Almanca Renkler (Yazılışı ve Okunuşu)

Almanca’da renkler, Almanca’da renklerin yazılışları, Almanca’da renklerin okunuşları. Bu yazımızda sizlere Almanca’da renklerin nasıl yazıldığını ve nasıl okunduğunu anlattık. İşte Almanca’da renkler !

Almanca’da dile giriş seviyesinin temel derslerinde biri olan renkler tamamen ezbere dayalıdır. Sizler için aşağıda hazırlamış olduğumuz listeden Almanca renkleri bir kaç tekrar yoluyla hemen ezberleyebilirsiniz. Aşağıda hazırlamış olduğumuz listede günlük hayatta en çok kullanılan renkler yer almaktadır.

İŞTE ALMANCA’DA RENKLER ! (Die Farben)

Renkler konusuna başlamadan önce ”RENK” kelimesinin Almaca’daki  karşılığını öğrenelim. Türkçe’mizdeki ”RENK” kelimesinin Almanca’daki karşılığı ”FARBE” ‘dir. Okunuşu yazıldığı gibidir. 

NOT: Ayrıca konuya giriş yapmadan şunu da belirtelim. Almanca’da oldukça alışkın olduğumuz artikeller bu konuda yer almamaktadır. Almanca renklerde artikeller yoktur.

Aşağıdaki tablo sırasıyla; Türkçesi, Almancası ve Almanca Okunuşu şeklindedir.

Renk [Türkçe] Renk [Almanca] Almanca Okunuşu
Siyah Scwarz flvarts
Beyaz Weiß vays
Kırmızı Rot rot
Mavi Blau blau
Sarı Gelb gelp
Turuncu Orange oranj
Lacivert Dunkelblau dunkelblau
Yeşil Grün grün
Pembe Rosa rosa
Kahverengi Braun braun
Mor Lila lila
Bej Beige bej
Eflatun Violett violet
Gümüş Silber silber
Gri Grau grau

NOT: Almanca okunuşlar temsili olarak yer almaktadır. Daha doğru öğrenim için sesli olarak öğrenmenizde yarar vardır. Telif hakkı gibi durumlarından dolayı tabloya sesli olarak ekleme yapılamamaktadır. İlgili kelimelerin sesli okunuşlarına translate gibi uygulamalardan erişebilirsiniz. 

Almanca’da renkler konusunu bitirmiş bulunuyoruz. Konu ile ilgili sorularınızı aşağıdan ”yorumlar” kısmından belirtebilirsiniz. Yeni bir Almanca ders konusunda görüşmek dileğiyle..

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.