Apple Watch ile iPhone’ların Ekran Kilidi Açılabilecek !

Apple iPhone ve Watch kullanıcıları için yeni bir özellik daha geliyor. Apple, iOS 14.5 sürümü ile birlikte kullanıcılara Apple Watch üzerinden iPhone’ların kilidinin açılmasına olanak tanıyacak. 

Geçtiğimiz günlerde iOS 14.5 ve iPadOS 14.5 BETA güncellemelerini yayınlayan Apple, getireceği bu yeni güncelleme ile birlikte Apple iPhone cihazlarının ekran kilitlerinin Apple Watch ile açılmasına olanak tanıyacak. 

Özellikle tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle hayatımızın adeta bir parçası olan maskeler, iPhone ekran kilidinin Face-ID yöntemi ile açılması konusunda kullanıcılara bir hayli sorun yaratıyordu. 

Apple yeni getireceği bu güncelleme ile iPhone kullanıcılarının yaşadığı bu soruna bir çözüm getirmeyi hedefliyor. Kullanıcılar Apple’ın yeni güncellemesi ile birlikte gelecek olan bu özellik sayesinde maskelerini çıkarmaya gerek duymadan, Apple Watch üzerinden iPhone kilidini açabilecek. 

iOS 14.5 ve WatchOS 7.5 işletim sistemi sürümlerine sahip olan Apple kullanıcıları bu özelliği kullanabilecek. Kullanıcılar bu özelliği basit bir ayarlama ile aktif hale getirebilecek. Kullanıcılar iPhone’da Face ID ve Parola ayarlarında yer alan ”Apple Watch ile iPhone’un Kilidini Aç” özelliğini etkinleştirerek bu özellikten yararlanabilecek. 

İlgili özellik ile Apple Store ve Apple Pay gibi işlemler yapılamayacak ! 

Apple’ın bu yeni özelliği yalnızca iPhone cihazlarının kilidini açılmasına olanak tanıyacak. Apple Pay ve Apple Store gibi ödeme yapılması gibi Face-ID özelliği gerektiren işlemlerde güvenlik sebebiyle bu özellik kullanılamıyor. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.