Android Telefonlarda Klavye Tuş Sesi Nasıl Kapatılır?

Android telefonlarda arayan kişinin ismini söyleme nasıl kapatılır? Android telefonlarda arayan kişinin ismini söyleme nasıl açılır? Bu yazımızda sizlere Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda gelen aramaların kim tarafından olduğunun sesli olarak duyurulması özelliğinin nasıl açılıp kapatıldığını gösterdik. İşte detaylar…

2008 yılında Google’ın piyasaya sunmuş olduğu Android işletim sistemi, günümüz teknoloji dünyasında akıllı telefon kullanıcılarına bir çok noktada kolaylık ve işlevsellik sağlamaya devam ediyor.

Android işletim sistemi gelişen teknoloji ile beraber her geçen gün kullanıcılarına birbirinden farklı ve işlevsel yeni özellikleri de sunmaya devam ediyor.

İlk olarak piyasaya sürülme tarihi olan 2008 yılından bu güne 10’un üzerinde güncelleme alarak her geçen gün kendini daha da geliştiren Android işletim sistemi, günümüz teknoloji dünyasında bir çok akıllı telefon markasının üretmiş olduğu cihazlarda yer alıyor.

Akıllı telefonlarımızda yer alan bu işletim sistemi bizlere bir çok özellik sunuyor. Android işletim sisteminin bizlere sunduğu bu özellikler saymakla bitmiyor.  Kullanıcıların büyük bir kısmı sunulan bu özelliklerden bir çoğuna günlük hayatta ihtiyaç duyuyor ve bunları kullanıyor. Ancak bazı akıllı telefon kullanıcıları ne yazık ki Android işletim sisteminin sağlamış olduğu bazı özelliklerden bihaber olabiliyor veya bu özelliklerin nasıl kullanıldığını bilmeyebiliyor.

Bu sebeple de Android işletim sistemine sahip bazı akıllı telefon kullanıcıları kullanmak istedikleri bazı özelliklerin nasıl kullanılabileceğini internette araştırma gereksiniminde bulunuyor.

Bizde bu sebeple; Android işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcılarının Android işletim sisteminde yer alan bir takım bazı özelliklerin nasıl kullanıldığına dair bazı yazıları hazırlamaya devam ediyoruz.

Bu yazımızda da Android işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcılarına Android işletim sisteminde yer alan bir özelliği ve bu özelliği nasıl kullanıldığını gösterdik.

Bu yazımızda Android telefon kullanıcılarına göstermiş olduğumuz özellik; ‘’Klavye Tuş Sesi’’ özelliğidir.

Android işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcıları herhangi bir uygulamada yazı yazarken dokunmuş oldukları her tuşta bir tık sesi duymaktadır. Android işletim sisteminin sunmuş olduğu bu özellik, kullanıcılara cihazlarında mesaj yazarken yada herhangi bir uygulamada bir yazı yazarken klavyelerinde dokundukları her tuşun ardından bir tik sesi duymaktadır.

Sunulan bu özellik bir çok noktada kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır ve bir çok kullanıcı bu özelliği kullanmayı tercih etmektedir. Ancak ilgili özellik bazen bazı kullanıcıları da bir hayli rahatsız etmektedir. Özellikle cihazlarını genellikle sesli durumda kullanan kullanıcılar her ortamda bu sesin çıkmasından oldukça fazla rahatsızlık duymaktadır.

Bu sebeplede android işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcılarının bir kısmı cihazlarında yer alan bu klavye tuş sesi özelliğini kapatmayı tercih etmektedir.

Android işletim sistemide kullanıcılarına bu imkanı sunmaktadır. Kullanıcılar akıllı telefonlarında Android işletim sisteminin sağlamış olduğu bu özelliği diledikleri zaman oldukça basit bir şekilde kapatabilmektedir.

Sizde bu özelliği kullanmak istemiyor veya sizi rahatsız ediyorsa; aşağıda sizlere bu özelliğin nereden, nasıl kapatılabileceğini adım adım gösterdik. 

Android Telefonlarda Klavye Tuş Sesi Nasıl Kapatılır ? 

Android  telefonunuzda klavye tuş sesini kapatmak için; 

1- İlk olarak cihazınızda ”Ayarlar” kısmına gidin.

2- Ayarlar kısmında yer alan seçeneklerden ”Sesler ve titreşim” kısmına dokunun.

3- Açılan sayfadan ”Sistem sesi / titreşim kontrolü”  seçeneğine dokunarak gidin.

4- Ardından karşınıza çıkacak olan sayfada yer alan ”Klavye” seçeneğinin yanındaki aktif bir şekilde olan butona dokunun ve ilgili özelliği kapatın.

Bu adımların sonunda artık cihazınızın klavyesinin tuş sesi kapatılmış olacaktır. Artık cihazınızda herhangi bir mesaj gönderirken ya da herhangi bir uygulamada yazı yazarken klavyenizden tuş sesi gelmeyecektir.

Android Telefonlarda Klavye Tuş Sesi Nasıl Açılır ? 

Android telefonunuzda klavye tuş sesini açmak için; cihazınızda ”ayarlar” kısmına gidin. Ayarlar sayfasından ”Sesler ve titreşim” seçeneğine dokunun. Ardından karşınıza gelecek olan sayfadan ”Sistem sesi/ titreşim kontrolü” seçeneğine gidin. Son olarak yine açılacak olan sayfandan ”klavye” seçeceğinin yanındaki butona dokunarak ilgili özelliği aktif hale getirin.

İşlem bu kadar basit.

”Bu yazımızda sizlere Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda klavye tuş sesi özelliğinin nasıl kapatıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.