BİP’te Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?

BİP kişi engelleme nasıl yapılır? Bip’te kişi nasıl engellenir? BİP’te engelleme nereden, nasıl yapılır? Bu yazımızda sizlere bir mesajlaşma uygulaması olan Bip’te kişi engelleme işleminin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar…

Turkcell’in mesajlaşma uygulaması olan BİP,  kullanıcı sayısını her geçen gün daha da arttırmaya devam ediyor.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp kullanıcılarına bir gizlilik sözleşmesini sundu. Kullanıcılara uygulamayı kullanabilmelerine devam edebilmeleri için dayatmış olan bu gizlilik sözleşmesi tüm dünyadaki WhatsApp kullanıcıları tarafından tepki ile karşılandı. İlgili sözleşmenin ardındansa tüm dünyada bir çok WhatsApp kullanıcısı WhatsApp uygulamasını silme kararı aldı.

Bu sebeple son günlerde WhatsApp uygulamasını silen veya silmeyi düşünen bir çok kullanıcı; Bip, Telegram ve Signal gibi başka mesajlaşma uygulamalarına geçme kararı aldı. Ülkemizde de bu durum büyük bir tepki ile karşılandı ve bir çok kesim yeni bir mesajlaşma uygulaması arayışına girdi. Ülkemizde ise en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması, Bip oldu.

Bip uygulaması son günlerde kullanıcı sayısını bir hayli arttırdı. Uygulama kısa bir süre içerisinde 10 milyon yeni kullanıcıyı uygulamasına dahil etti. Uygulama bu zamana kadar toplam 65 milyonun üzerinde indirildi.

Bip uygulama hem Turkcell’in bir uygulaması olması hem de WhatsApp’ın sunduğu hizmetin neredeyse aynısını kullanıcılara sunması sebebiyle bir çok kullanıcının ilk tercihi oldu.

Bip uygulaması uygulama içerisinde aynı WhatsApp gibi kullanıcılarına bir çok hizmet ve özelliği sunuyor. Uygulama bir mesajlaşma uygulamasının sahip olabileceği bir çok özellik ve seçeneği içerisinde sunuyor.

Bip uygulamasının kullanıcılarına sunduğu bu mesajlaşma özelliklerinden biri de WhatsApp uygulamasında da bildiğimiz üzere ‘KİŞİ ENGELLEME” özelliğidir.

BİP kullanıcıları uygulamada mesaj almak ya da görmek istemediği kişileri pratik bir şekilde uygulama içerisinden engelleyebiliyor.

BİP kullanıcılarına uygulamada bunu sağlıyor. Kullanıcılar bu imkan ile birlikte uygulamada kendileri ile hiç bir şekilde iletişime geçmesini istemediği kişilerin Bip üzerinden kendilerine ulaşmalarını engeleyebiliyor.

BİP uygulamasında kişi engelleme işlemi uygulama içerisinden pratik bir şekilde, anında yapılabiliyor. Ancak bazen kullanıcılar BİP’te kişi engelleme işleminin nereden, nasıl yapıldığını bulamayabiliyor ve internette ”Bip’te kişi engelleme nasıl yapılır?” gibi soruları oldukça sık aratıyor.

Bizde bu sebeple sizlere bu yazımızda Bip’te kişi engelleme işleminin nasıl yapıldığını adım adım resimli bir şekilde gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak BİP uygulamasında istediğiniz kişileri anında engelleyebilirsiniz. 

BiP’te Kişi Engelleme Nasıl Yapılır ?

Telegram uygulamasında herhangi bir kişiyi engellemek için;

1- İlk olarak Bip uygulamasını açın.

2- Bip uygulamasında engelleme istediğiniz kişinin profiline gidin.

Not: Bip’te herhangi bir kullanıcının profiline arama kısmından aratarak ya da kişinin sohbet penceresinden üst kısımdan ismine dokunarak erişebilirsiniz. 

3- Engellemek istediğiniz kişinin profil kısmında ”Kişiyi Engelle” yazısına dokunun.

4- Ardından sizden kişiyi engellemek istediğinize dair son bir onay daha istenecektir. Burada karşınıza gelecek olan pencereden yine ”Engelle” butonuna dokunun.

Bu adımların sonunda ilgili kişi engellenmiş olacaktır.

İlgili kişi artık sizinle uygulama içerisinden hiç bir şekilde iletişime geçemeyecek ve sizin uygulamada çevrimiçi olup olmadığınızı, profil resminizi ve benzeri bilgilerinizi göremeyecektir.

İŞLEM BU KADAR BASİT.

Not: İlgili işlemi dilereniz ayarlar kısmından da yapabilirsiniz. Ayrıca ayarlar kısmından daha önce engellediğiniz kişileri görüntüleyebilir ve istediğiniz kişilerin engelini bu kısımdan kaldırabilirsiniz. 

BİP’te Engellenen Kullanıcıları Görüntüleme : 

BİP uygulamasında engellediğiniz kullanıcıları ayarlar kısmından pratik bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

BİP’te engellenen kullanıcıları görüntülemek için; 

1- BİP uygulamasını açın.

2- Uygulamada alt kısımda yer alan ”Daha Fazla” ikonuna dokunun ve karşınıza gelen seçeneklerden ”Ayarlar” kısmına dokunun.

3- Ayarlar sayfasından yer alan ”Engellenen Kullanıcılar” seçeneğine gidin.

Ardından BİP uygulamasında bu zamana kadar engellemiş olduğunuz tüm kişiler bir liste halinde karşınıza gelecektir.

BİP’te Kişi Engeli Nasıl Kaldırılır? 

Bip’te kişi engelini ”engellenen kullanıcılar” listesinden pratik bir şekilde kaldırabilirsiniz.

BİP’te engellenen kullanıcılar listesinde kişi engelini kaldırmak istediğiniz kişiyi parmağınız ile ekranın sol tarafına doğru itin ve ardından kişinin hemen sağ tarafında belirecek olan ”Engeli Kaldır” yazsına dokunun.

Ardından ilgili kişi engellenenler listesinden silinecek ve engeli kaldırılmış olacaktır.

İşlem bu kadar basit. 

Bip nedir? 

BiP; Turkcell tarafından iOS ve Android kullanıcıları için geliştirilen, herkesin ücretsiz şekilde kullanabileceği anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulamanın ilk yayınlanma tarihi 4 Kasım 2013’tür. BiP; App Store ve Google Play üzerinden akıllı telefonlara indirilebilmektedir. 

Not: Bip uygulaması, iOS 11 ve üzeri iPhone, iPad cihazlarında;  Android 5 ve üzeri cihazlarda kullanılabilir.

”Bu yazımızda sizlere mesajlaşma uygulaması olan Bip’te kişi engelleme işleminin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.