Twitter’da En Çok Takipçisi Olan Futbol Kulüpleri !

Twitter’da en çok takipçiye sahip futbol kulübü hangisi ? Twitter’da en çok takipçisi olan takım hangisi ? Twitter’da en çok takipçiye sahip takımlar hangileri ? Twitter’da en çok takipçiye sahip olan futbol kulüpleri hangileri ? İşte Twitter’da en çok takipçisi olan futbol kulüpleri !

Günümüzde sosyal medya kullanımı oldukça yaygınlaştı. Sosyal medyalardan en yaygın olanı ve en çok kullanılanlarından biri de şüphesiz ki Twitter’dır. Twitter’da aklınıza gelebilecek bir çok kişinin (sanatçı,politikacı,komedyen,futbolcu vs.) hesabı bulunmaktadır.

Bunların yanı sıra dünyadaki neredeyse her türlü şirket ve kuruluşun da Twitter sayfası bulunmaktadır. Twitter’da sayfası bulunan kuruşlardan biri de futbol kulüpleridir.

Futbol kulüpleri oluşturmuş oldukları Twitter hesaplarında taraftarlarına kulüp ile ilgili güncel haberleri ve ilgili içerikleri paylaşmaktadır.

Kulüpler sosyal medyada yapmış oldukları bu paylaşımlarının yanı sıra ayrıca bir rekabette içerisindedir. Değişen dünya ve gelişen sanal dünya ile birlikte futbol kulüpleri yeşil sahalardaki başarılarını ve rakipleri ile olan rekabetlerini sanal ortamda da göstermektedir.

Bir yarış haline dönüşen bu rekabet sosyal medyada oldukça dikkat çekmektedir. Bizde bu dikkat çeken yarışı sizler için inceledik ve sizlere Twitter’da en çok takipçisi olan futbol kulüpleri listesini hazırladık.

Hazırlamış olduğumuz Twitter’da en çok takipçisi olan futbol kulüpleri TOP10 listesinde, kulüplerin Twitter’daki takipçi sayılarının yanı sıra takip ettiği kişi sayısını ve göndermiş oldukları toplam tweet sayısını da görebilirsiniz.

İŞTE TWİTTER’DA EN ÇOK TAKİPÇİSİ OLAN FUTBOL KULÜPLERİ ! 

1- REAL MADRİD

El-clasico rekabeti sosyal medyada da sürüyor. Burada kazanan şuan itibariyle İspanyol devi Real Madrid. Real madrid ile rakibi Barcelona arasında çok az fark bulunuyor. Twitter’da 31 milyona yakın takipçisi bulunan kulüp 1.sıradaki yerini uzun süredir koruyor. Ancak rakibi Barcelona ile oldukça az bir farkının bulunduğunu da görüyoruz. Belkide ilerleyen günlerde Real Madrid buradaki liderlik koltuğunu ezeli rakibi Barcelona’ya kaptıracak.

Takipçi sayısı : 30.849.748 

2- FC BARCELONA

Listenin 2.sırasında Barselona bulunuyor. En çok takipçisi olan rakibi Real Madrid’in çok az bir farkla arkasında bulunan Barselona’nın takipçi sayısı 30 milyona yakın.

Takipçi sayısı :  29.328.074

3- MANCHESTER UNITED

Listenin 3.sırasında ise İngiliz devi kırmızı şeytanlar Manchester United bulunuyor. Twitter’da takipçi sayısında İspanyol takımlarını yakalaması mucize gibi gözüküyor. İngiliz takımları içerisinde en çok takipçiye sahip olan takımın Twitter’daki takipçi sayısı şuan itibariyle 18 milyonu geçmiş durumda.

Takipçi sayısı : 18.338.728 

4- ARSENAL FC

Listenin 4.sırasında da bir İngiliz takımı bulunuyor. İngiliz takımları arasında en çok takipçiye sahip olan Manchester United takımının hemen arkasında bulunan Arsenal futbol kulübü İngiliz takımların sıralamasında 2. sırada bulunuyor. Rakibi olan Manchester United arasında büyük bir fark bulunan Arsenal’in Twitter’daki takipçi sayısı 13 milyon dolaylarında.

Takipçi Sayısı :  13.852.427

5- FC BARCELONA (İSPANYA HESABI)

Barcelona futbol kulübünün İspanyol taraftalar için ayrıca oluşturmuş olduğu diğer hesabı’da sıralamada ilk 10’a girmiş durumda. Sadece İspanyolca tweetlerin yer aldığı hesabının takipçi sayısı 13 milyon civarlarında.

Takipçi sayısı :  13.733.930

6- CHELSEA FC

Listenin 6.sırasında bir İngiliz takımı Chelsea bulunuyor. İngiliz devlerinden biri olan Chelsea’nin takipçi sayısı Arsenal futbol kulübüne oldukça yakın. Chelsea futbol kulübünün Twitter’daki takipçi sayısı 12 milyon civarlarında.

Takipçi sayısı : 12.173.066

7- LİVERPOOL FC

Listenin 7.sırasında İngiltere’nin en köklü kulüplerinden Liverpool bulunuyor. Kulübün Twitter’daki takipçi sayısı 10 milyonu geçmiş durumda.

Takipçi sayısı : 10.451.796

8- REAL MADRİD CF. (İngiliz ve Amerikan taraftarlar için oluşturulan hesap)

Listenin 8.sırasında Real Madrid’in Amerikan ve İngiliz taraftarlar için oluşturmuş olduğu hesabı bulunuyor. Barcelona takımı gibi Twitter’da birden çok dil ve ülke seçeneğine göre sayfalar oluşturmuş olan Real madrid takımının İngilizce yayın yapan bu hesabının takipçi sayısı 10 milyon.

Takipçi sayısı : 10.011.307

9- AL HİLAL FC

Listede dikkat çeken takımlardan biri de AL-Hilal futbol kulübü. Top 10 listesinde kendine yer bulan kulüp görenleri ilk başta şaşırtabiliyor. Suudi Arabistan ekibi olan kulübün dünya üzerinde oldukça çok takipçisi bulunuyor. Arap ekibinin Twitter’daki takipçi sayısı 9 milyon civarlarında.

Takipçi sayısı :  9.177.749

10- GALATASARAY 

Twitter’da en çok takipçiye sahip kulüpler TOP10 listesinde ülkemizdeki futbol kulüplerinden sadece biri yer alıyor. Twitter’da en çok takipçiye sahip olan futbol kulüpleri TOP 10 listesine girmeyi başaran sarı kırmızılı kulübün Twitter hesabı milyonlarca kişi tarafından takip ediliyor. Galatasaray kulübünün Twitter’daki takipçi sayısı 8 milyonun üzerinde.

Takipçi sayısı : 8.448.675

FUTBOL KULÜPLERİ TWİTTER TOP 10 DETAYLI TABLO !

Twitter’da en çok takipçisi olan futbol kulüplerinin detaylı tablosuna aşağıdaki resimden ulaşabilirsiniz. Tablodan kulüplerin takipçi sayılarına, takip ettikleri kişi sayısına ve bu zamana kadar göndermiş oldukları toplam tweet sayısına ulaşabilirsiniz.

NOT: Bu liste 27 Haziran 2018 tarihinde hazırlanmıştır. Belirli aralıklar ile tekrar güncellenecektir.

TeknoAjan.com (kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.)