AirPods Sıfırlama (Resetleme) Nasıl Yapılır ?

Apple AirPods nasıl sıfırlanır ? Apple AirPods’u resetleme nasıl yapılır ? AirPods’a reset atma nasıl yapılır? Airpods’umu nasıl sıfırlayabilirim ? Bu yazımızda sizlere Apple AirPods’unuzu nasıl sıfırlayabileceğinizi gösterdik. İşte detaylar.. 

Apple teknoloji harikası olan AirPods ürünü ile bizlere mükemmel ses deneyimini sunuyor ve yeni modelleriyle bu deneyimin kalitesini daha da arttırmaya devam ediyor.

Apple’ın AirPods ürünü bizlere bir çok noktada kolaylık sağlıyor. Bu ürünün bizlere sağladığı en önemli özelliklerinden biri ise kulaklıkların kablosuz bir şekilde kullanılmasıdır. Cihaz bizlere kablosuz bir şekilde anında bağlantı kurmayı sağlıyor.

Üstelik oldukça uzun bir menzilde de bağlantının devam ettiği bu kulaklıklar ile kablosuz bir şekilde saatlerce müzik dinleyebiliyor veya konuşmalar yapabiliyoruz.

Bir çok noktada bizlere kolaylık sağlayan bu cihaz genel olarak bakıldığında kullanıcılara istenileni veriyor. Ayrıca cihaza gelen yazılım güncellemeleri ile yazılımsal sorunlarında önüne geçiyor. Bir çok AirPods kullanıcısı bu zamana kadar cihazlarında herhangi bir yazılımsal problem yaşamadı.

Ancak bu demek oluyor ki hiç bir kullanıcı AirPods cihazlarında problem yaşamıyor. Bazı kullanıcılar her bir teknolojik üründe de olduğu gibi Apple AirPods ürününde de bazı sıkıntıları ara ara yaşayabiliyor.

Kullanıcıların bu konuda yaşadığı en büyük sıkıntılar ise genellikle, bağlantı problemi (eşleşme) veya yine bağlantı kaynaklı ses gelmemesi durumu oluyor. Bunların haricinde kulaklıklarda yer alan dokunmatik kontrollerin çalışmaması gibi durumlarda yaşanabiliyor.

Bu gibi durumların çözümü teknik bir sorun değilse cihaz resetleme (sıfırlama) ile kolayca çözülebiliyor. Eğer ki cihazınızı su içine düşürmediyseniz ya da cihazınız herhangi bir darbe (düşme vs. gibi) almadıysa cihazınızı sıfırlamak sizlere bu konuda çözüm sunacaktır.

Cihazınızı sıfırladığınız takdir de muhtemelen Airpods’unuzda yaşanan bir çok bağlantı problemi çözülecektir.

Peki Apple AirPods cihazını nasıl sıfırlayabilirim ? Airpods’a reset nasıl atılır ? Sizlere aşağıda bu işlemin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak Apple Airpods’unuzu basit bir şekilde sıfırlayabilirsiniz. 

Apple AirPods Nasıl Sıfırlanır ? 

Apple AirPods’unuzu sıfırlamak için; 

1- Kulaklıklarınızı şarj kutusunun içine koyun ve cihazızının yeteri kadar şarjının olduğundan emin olun.

2- Şarj kutusunun kapağını açın.

3- Ardından şarj kutusunun kapağı açıkken şarj kutusunun arkasında yer alan ayar düğmesine basıp, durum ışığının sarı renkte yanıp söndüğünü görene kadar yaklaşık 15 saniye basılı tutun.

Bu adımların sonunda AirPods cihazının sıfırlanmış yani fabrika ayarlarına dönmüş olacaktır. Artık kulaklığınızı yeniden almış gibi herhangi bir Apple ürünü ile eşleştirebilirsiniz.

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere Apple AirPods kulaklığının nasıl sıfırlandığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.