Telegram Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır? [Telegram Hesap Silme]

Telegram hesabı nasıl silinir? Telegram hesabını kalıcı olarak kapatma işlemi nasıl yapılır? Telegram hesabı nasıl kapatılır? Bu yazımızda sizlere bir mesajlaşma uygulaması olan Telegram’da hesap silme işleminin nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar… 

Günümüzün popüler mesajlaşma uygulaması Telegram, her geçen gün kullanıcı sayısını daha da arttırarak dünya genelinde daha da yaygınlaşma devam ediyor.

Bir mesajlaşma uygulaması olan Telegram’ın tüm dünyadaki kullanıcı sayısı 500 milyonu aşmış durumda. Özellikle geçtiğimiz aylarda WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesi ile birlikte WhatsApp kullanıcılarının yeni bir mesajlaşma uygulaması arayışına girmesi ile beraber uygulama popülerliği bir hayli arttırdı.

Dünya genelinde bir çok akıllı telefon kullanıcı, mesajlaşma uygulaması olan Telegram’a geçiş kararı aldı ve uygulamaya katıldı. Bu sebeple de Telegram’ın yakın bir gelecekte daha da popüler olup kullanıcı sayısını kat kat katlaması bekleniyor.

Ancak her ne kadar Telegram uygulaması geçen her dakika yeni kullanıcılar kazansa da uygulamadan ayrılmak isteyen ve hesabını kapatmak isteyen bir çok kullanıcı da bulunuyor.

Bazı Telegram kullanıcıları, kişisel ya da farklı bir uygulamaya geçiş yapmak gibi sebeplerden ötürü Telegram uygulamasını silme ve Telegram hesabını tamamen kapatmak isteyebiliyor.

Telegram’da uygulamasında kullanıcılarına bunu sağlıyor. Telegram kullanıcıları diledikleri zaman Telegram uygulamasından ayrılabiliyor ve Telegram hesaplarını kalıcı olarak silebiliyor.

Ancak bu işlem uygulama içersinde hemen, pratik bir şekilde yapılamıyor. Bu sebeple kullanıcılar Telegram hesaplarını kapatamayabiliyor ve internette Telegram hesabının nasıl kapatıldığına dair soruları oldukça sık aratıyorlar.

Bizde bu sebeple sizlere Telegram’da hesap silme işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayarak Telegram hesabınızı kapatabilirsiniz.

Telegram Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır ? 

Telegram hesap silme işlemi, 2 farklı yol ile yapılabilmektedir. Bunlardan biri; uygulama içersinden belirli bir zaman periyodu sonunda hesabın silinmesini sağlama yoluyla, diğeri ise; Telegram’ın resmi internet sitesi üzerinden ‘Telegram hesap silme linki’ vasıtasıyla yapılıyor. 

1.Yöntem : 

Telegram hesabını uygulama içersinden silme : 

Telegram hesabınızın belirli bir süre sonra otomatik olarak silinmesini sağlayabilirsiniz. Telegram hesabınızı belirli bir süre sonunda silinmesini sağlamak için aşağıdaki adımları uygulayın.

1- İlk olarak Telegram uygulamasını açın.

2- Uygulamada ”Ayarlar” kısmına gidin.

3- Ayarlar sayfasından ”Gizlilik ve Güvenlik” kısmına dokunun.

4- Gizlilik ve Güvenlik sayfasından ”Hesabımı Bu Kadar Uzaksam Sil” seçeneğine dokunun.

5- Ardından karşınıza zaman aralıklarının (1 ay, 3 ay, 6 ay, 12 ay)  yer aldığı bir seçenek penceresi çıkacaktır. Buradan hesabınızın hangi zaman aralığında silinmesini istiyorsanız onu seçin.

İlgili seçimin ardından hesabınızda belirlediğiniz süre zarfında aktif olmadığınıza takdirde (*Çıkış yapıp girmemiz gerekiyor.) ilgili süre sonunda hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

İşlem bu kadar basit. 

Not: Dilerseniz aşağıdaki 2. yöntem ile Telegram hesabınızı anında kalıcı olarak silebilirsiniz. 

2. Yöntem : 

Telegram Hesap Silme Linki ile Telegram Hesabınızı Kalıcı Olarak Silin : 

Telegram hesabınızı hesap silme linki ile anında silebilirsiniz.

Telegram hesabınızı kalıcı olarak silmek için; 

1- İlk olarak aşağıdaki link ile Telegram’ın hesap silme sayfasına gidin.

Telegram Hesap Silme Linki : https://my.telegram.org/auth?to=deactivate

2- Ardından karşınıza gelecek olan sayfada Telegram hesabınızın bağlı olduğu telefon numarasını başında alan kodu ile birlikte girin ve hemen altında yer alan ”onayla” butonuna tıklayın.

*Türkiye için alan kodu: (+90)

3- Sonra telefonunuza gelecek olan güvenlik kodunu ilgili kısma girin.

4- Daha sonra ”onay” tuşuna basın ve karşınıza gelecek olan ”Evet, hesabımı sil” yazsına tıklayın.

İlgili adımların sonunda Telegram hesabınız kalıcı olarak silinmiş olacaktır. 

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere Telegram uygulamasında hesap silme işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.