Apple’ın Uygulama Mağazası Ciro Rekoru Kırdı !

Apple’ın uygulama marketi App Store’un yıllık cirosu, geçtiğimiz yıl 643 milyar dolara yükseldi. Her geçen yıl daha büyüyen Apple’ın uygulama mağazası böylelikle yine kendi rekorunu kırmış oldu.

Bir araştırma şirketi olan Analysis Group tarafından yapılan analizine göre, App Store’un 2020 cirosu 643 milyar dolara ulaştı.

Şirketin bir önceki yıl olan 2019 yılındaki cirosu 510 milyar dolar olarak açıklanmıştı. Bu rakama göre, Apple uygulama mağazasının cirosunu yüzde 24 arttırmış bulunuyor.

Şirketin yayınlamış olduğu verilere göre bu rakamın içerisinde uygulama satışları, uygulama içi satışlar, abonelikler ve reklam gelirleri yer alıyor.

GELİŞTİRİCİLER 200 MİLYAR DOLAR KAZANDI !

App Store’da yer alan geliştiriciler, mağazanın faaliyete geçtiği 2008 yılından günümüze kadar 200 milyar dolardan fazla kazanç sağladığı belirtiliyor. Geçen sene bu rakam 155 milyar dolar seviyesindeydi.

PAZARARIN ÇOĞUNLUĞUNU KÜÇÜK GELİŞTİRİCİLER OLUŞTURUYOR !

App Store’da kayıtlı, 1 milyondan az indirme rakamına sahip ve 1 milyon dolardan az kazancı olan geliştirici sayısı tüm geliştiricilerin yüzde 90’ını oluşturuyor.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.