BİP’te Fotoğraf & Dosya Gönderme Nasıl Yapılır?

BİP’te fotoğraf nasıl gönderilir? Bip uygulamasında dosya nasıl gönderilir? Bip’te konum nasıl atılır? BİP’te kişi kartviziti nasıl gönderilir? Bu yazımızda sizlere BİP uygulamasında fotoğraf, dosya, konum ve kişi bilgisi gönderme / paylaşma işlemlerinin nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar…

Turkcell’in mesajlaşma uygulaması olan BİP,  kullanıcı sayısını her geçen gün daha da arttırmaya devam ediyor.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp kullanıcılarına bir gizlilik sözleşmesini sundu. Kullanıcılara uygulamayı kullanabilmelerine devam edebilmeleri için dayatmış olan bu gizlilik sözleşmesi tüm dünyadaki WhatsApp kullanıcıları tarafından tepki ile karşılandı. İlgili sözleşmenin ardındansa tüm dünyada bir çok WhatsApp kullanıcısı WhatsApp uygulamasını silme kararı aldı.

Bu sebeple son günlerde WhatsApp uygulamasını silen veya silmeyi düşünen bir çok kullanıcı; Bip, Telegram ve Signal gibi başka mesajlaşma uygulamalarına geçme kararı aldı. Ülkemizde de bu durum büyük bir tepki ile karşılandı ve bir çok kesim yeni bir mesajlaşma uygulaması arayışına girdi. Ülkemizde ise en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması, Bip oldu.

Bip uygulaması son günlerde kullanıcı sayısını bir hayli arttırdı. Uygulama kısa bir süre içerisinde 10 milyon yeni kullanıcıyı uygulamasına dahil etti. Uygulama bu zamana kadar toplam 65 milyonun üzerinde indirildi.

Bip uygulama hem Turkcell’in bir uygulaması olması hem de WhatsApp’ın sunduğu hizmetin neredeyse aynısını kullanıcılara sunması sebebiyle bir çok kullanıcının ilk tercihi oldu.

Bip uygulaması uygulama içerisinde aynı WhatsApp gibi kullanıcılarına bir çok hizmet ve özelliği sunuyor. Uygulama bir mesajlaşma uygulamasının sahip olabileceği bir çok özellik ve seçeneği içerisinde sunuyor.

Bip uygulamasının kullanıcılarına sunduğu bu mesajlaşma özelliklerinden biri de WhatsApp uygulamasında da bildiğimiz üzere ‘Fotoğraf, Dosya, Konum ve Kişi Paylaşma‘ özelliğidir.

BİP kullancıları uygulama içerisinde sohbet ettiği herhangi bir kullanıcıya fotoğraf, dosya, konum bilgisi ve kişi bilgisi gönderebiliyor.

Kullanıcılar bu paylaşımları anında, pratik bir şekilde sadece bir kaç adım yoluyla yapabiliyor. Bu imkan sayesinde BİP kullanıcıları diledikleri kişiler ile anında paylaşımlarda bulunabiliyor.

Peki BİP’te fotoğraf, dosya, konum ve kişi gönderme işlemi nasıl yapılıyor? Aşağıda sizlere Bip uygulamasında fotoğraf, dosya, konum ve kişi paylaşma işlemlerinin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak Bip uygulamasında herhangi birine fotoğraf, dosya, konum ve kişi bilgisi gönderebilirsiniz.

BİP’te Fotoğraf & Dosya Nasıl Gönderilir?

Bip uygulamasında fotoğraf, dosya, konum veya kişi bilgisi göndermek için;

1- İlk olarak BİP uygulamasını açın.

2- Uygulamada fotoğraf, dosya veya konum bilgisini göndermek istediğiniz kişinin sohbet penceresini açın.

3- Ardından ilgili kişinin sohbet penceresinde sol alt kısımda yer alan ”ARTI (+)” ikonuna dokunun.

4- Sonra karşınıza sohbet penceresinde paylaşım yapabileceğiniz bir kısım çıkacaktır. Bu kısımdan ilgili kişiye göndermek istediğiniz içerik türünü seçin.

5- Daha sonra göndermek istediğiniz içeriği (fotoğraf ise fotoğrafı, belge ise belgeyi vs..) seçin ve ‘gönder‘ seçeneği ile gönderme işlemini tamamlayın.

İşlem bu kadar basit. 

Bip nedir? 

BiP; Turkcell tarafından iOS ve Android kullanıcıları için geliştirilen, herkesin ücretsiz şekilde kullanabileceği anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulamanın ilk yayınlanma tarihi 4 Kasım 2013’tür. BiP; App Store ve Google Play üzerinden akıllı telefonlara indirilebilmektedir. 

Not: Bip uygulaması, iOS 11 ve üzeri iPhone, iPad cihazlarında;  Android 5 ve üzeri cihazlarda kullanılabilir.

”Bu yazımızda sizlere Bip uygulamasında fotoğraf, dosya, konum bilgisi ve kişi bilgisi gibi paylaşımların nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.