Connect with us

HABERLER

Safari Arama Geçmişi Nasıl Silinir ? [iPhone & iPad]

iPhone’da Safari arama geçmişi nasıl temizlenir ? Safari tarama verileri nasıl temizlenir ? iPhone internet geçmişi nasıl silinir ? Bu yazımızda sizlere iOS işletim sisteminin internet tarayıcısı olan Safari’de arama geçmişinin nasıl silindiğini gösterdik. İşte detaylar..

iOS işletim sisteminde yer alan Apple’ın internet tarayıcısı ‘SAFARİ’, iPhone kullanıcılarının vazgeçilmezi durumundadır. Kullanıcılarına mükemmel bir internet deneyimi sunan bu tarayıcı, tarayıcının hızı ve pratik kullanımı ile kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmektedir.

Bir tarayıcının kullanıcılarına verebileceği neredeyse her şeyi verebilen Safari’de kullanıcılar tüm istediklerine pratik bir şekilde erişebiliyor.

Tarayıcıda favoriler kısmı ilk giriş ekranında düzenli ve dikkat çekici bir şekilde yer alıyor. Bunun yanı sıra sekmeler arası geçiş hızlı ve pratik bir şekilde yapılıyor. Sekmelerin kapatılması ise kullanıcıların tercihi doğrultusunda 2 farklı şekilde (sol yana atma, x butonuna dokunma) pratik bir şekilde yapılıyor. Son zamanlarda oldukça sık tercih edilen makaleleri reklamsız bir şekilde okuma seçeneği de tarayıcıdan kolayca yapılıyor. Bu sayede makalelerin yer aldığı sitelerdeki karmaşadan kolayca kurtulabilirsiniz. Tabi gizli sekme (özel dolaşma modu) ‘de bu tarayıcı da tüm tarayıcılarda olduğu gibi vazgeçilmezlerden biri konumundadır.

Tarayıcının tüm bu özelliklerinin yanı sıra kullanıcıların tarayıcılarda en çok tercih ettiği ve kullandığı kısım olan tarama verilerini (internet geçmişini) silme kısmına da oldukça pratik bir şekilde erişilebilmekte ve bu işlem saniyeler içerisinde tamamlanabilmektedir.

Günümüzde internet kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu internet arama geçmişini gerek şahsi sebeplerden gerekse gizlilik sebeplerinden dolayı sık sık temizlemektedir. Bu işlem kullanıcılar tarafından oldukça sık yapılmaktadır. Hatta bazı kullanıcılar bu kısmı her internete girdikleri an bile temizlemektedir.

Sizde bu işlemi oldukça sık tercih edenlerden misiniz? Tarayıcınızın internet geçmişini mi silmek istiyorsunuz ? Bu yazımızda sizlere Safari internet tarayıcısında bu işlemin nasıl yapıldığını bilmeyenlere bu işlemin nasıl yapıldığını resimli olarak anlattık. İşte adım adım Safari’de internet geçmişi silme işlemi.

SAFARİ İNTERNET GEÇMİŞİ NASIL SİLİNİR ? 

1- İlk olarak Safari uygulamasını cihazınızda (iPhone, iPad) açın.

2- Tarayıcınızda yukarıdaki resimde 1 numaralı ok ile de belirttiğimiz; alt kısımda yer alan kitap şeklindeki ikona dokunun.

3- Ardından karşınıza arama geçmişiniz listelenecektir.

Not: Arama geçmişi karşınıza çıkmadıysa yukarıdaki 3 seçenekten en sağda olan geçmiş seçeneğine dokunun. 

Geçmiş kısmında sağ alt köşede ‘SİL‘ yazısını göreceksiniz. Silme işlemini başlatmak için bu kısma dokunun.

4- Daha sonra bir alt pencere çıkacaktır. Bu kısımda hangi zaman aralıklarının sileceğine karar vereceksiniz. Tüm arama verilerinizin silinmesi için ”Tüm zamanlar” seçeneğine dokunun.

Bu kısma dokunduktan sonra silme işlemi saniyeler içerisinde tamamlanacaktır. İşlem bittikten sonra geçmiş sayfasında herhangi bir şey kalmayacak, boş bir sayfa karşınıza çıkacaktır. Bu kısımdan çıkmak için; sağ üst köşedeki ”Bitti” yazısına dokunun ve işlemi tamamlayın.

