Bilgisayar İçin Puffin Web Browser İndir !

Puffin Web Browser Nedir ? Puffin Web Browser’ı Windows bilgisayarıma nasıl kurabilirim ? Puffin Web Browser’ın özellikleri neler ?  Sorularınızın cevabı ve Puffin Web Browser hakkında tüm detaylar sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda..

Günümüzün popüler mobil tarayıcılarından olan Puffin Web Browser Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlar için kullanıma sunuldu. Akıllı telefonların vazgeçilmez internet tarayıcısı olan Puffin Web Browser’ı artık bilgisayarınızda da kullanabilirsiniz. 

Geçmişte adını ilk Flash destekli tarayıcılar arasında duyurarak mobilde bir anda popülerleşen uygulama milyonlarca kişi tarafından indirildi ve kullanılıyor. Tarayıcı günümüzde ise olağan üstü hızı ile dikkat çekiyor.

Puffin, Windows 10 ile birlikte yüklü gelen web tarayıcısından 4 kat daha hızlı işlem yapabiliyor. Ancak şuanda beta aşamasında olan internet tarayıcısı ilerleyen zamanlarda kullanıcılarına eklenecek bir çok özellik ile birlikte tam anlamıyla internet keyfi sunacak. 

PUFFİN WEB BROWSER NEDİR ? 

Puffin Web Browser, bir ”İnternet Tarayıcısı” ‘dır. Hem mobil hemde bilgisayar için sunulan sürümlerinde en dikkat çekici özelliği ”HIZ” olmuştur. Diğer internet tarayıcılarına kıyasla 4 kata varan daha hızlı bir internet keyfi sunan tarayıcının sayfaları yükleme hızı mükemmel.  Ayrıca Puffin kullanıcılara üst düzey gizlilik ve güvenlik sağlıyor. Uygulamanın kullanıcılar için cazip olmasının sebeplerinden biride tarayıcının tamamen ücretsiz olması.

PUFFİN WEB BROWSER’I BİLGİSAYARINIZA İNDİRMEK İÇİN : 

Puffin internet tarayıcısını bilgisayarınıza Puffin Browser’ın resmi web sayfası üzerinden indirip kurabilirsiniz. Uygulamayı indirme sayfasına aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz.

İndirme Linki :  https://www.puffinbrowser.com/windows/

(Açılan sayfada karşınıza çıkan ”indir” yazısına tıklayıp uygulamayı gerekli adımları uygulayarak bilgisayarınıza kurabilirsiniz.)

UYGULAMAYI AKILLI TELEFONUNUZA İNDİRMEK İSTERSENİZ : 

Android için Puffin,
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cloudmosa.puffinFree&hl=tr

iOS için Puffin,
https://itunes.apple.com/us/app/puffin-web-browser/id472937654?mt=8

PUFFİN WEB BROWSER’I HANGİ WİNDOWS SÜRÜMLERİNDE KULLANABİLİRİM ? 

Puffin Web Browser’ı  Windows 7 ve Windows 10 işletim sistemine sahip tüm bilgisayarlarda kullanabilirsiniz. Diğer Windows sürümleri için Puffin Web Browser ne yazık ki kullanıma sunulmadı. İlerleyen günlerde de diğer sürümlere sunulması beklenmiyor.

PUFFİN WEB BROWSER’IN ANA ÖZELLİKLERİNE BAKACAK OLURSAK !

Tarayıcı 3 Ana başlık üzerine kurulu; ”HIZ-GİZLİLİK VE GÜVENLİK”

  • Hız: Devrim niteliğindeki JavaScript motoru ve bulut bilgi işlem teknolojisi, web sayfalarını ön işleme koymak ve sıkıştırmak için sunucuları kullanır.
  • Gizlilik: Dahili gizli mod ile istediğiniz her yerde iz bırakmadan internette gezinebilirsiniz.
  • Güvenlik: Puffin uygulamasından Puffin sunucusuna tüm trafik şifrelenir. Herkese açık güvenli olmayan WiFi ağlarına düşünmeden bağlanabilirsiniz.

Ayrıca tarayısı şuanda beta aşamasında olmasından dolayı bir çok özellikten yoksun olsa bile ”parola yöneticisi””açılır pencere (popup) engelleme” , ”gizli gezinme modu” , ”yer imi yöneticisi” gibi en çok kullanılan özellikleri destekliyor. İnternet tarayıcısı ilerleyen zamanlarda bir çok yeni özellikler ile kullanıcıların karşısına çıkacak.

(Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.)
TeknoAjan.com