BİP Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır? [Bip Hesap Silme]

BİP hesabı nasıl silinir? Bip hesabını kalıcı olarak kapatma işlemi nasıl yapılır? Bip hesabı nasıl kapatılır? Bu yazımızda sizlere bir mesajlaşma uygulaması olan BİP’te hesap silme işleminin nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar… 

Turkcell’in mesajlaşma uygulaması olan BİP,  kullanıcı sayısını her geçen gün daha da arttırmaya devam ediyor.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp kullanıcılarına bir gizlilik sözleşmesini sundu. Kullanıcılara uygulamayı kullanabilmelerine devam edebilmeleri için dayatmış olan bu gizlilik sözleşmesi tüm dünyadaki WhatsApp kullanıcıları tarafından tepki ile karşılandı. İlgili sözleşmenin ardındansa tüm dünyada bir çok WhatsApp kullanıcısı WhatsApp uygulamasını silme kararı aldı.

Bu sebeple son günlerde WhatsApp uygulamasını silen veya silmeyi düşünen bir çok kullanıcı; Bip, Telegram ve Signal gibi başka mesajlaşma uygulamalarına geçme kararı aldı. Ülkemizde de bu durum büyük bir tepki ile karşılandı ve bir çok kesim yeni bir mesajlaşma uygulaması arayışına girdi. Ülkemizde ise en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması, Bip oldu.

Bip uygulaması son günlerde kullanıcı sayısını bir hayli arttırdı. Uygulama kısa bir süre içerisinde 10 milyon yeni kullanıcıyı uygulamasına dahil etti. Uygulama bu zamana kadar toplam 65 milyonun üzerinde indirildi.

Bip uygulama hem Turkcell’in bir uygulaması olması hem de WhatsApp’ın sunduğu hizmetin neredeyse aynısını kullanıcılara sunması sebebiyle bir çok kullanıcının ilk tercihi oldu.

Bip uygulaması uygulama içerisinde aynı WhatsApp gibi kullanıcılarına bir çok hizmet ve özelliği sunuyor. Uygulama bir mesajlaşma uygulamasının sahip olabileceği bir çok özellik ve seçeneği içerisinde sunuyor. Uygulamayı bir çok kullanıcı severek kullanıyor.

Ancak her ne kadar BiP uygulaması geçen her dakika yeni kullanıcılar kazansa ve bir çok kullanıcı severek kullansada bazı sebeplerden dolayı uygulamadan ayrılmak isteyen ve hesabını kapatmak isteyen kullanıcılar da bulunuyor.

Bazı Bip kullanıcıları, kişisel ya da farklı bir uygulamaya geçiş yapmak gibi sebeplerden ötürü Bip uygulamasını silme ve Bip hesabını tamamen kapatmak isteyebiliyor.

BİP’te uygulamasında kullanıcılarına bunu sağlıyor. BİP kullanıcıları diledikleri zaman BİP uygulamasından ayrılabiliyor ve BİP hesaplarını kalıcı olarak silebiliyor.

BİP hesap silme işlemi uygulama içersinde hemen, pratik bir şekilde yapılabiliyor. Bip hesabınızı uygulama içerisinden dilediğiniz zaman bir kaç adım yoluyla silebilirsiniz.

Peki BİP’te hesap silme işlemi nereden, nasıl yapılıyor? Aşağıda sizlere BİP uygulamasında hesap kapatma işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak BİP hesabınızı kalıcı olarak kapatabilirsiniz. 

BİP Hesabı Nasıl Silinir? 

BİP hesabınızı uygulama içerisinden bir kaç adım yoluyla silebilirsiniz.

BİP hesabınızı silmek için;

1- İlk olarak BİP uygulamasını açın.

2- Uygulamada alt kısımda yer alan ”Daha Fazla” kısmına gidin.

3- Ardından karşınıza gelecek olan sayfadan ”Ayarlar” seçeceğine dokunun.

4- Sonra ayarlar sayfasından ”Hesabım” seçeneğine gidin.

5- Daha sonra karşınıza çıkacak olan hesap ayarları sayfasından ”Hesabımı Sil” yazısına dokunun.

Ardından hesap silme işlemi başlayacak ve sizden hesap silme işlemine dair tekrar onay istenecektir. Ekrana gelecek olan uyarı penceresinden ”Sil” seçeneğine tekrar dokunun ve silme işlemini tamamlayın.

İlgili adımların sonunda BİP hesabınız kalıcı olarak silinmiş olacaktır. Dilerseniz yine aynı numara üzerinden dilediğiniz zaman tekrar BİP uygulamasına katılabilirsiniz. 

İşlem bu kadar basit. 

Bip nedir? 

BiP; Turkcell tarafından iOS ve Android kullanıcıları için geliştirilen, herkesin ücretsiz şekilde kullanabileceği anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulamanın ilk yayınlanma tarihi 4 Kasım 2013’tür. BiP; App Store ve Google Play üzerinden akıllı telefonlara indirilebilmektedir. 

Not: Bip uygulaması, iOS 11 ve üzeri iPhone, iPad cihazlarında;  Android 5 ve üzeri cihazlarda kullanılabilir.

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere BİP uygulamasında hesap silme işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.