Apple Watch’a Uygulamalar Nasıl Yüklenir ?

Apple Watch’ta uygulama indirme nasıl yapılır? Apple Watch’a uygulama nasıl yüklenir? Bu yazımızda sizlere Apple’ı akıllı saati olan Apple Watch cihazına uygulama yükleme işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. İşte detaylar… 

Günümüz dünyasında geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan klasik kol saatlerinin yerini akıllı saatler almaya devam ediyor. Bundan tam 10 sene önce (2012 yılında) hayatımıza giriş yapan akıllı saat teknolojisi, gün geçtikçe gelişen teknoloji ile beraber daha da gelişmeye devam ediyor.

Günümüzde bir çok markanın birden fazla akıllı saat modeli hayatımızda yer alıyor. Sektöre, Apple, Samsung, Huawei vb. gibi şirketler öncülük ediyor.

İlk akıllı saat üreticilerinden biri olan Apple, her sene yeni bir model Apple Watch çıkarmaya devam ediyor. Bilindiği üzere, Apple akıllı saat sektörüne ilk olarak 2014 yılında Apple Watch serisinin ilk modeli olan Apple Watch 1 ile girmişti. Günümüzde ise Apple, serinin son modeli olan Apple Watch 7 ile bu seriye devam ediyor.

Apple Watch kullanıcılarına hayatlarında bir çok kolaylık sağlıyor. Kullanıcılar iPhone cihazlarında yapabildikleri bir çok şeyi, cihazları yanlarında olmasa dahi akıllı saatleri üzerinden yapabiliyor. Akıllı saatler üzerinden yapılabilenlerden bazılarını; uygulama bildirimlerini anında alma, arama, mesajlaşma, müzik dinleme vb. şeklinde sıralayabiliriz. Bunların yanında ise; akıllı saatlerde yer alan kalp ritmi ölçme, kandaki oksijeni ölçme gibi işlemleri de akıllı saatlerimiz üzerinden yapabiliyoruz.

Akıllı saatler bir ilk bakışta bir lüks olarak gözükebilse de sunmuş olduğu özellikler ile beraber, kullanıldıkça bir ihtiyaç haline dönüşebiliyor.

Günümüzde bir çok akıllı saat kullanıcısı kullanmakta olduğu akıllı saatlerinden bazı noktalarda memnun olmasa da bir çok noktada memnun. Kullanıcılar bir çok noktada bir çok şeye saatleri üzerinden anında, pratik bir şekilde erişebiliyor. Ancak bazen kullanıcılar bazı noktalarda saatlerinde yapmak istedikleri şeye ya da bulmak istedikleri içeriklere erişmede problemler yaşayabiliyor.

Kullanıcıların bu noktada yaşadığı sorunlardan biri de akıllı saatlerine uygulama indirme (yükleme) konusunda oluyor. Kullanıcılar akıllı saatlerine ihtiyaç duydukları bazı uygulamaları indirmek istiyor ancak bu indirme işlemlerinin nereden yapıldığını bulamayabiliyor.

Bu sebeple de kullanıcılar bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını internet üzerinden Google gibi arama motorlarında araştırma gereksiniminde bulunuyor. Bizde bu sebeple kullanıcıların bu sorunununa bir çözüm bulmaları adına bu yazımızı oluşturduk.

Bu yazımızda aşağıda sizlere Apple Watch cihazınıza uygulama işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Sizde aşağıdaki adımları uygulayarak Apple akıllı saatinize dilediğiniz uygulamayı anında indirebilirsiniz.

Apple Watch’a Uygulama Nasıl Yüklenir?

Apple Watch aygıtına 2 farklı yöntem ile uygulama yükleyebilir ve bunları akıllı saatiniz üzerinde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bunlar;

  1. iPhone’da yer alan Watch uygulaması üzerinden Apple Watch’a uygulama yükleme
  2. Apple Watch aygıtında yer alan AppStore uygulaması üzerinden uygulama yükleme

şeklindedir.

Yukarıdaki belirttiğimiz her iki metod ile Apple Watch aygıtınıza uygulama yükleyebilirsiniz.

Şimdi hep birlikte aşağıdan ilk olarak Apple iPhone cihazlarında yer alan Watch uygulaması üzerinden Apple Watch aygıtına uygulama yükleme işleminin nasıl yapıldığına bakalım. Hemen ardından ise; Apple Watch aygıtında yer alan AppStore uygulaması üzerinden Apple Watch’a uygulama yükleme işleminin nasıl yapıldığına bakalım…

Apple Watch aygıtınıza iPhone üzerinden uygulama yüklemek için; 

1- İlk olarak iPhone cihazınızda ”Watch” uygulamasını açın.

*Not: Apple Watch cihazınız ile iPhone cihazınızı eşleştirme yapmanız gerekmektedir.

2- Watch uygulamasında en alt kısımda yer alan ”Kullanılabilir Uygulamalar” kısmına gidin.

3- Bu kısımda karşınıza Watch cihazınıza yükleyebileceğiniz uygulamalar göreceksiniz. Buradan Watch cihazınıza yüklemek istediğiniz uygulamanın hemen yanında yer alan ”Yükle” butonuna dokunun. Bu adımların sonunda ilgili uygulama veya uygulamaların Watch cihazınıza yükleme işlemi başlayacak ve indirme işlemi tamamlandıktan sonra ilgili uygulamalara Watch cihazınızdan erişebileceksiniz.

Apple Watch aygıtınıza App Store üzerinden uygulama yüklemek için; 

1- İlk olarak Watch aygıtınızda ana ekrana gitmek için; ”Digital Crown” tuşuna basın.

2- Apple Watch aygıtınızda uygulamalar kısmından ”App Store” uygulamasına gidin.

3- Ardından karşınıza çıkacak olan uygulama marketi üzerinden istediğiniz uygulamayı aratın veya ana ekranda karşınıza çıkan uygulamalardan birine gidin ve uygulama sayfasındaki ”İndir” butonuna dokununa dokunarak indirme işlemini başlatın.

Bu adımların sonunda Apple Watch cihazınıza indirmek istediğiniz uygulama yüklenecek ve bu uygulamayı artık cihazınızda kullanabileceksiniz.

İşlem bu kadar basit.

”Bu yazımızda sizlere Apple Watch’a uygulama yükleme işleminin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…