İşlem bu kadar basit. Bu kısımdan dilediğiniz her an istediğiniz zaman aralıklarını tercihiniz doğrultusunda silebilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki adımlar yoluyla da tarayıcı arama verilerini silebilirsiniz. 

2.YÖNTEM:  Safari arama geçmişini iPhone ayarlar kısmından da temizleyebilirsiniz. Bunun için ilk olarak iPhone’da ”Ayarlar” kısmına gidin. Ayarlar sayfasında ‘Safari‘ uygulamasını bulun ve seçin. Safari ayarlarının yer aldığı bu kısımda mavi tonda yazılmış ”Geçmişi ve Web sitesi verilerini sil” seçeneğini göreceksiniz. Buna dokunun ve karşınıza çıkan alt pencereden ”Geçmişi ve verileri sil” seçeneğine dokunun. Bu işlem sonunda tüm safari geçmişiniz silinecektir.

NOT: Bu temizleme işlemlerinde favoriler (sık kullanılanlar) silinmemektedir. Bunları silmek isterseniz tek tek silmeniz gerekmektedir. 

”Bu yazımızda sizlere Safari internet tarayıcısında arama geçmişinin nasıl silindiğini resimli olarak anlattık. Konu ile ilgili tüm soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.” 

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. 


HABERLER

eFootball PES 2021 Android ve iOS için Ücretsiz Olarak Sunuldu !

Oyun dünyasının en popüler futbol oyunlarından biri olan Pro Evolution Soccer’in mobil sürümü, Android ve iOS işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcılarına sunuldu.

Konami tarafından geliştirilen ve yayınlanan popüler futbol oyun serisi olan Pro Evolution Soccer’in en son versiyonu PES 2021 oyun severlerin beğenisine sunuldu.

Ancak PES 2021, bu sene de yeni bir oyun şeklinde değil de sezon güncellemesi şeklinde kullanıcıların karşına sunuldu. Oyun severlerin bildiği üzere ilgili oyunun mobil versiyonu geçtiğimiz sene de sezon güncellemesi şeklinde kullanıcılara sunulmuştu. Konami bu sene de mobil pes oyununu kullanıcılara aynı şekilde sundu.

eFootball Pes 2021 oyununda bu sene yapılan değişiklikler; oyuncu, takım güncellemeleri ve görsel iyileştirmeler ile yeni müziklerin eklenmesi şeklinde oldu. Oyunda kontrol bakımından ise herhangi bir değişiklik olmadı.

1.9 GB büyüklüğünde bir indirme boyutuna sahip olan eFootball PES 2021’i telefonuza indirebilir ve hemen oynayabilirsiniz. Ancak oyun online bağlantı üzerinden çalışmaktadır. Bu yüzden oyunu oynayabilmeniz için sürekli bir internet bağlantısına sahip olmanız gerekiyor.

NOT: Dosya boyutunu göz önüne alırsak 1.9 GB gibi bir indirme boyutuna sahip olan oyunu indirmek için; Wi-Fi bağlantısı kullanmanız da yarar var. 

PES 2021 Android ve iOS cihaza nasıl yüklenir ? 

eFootball PES 2021 oyununu akıllı telefonunuza cihazınızın uygulama marketi üzerinden indirebilirsiniz.

eFootball Pes 2021’i akıllı telefonunuza indirmek için; 

Android için eFootball Pes 2021;

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.konami.pesam&hl=tr

iOS için eFootball Pes 2021;

https://apps.apple.com/in/app/efootball-pes-2021/id1117270703

eFootball Pes 2021 oyununu akıllı telefonunuza yukarıdaki bağlantılara giderek indirebilir ya da cihazınızın uygulama marketine (Google Play Store veya AppStore) giderek indirebilirsiniz.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

PUBG’nin PlayStation 5 ve Xbox Series X için Çıkış Tarihi Resmiyet Kazandı.

Dünyanın her yerinde oyun severler arasında oldukça çok popüler olan oyun PUBG’nin yeni oyun konsolları olan Playstation 5 ve Xbox Series X için çıkış tarihi belli oldu.

