17 Şubat 2019 , Pazar

Whatsapp’ta Kişi Ve Numara Engelleme Nasıl Yapılır ?

Whatsapp’ta kişi veya numara nasıl engellenir ? Whatsapp’ta sizi rahatsız eden reklam,dolandırıcı veya kişiler mi var ya da görüşmek istemediğiniz kişiler mi var? Uygulayacağınız bir kaç adım sayesinde kişi listenizde olan ya da olmayan numaraları engelleyerek, onların sizinle whatsapp üzerinden iletişim kurmasını yasaklayabilirsiniz. 

Bu yazımızda sizlere whatsapp’ta kişi veya istenmeyen numaraların nasıl engelleneceğini anlattık. İşte whatsapp’ta kişi ve numara engelleme nasıl yapılır ? 

Telefonunuzda kayıtlı bir kişiyi engellemek için şu adımları uygulayınız !

  1. İlk olarak WhatsApp uygulamasını açın.
  2. Ardından sırasıyla  Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Engellenen kişiler‘e gidin.
  3. Kişi ekle simgesine ya da yazısına dokunun.
  4. Listeden engellemek istediğiniz kişiyi seçin.

Telefonunuzda kayıtlı olmayan bir numarayı engellemek için şu adımları uygulayınız !

  1. Bilinmeyen kişi ile olan sohbeti açın.
  2. Sohbet sayfasında çıkan Engelle‘ye dokunun.

Not: Ayrıca bilinmeyen bir numaradan mesaj alırsanız, Whatsapp uygulamasının bir özelliği olan ”Spam’i Rapor Et” seçeneğiniz olacaktır. Bu seçenek kullanıcıyı rapor eder ve engeller. Bu seçeneğe tıklayarak tehlikeli olabilecek hesapların kapatılmasını sağlayabilirsiniz.

Engellenen kişinin engeli nasıl kaldırılır ?

Bu işlemi de basit bir şekilde yapabilirsiniz. Whatsapp’da engellediğiniz kişileri  Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Engellenen kişiler menüsünden görebilirsiniz. Bu sayfadan engellediğiniz kişilerin engelini ”Engellemeyi Kaldır” seçeneğini kullanarak kaldırabilirsiniz.

TeknoAjan.com

TeknoAjan.com

Fransızca Sayıların Yazılışı Ve Okunuşu (Sesli)

Fransızca Öğreniyorum! Fransızca sayılar, Fransızca sayıların yazılışı, Fransızca sayıların sesli okunuşu, 1’den 100’e kadar Fransızca …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.