WhatsApp’ta Konum Nasıl Atılır ?

Whatsapp’ta konum bilgisi nasıl gönderilir? Whatsapp’ta bulunduğunuz konumuzu herhangi bir tanıdığınıza konum bilgisi göndererek paylaşabilirsiniz. Peki Whatsapp’ta konum nasıl atılır? İşte WhatsApp’ta konum atmanın yolu !

Gelişen teknoloji ile birlikte günlük hayatımızda bir ihtiyaç haline dönüşen akıllı telefonlar ve uygulamaları her geçen gün bir sürü yeni gelen özellikleri ile kullanıcıların karşılarına çıkıyor. Yeni gelen uygulamalar ve bu uygulamalara gelen yeni özellikler akıllı telefon kullanıcılarının günlük hayatta bir çok nokta da ihtiyacına yarıyor,yarayabiliyor.

Bunlardan biri de son zamanlarda kullanıcıların birbirlerine anında bulundukları konum bilgisini karşı tarafa gönderebilme. Kullanıcılar konum gönderebilme özelliği ile herhangi bir ihtiyaç halinde konum bilgisini paylaşmak istedikleri kişi ya da kişilere detaylı bir şekilde bulunduğu konumu gönderebiliyor.

Konum bilgisi gönderme işlevi kullanıcılara bir çok alanda kolaylık sağlayabiliyor. Konum bilgisi gönderme işlevi kullanıcılara kimi zaman bir buluşmada kolaylık sağlıyor. Kimi zaman kargo gönderimi ve sipariş teslimi gibi konularda iş hayatında kolaylık sağlayabiliyor. Kimi zamansa olabilecek olası afetlerde arama çalışmalarında.. Ve tabi ki daha bir çok noktada kullanıcılara kolaylık sağlıyor.

PEKİ TELEFONDAN KONUM NASIL ATILIR?

Telefondan konum atma işlemi bir çok uygulama üzeriden yapabilirsiniz. Mesela WhatsApp, Messenger ve dahası gibi uygulamalarla. Ancak bu konum atma işlemi en kolay ve pratik telefonunuzda günümüzde en çok kullanılan ve günümüzde neredeyse her telefonda yer alan WhatsApp uygulaması ile yapabilirsiniz. WhatsApp uygulamasında konum atma işleminin nasıl yapılacağını bilmiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak basit bir şekilde konum bilginizi göndermek istediğiniz kişi ya da kişiler ile paylaşabilirsiniz.

İŞTE WHATSAPP’TA KONUM NASIL ATILIR ?

WhatsApp’ta konum bilgisi göndermek için aşağıdaki adımları sırası ile uygulayınız!

1- İlk olarak WhasApp uygulamasını açın.

2- Ardından WhatsApp uygulamasından konum bilgisini kime atmak istiyorsanız o kişinin sohbet penceresini açın.

3- Konum bilgisini göndereceğiniz kişinin sohbet penceresinde ;
 iPhone’da sol alt köşedeki ” ARTI (+) ” simgesine tıklayın ve ”Konum” seçeneğine dokunun.
 Android’de sohbet penceresindeki ”ATAÇ” simgesine dokunun ve ”Konum” seçeneğini seçin.

NOT: Konum özelliğiniz cihazınızda ya da uygulama için aktif/etkin durumda değilse sizden bu özelliği aktif etmeniz istenecektir. Konum gönderirken sizden bu özelliği etkin duruma getirmeniz istenecektir. Gerekli ayarlamayı yapın ve bu şekilde işleminize devam edin.

4- Açılan konum gönderme sayfasında size 2 seçenek sunulacaktır. Bu seçeneklerden ”Şu anki konumu gönder” seçeneği ile şu anki konumunuzu gönderebilirsiniz. Dilerseniz diğer bir seçenek olan haritalarda listelenmiş olan size yakın yerler listesinde size yakın olan yerlerden ya da sizin bulunduğunuz yeri mekanın ismiyle birlikte gönderebilirsiniz.

Konum bilgisi gönderme işlemi bu şekilde tamamlanıyor. Konum bilginiz bu işlemlerin ardından karşı tarafa gönderilmiş olacaktır. Karşı taraf göndermiş olduğunuz konum bilgisine tıklayarak sizin göndermiş olduğunuz konum bilgisine telefonunda bulunan uygulama üzerinden ya da internet tarayıcısı üzerinden erişebilecektir.

TEKNOAJAN.COM (Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.)