İlk olarak 2017 yılında oyun severlerin karşına çıkan ve çok kısa bir süre sonra milyonlarca oyuncuya ulaşan, sevilen oyun Battle Royale oyunu PUBG, günümüzün en popüler oyunlarından biri konumundadır.

Bildiğiniz üzere ilk olarak bilgisayar oyuncularına sunulan oyun daha sonra Playstation, Xbox ve akıllı telefonlar için de yayınlanmıştı.

Günümüzde hala özellikle de oyun konsollarında oldukça popüler olan oyun, çok kısa bir süre sonra yeni oyun konsolları olan Playstation 5 ve Xbox Series X için de sunulacak.

PUBG PS5, XBOX SERİES X VE S MODELLERİNE GELİYOR !

Oyun şirketi tarafından yapılan resmi açıklama ile birlikte PUBG’nin yeni konsollara geliş tarihi resmiyet kazandı.

Yapılan açıklamalara göre,

PUBG, Microsoft’un yeni oyun konsolu Xbox Series X ve Series S için 10 KASIM 2020‘de  çıkış yapacak.

Oyun, Sony’nin yeni oyun konsolu Playstation 5 içinse 12 KASIM* tarihinde çıkış yapacak.

*İlgili oyun belirli ülkelerdeki oyuncular için 12 KASIM tarihinde, tüm dünya genelinde ise 19 KASIM tarihinde indirilebilir, satın alınabilir hale gelecek. 

NOT: Eğer şu anda önceki model bir oyun konsolu için PUBG’yi satın aldıysanız, yeni oyun konsollarında bu oyunu oynayabilmeniz için herhangi bir ek ücret ödemenize gerek yok. İlgili oyunu herhangi bir ek ücret ödemeden, tüm verilerinizle yeni oyun konsolunuzdan oynamaya devam edebilirsiniz. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

Opera Mini, Google Play Store’da 500 Milyon İndirilmeye Ulaştı!

Opera Mini, Android cihazlarda yer alan uygulama marketi Google Play Store’da 500 Milyon indirilmeyi aştı. Web tarayıcıları içerisinde en popüler ve en eski tarayıcılardan biri olan Opera’nın mobil uygulaması olan Opera Mini, bugün itibariyle Google Play Store’da 500 Milyon indirilmeye ulaştı.

Geçmişte özellikle Symbian işletim sistemine sahip telefonlarda oldukça popüler olan mobil web tarayıcısı, günümüzde de Android ve iOS cihazlarda oldukça popüler bir web tarayıcı konumunda yer almaktadır.

Basit bir arayüze sahip olan Opera mini,  kullanıcılarına sunmuş olduğu hızlı internet deneyimi ile de dikkat çekiyor.  Bu başarısını ve popülaritesini de indirilme sayısıyla kanıtlıyor. Google Play Store’da yer alan verilere göre, Opera mini uygulaması, bir çok Android kullanıcısının vazgeçilmezi olmuş durumdadır.

OPERA MİNİ 500 MİLYON İNDİRİLMEYİ AŞTI !

Google Play Mağazası tarafından kullanıcılara sunulan verilere göre, Opera mini tarayıcısı bugün itibariyle 500 milyon indirilme rakamına ulaştı.

Kullanıcıları tarafından oldukça çok beğenilen Opera Mini uygulamanın kullanıcı puanı ise 4.3 ortalamasındadır. Opera Mini uygulamasını Android cihazınıza Google Play Store’dan indirebilirsiniz..

Android için Opera Mini uygulamasını indirmek için;
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.opera.mini.native

OPERA MİNİ HAKKINDA: 

Opera Mini, Opera Software AS tarafından geliştirilen bir mobil web tarayıcısıdır. Öncelikle Java ME platformu için, Opera Mobile için alt sınıf kardeş olarak geliştirildi. Windows 10 Mobile, Windows Phone 8.1, BlackBerry, Symbian, S60, Nokia X platform, Nokia Asha platform, MeeGo ve Bada platformlarında çalıştı. Günümüz itibariyle de Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlar için kullanılabilir durumdadır.

TeknoAjan.com | TeknoAjan.com


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com