BİP’te Profil Resmi Nasıl Koyulur?

Bip’te profil resmi nasıl koyulur ? Bip uygulamasında profil resmi nasıl eklenir? Bip uygulamasında profil fotoğrafı nereden, nasıl yüklenir ? Bu yazımızda sizlere bir mesajlaşma uygulaması olan Bip’te profil resmi koyma işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. İşte detaylar… 

Turkcell’in mesajlaşma uygulaması olan BİP,  kullanıcı sayısını her geçen gün daha da arttırmaya devam ediyor.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp kullanıcılarına bir gizlilik sözleşmesini sundu. Kullanıcılara uygulamayı kullanabilmelerine devam edebilmeleri için dayatmış olan bu gizlilik sözleşmesi tüm dünyadaki WhatsApp kullanıcıları tarafından tepki ile karşılandı. İlgili sözleşmenin ardındansa tüm dünyada bir çok WhatsApp kullanıcısı WhatsApp uygulamasını silme kararı aldı.

Bu sebeple son günlerde WhatsApp uygulamasını silen veya silmeyi düşünen bir çok kullanıcı; Bip, Telegram ve Signal gibi başka mesajlaşma uygulamalarına geçme kararı aldı. Ülkemizde de bu durum büyük bir tepki ile karşılandı ve bir çok kesim yeni bir mesajlaşma uygulaması arayışına girdi. Ülkemizde ise en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması, Bip oldu.

Bip uygulaması son günlerde kullanıcı sayısını bir hayli arttırdı. Uygulama kısa bir süre içerisinde 10 milyon yeni kullanıcıyı uygulamasına dahil etti. Uygulama bu zamana kadar toplam 65 milyonun üzerinde indirildi.

Bip uygulama hem Turkcell’in bir uygulaması olması hem de WhatsApp’ın sunduğu hizmetin neredeyse aynısını kullanıcılara sunması sebebiyle bir çok kullanıcının ilk tercihi oldu.

Bip uygulaması uygulama içerisinde aynı WhatsApp gibi kullanıcılarına bir çok hizmet ve özelliği sunuyor. Uygulama bir mesajlaşma uygulamasının sahip olabileceği bir çok özellik ve seçeneği içerisinde sunuyor.

Bip uygulamasının kullanıcılarına sunduğu bu mesajlaşma özelliklerinden biri de WhatsApp uygulamasında da bildiğimiz üzere ‘PROFİL RESMİ EKLEME‘ özelliğidir.

BİP kullanıcıları uygulamada profillerine kendi fotoğraflarını ya da diledikleri herhangi bir resmi ekleyebiliyorlar. Kullanıcıların profillerine ekledikleri bu resim diğer kullanıcılar tarafından görüntülenebiliyor.

İlgili özellik uygulamada kullanıcılara bir çok noktada kolaylık sağlıyor. Bip kullanıcıları profil resmine sahip tüm BİP kullanıcılarının profil resimlerini görüntüleyebiliyor.

Peki BİP’te profil resmi (fotoğrafı) nereden, nasıl ekleniyor? İşte sorunuzun yanıtı burada…

Aşağıda sizlere BİP uygulamasında profil fotoğrafı ekleme işleminin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak BİP uygulamasında profilinize herhangi bir resmi ekleyebilirsiniz.

BiP’te Profil Resmi Nasıl Koyulur ?

Bip uygulamasında profil resmi eklemek için;

1- İlk olarak Bip uygulamasını açın.

2- Bip uygulamasında sağ alt köşede yer alan ”Daha Fazla” kısmına dokunun.

3- Ardından karşınıza gelen sayfadan en üstte adınızın yer aldığı ”Profil” kısmına gidin.

4- Daha sonra açılacak olan profil sayfasında ”Kamera ikonuna” dokunun.

5- Son olarak profilinize profil resmi eklemek için;  

Açılacak olan alt pencereden ”Fotoğraf çek” seçeneği ile fotoğrafınızı çekerek ekleyebilir ya da ”Fotoğraf Seç” seçeeneği ile cihazınızda yer alan herhangi bir resmi seçebilirsiniz.

Bu adımların sonunda BİP uygulamanızda profilinizde bir resminiz olacaktır. İlgili resim diğer Bip kullanıcıları tarafından görüntülenebilecektir.

İşlem bu kadar basit. 

Not: Dilerseniz uygulamada daha sonra profil resminizi kaldırabilir ya da farklı bir resim ile değiştirebilirsiniz. İlgili işlemleri yine aynı yerden yapabilirsiniz.

Bip nedir? 

BiP; Turkcell tarafından iOS ve Android kullanıcıları için geliştirilen, herkesin ücretsiz şekilde kullanabileceği anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulamanın ilk yayınlanma tarihi 4 Kasım 2013’tür. BiP; App Store ve Google Play üzerinden akıllı telefonlara indirilebilmektedir. 

Not: Bip uygulaması, iOS 11 ve üzeri iPhone, iPad cihazlarında;  Android 5 ve üzeri cihazlarda kullanılabilir.

”Bu yazımızda sizlere mesajlaşma uygulaması olan Bip’te  sohbet duvar kağıdı değiştirme işleminin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.