Mac’te ‘İndirilenler’ Klasörü Nerede, Nasıl Açılır ?

Mac’te indirilenler klasörü nerede ? Mac’te indirilenler klasörü nasıl açılır ? Mac’te indirilenler klasörünü aç kısayolu nedir ? Bu yazımızda sizlere MacOS işletim sisteminde indirilen dosyalara nereden, nasıl erişebileceğinizi gösterdik. İşte detaylar..

MacOS işletim sistemine sahip iMac ve Macbook cihazlarında bilgisayara indirdiğimiz içerikler (dosya, belge, resim vs..) işletim sisteminde yer alan ‘indirilenler’ klasörüne kaydedilmektedir. 

MacOS işletim sisteminde yer alan ‘indirilenler’ klasörüne giderek o an indirdiğimiz ya da daha önce indirmiş olduğumuz tüm öğelere pratik bir şekilde erişebiliyoruz. Dilersek de bu kısımda yer alan dosyalarımızı farklı konumlara pratik bir şekilde taşıyabiliyoruz.

Peki Mac’te indirilenler klasörü nerede ? 

Mac’te indirilenler klasörüne bilgisayarımızda yer alan ‘Finder‘ kısmından gidebiliyoruz. Mac’te indirilenler kısmına gitmek için; Finder uygulamasını açın ve sol sekmede yer alan seçeneklerden ”İndirilenler” seçeneğine tıklayın. Ardından indirilenler klasörü karşınıza çıkacaktır. 

Ayrıca MacOS işletim sisteminde indirilenler klasörüne daha hızlı ve pratik bir şekilde klavyeden uygulayacağınız kısayol ile de erişebilirsiniz. 

Peki Mac’te ‘İndirilenler klasörünü aç’ kısayolu nedir ? 

MacOS işletim sisteminde dilerseniz indirilenler klasörüne klavyeden yapacağınız ikili tuş kombinasyonu ile pratik ve hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. 

MacOS işletim sisteminde klavyeden kısayol ile ”İNDİRİLENLER” klasörüne gitmek için uygulayacağınız tuş kombinasyonu şu şekildedir; 

Mac’te ”İndirilenler Klasörünü Aç” Kısayolu :  ” Option + L

MacOS işletim sistemine sahip iMac veya Macbook cihazlarında indirilenler klasörüne klavyenizden uygulayacağınız kısayol tuşu ile hızlı bir şekilde erişmek için; ‘option‘ tuşuna basılı tutun ve klavyede yer alan harf tuşlarından ‘L‘ harfine basın. Ardından indirilenler klasörü ekranınızda hemen açılacaktır. 

İşlem bu kadar basit.

”Bu yazımızda sizlere MacOS işletim sisteminde indirilen dosyaların yer aldığı ‘indirilenler’ klasörünü nereden, nasıl açabileceğinizi gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.