, yani yaklaşık 5 milyar TL’yi buluyor.

Listenin  ilk sırasında yer alan erkek oyuncunun kazancı ise dudak ısırtan cinsten. Listenin ilk sırasında yer alan ünlü aktör George Clooney’nin yıllık geliri 239 milyon dolar. En çok kazanan kadın oyuncular sıralamasında ilk sırada yer alan oyuncu ise yıllık 40 milyon dolar kazancı ile Scarlett Johansson.

Şimdi hep birlikte en çok kazanan oyuncular TOP 10 listene göz atalım! Hazırlamış olduğumuz ilk listede en çok kazanan erkek oyuncular top 10 listesine göz atabilir. Bu listede bulunan ünlülerin kazançlarını görebilirsiniz. Ardından oluşturduğumuz diğer TOP10 listesinde en çok kazanan kadın oyuncular listesini görebilirsiniz. 

İŞTE EN ÇOK KAZANAN ERKEK OYUNCULAR TOP 10 LİSTESİ !

10-  Chris Evans   –  34 milyon dolar

9- Salman Khan  – 38,5 milyon dolar

8- Adam Sandler  – 39,5 milyon dolar

7- Akshay Kumar  – 40,5 milyon dolar

6- Will Smith  – 42 milyon dolar

5- Jackie Chan   –  45,5 milyon dolar

4- Chris Hemsworth   –  64,5 milyon dolar

3- Robert Downey Jr.   – 81 milyon dolar

2- Dwayne The Rock Johnson  – 124 milyon dolar

1- George Clooney  – 239 milyon dolar

 

EN ÇOK KAZANAN KADIN OYUNCULAR TOP 10 LİSTESİ !

10- Gal Gadot  – 10 milyon dolar

9- Melissa McCarthy  – 12 milyon dolar

8- Cate Blanchett  – 12,5 milyon dolar

7- Julia Roberts  –  13 milyon dolar

6- Mila Kunis – 16 milyon dolar

5- Reese Witherspoon – 16,5 milyon dolar

4- Jennifer Lawrence  – 18 milyon dolar

3- Jennifer Aniston  – 19,5 milyon dolar

2- Angelina Jolie  – 28 milyon dolar

1- Scarlett Johansson  –  40,5 milyon dolar

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.