Apple Watch’tan Yeni Bir Rekor: Kullanıcı Sayısı 100 Milyonu Geçti !

Apple’dan yeni bir rekor daha ! Apple’ın akıllı saati olan Apple Watch, 2020 yılında yeni bir satış rekoru daha kırdı. Dünya genelinde Apple Watch kullanan sayısı 100 milyonu geçti.

Akıllı saat piyasasının en popüler ve sevilen cihazlarından biri olan Apple Watch Serisi, kullanıcı sayısını her geçen gün daha da arttırıyor.

Yapılan araştırmalara göre, Apple’ın akıllı saat serisi olan Apple Watch Serisi geçtiğimiz sene (2020 yılında) oldukça yüksek satış rakamına ulaşarak yeni bir rekor daha kırdı.

Analistler tarafından sunulan raporlarda Apple Watch serisinin bu zamana kadar toplamda 100 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaştığı belirtiliyor.

Özellikle geçtiğimiz sene koronavirüs salgını döneminde satışlarını daha da arttırarak daha fazla kullanıcıya ulaşan Apple, bu dönem içerisinde yaklaşık 30 milyon adet daha Apple Watch satarak 100 milyon Apple Watch kullanıcısına ulaşmış durumda.

Yayımlanan rapora göre 2015 yılında ilk olarak piyasaya sürülen Apple Watch, ilk senesinde 10 milyon kullanıcıya ulaşmış  ve geçen yıllarda bu sayısını daha da arttırmaya devam etmiş.

Apple Watch 2016 yılında 18 milyon, 2017 yılında 32 milyon, 2018 yılında 50 milyon ve 2019 yılında ise 72 Milyon kullanıcıya ulaşmış.

Son olarak 2020 yılı sonunda ise Apple, 100 milyon Watch kullanıcı sayısını geçerek 102 milyon kullanıcıya ulaşmış.

Apple Akıllı saat piyasasında daha da fazla kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor ! 

Apple akıllı saat piyasasında daha fazla kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor. 100 milyon satış barajını geçen şirketin yeni hedefinin 1 milyar kullanıcıya ulaşmak olduğu söyleniyor. Her ne kadar ilgili rakama ulaşmak kısa bir dönem içerisinde zor gibi gözükse de gelişen ve değişen teknoloji ile bunun gerçekleşmesi imkansız değil.

Gelecekte akıllı saatlere eklenecek yeni özellikler ile bir çok kişinin bu saatlere sahip olması ya da olmak istemesi bekleniyor.

Ayrıca şirketin 2022 yılında akıllı saat satışlarının Mac satışlarını geçmesini bekliyor.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.