Klavyede Slash ( / ) İşareti Nasıl Yapılır ?

Klavyede slash işareti nerede ? Klavyeden slash işareti nasıl yapılır ? Klavyede taksim işareti ( / ) nasıl yapılır ? Bu yazımızda sizlere bilgisayar klavyesinde Slash ( / ) işaretinin nerede olduğunu ve nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar.. 

Bilgisayar klavyelerinde onlarca tuş bulunmaktadır. Bu tuşların bir çoğu harf ve rakamlardan oluşmaktadır. Harf ve rakam tuşlarının yanı sıra klavyelerde sembol ve işaret tuşları bulunmaktadır. Sembol ve işaret tuşlarının en çok kullanılanları genellikle klavyeler üzerinde yer almaktadır ve bu işaretler klavyelerin tuşları üzerinde yer almaktadır.

Klavyeler üzerinde yer alan bu sembol ve işaretlerin bazıları tek başlarına kullanılabilmektedir. Ancak bazıları 2’li ya da 3’lü tuş kombinasyonları ile oluşturulmaktadır. Bunun yanı sıra klavyeler üzerinde yer almayan bir çok sembol ve işarette bazı tuş kombinasyonları ile basitçe oluşturulmaktadır.

Klavyeler üzerinde sembol ve işaretlerin bir çoğu üst sayısal tuşların üzerinde yer almaktadır. Bu kısımda yer alan işaret ve semboller genellikle ‘Shift’ veya ‘Alt’ tuşlarından herhangi biri ile birlikte basıldığında oluşturulmaktadır.

Konumuzun ana teması olan ‘Slash’ ( / ) işareti de bu kısımda yer almaktadır ve 2’li tuş kombinasyonu ile oluşturulmaktadır. Şimdi hep birlikte aşağıdan bu işaretin nerede olduğuna ve nasıl yapılacağına bakalım.

KLAVYEDE SLASH ( / ) İŞARETİ NEREDE, NASIL YAPILIR ? 

Klavyede Slash işareti üst sayısal tuşlardan ‘7‘ rakamının üzerindedir. Slash işaretini oluşturmanız için 2’li tuş kombinasyonu yapmanız gerekmektedir. Slash işaretini oluşturmak için uygulanan tuş kombinasyonu şu şekildedir;

SLASH ( / ) İŞARETİ  :   ‘ SHİFT + 7 ‘

Slash işaretini oluşturmak için; Shift tuşuna basılı tutun ve üst rakam tuşlarından ‘7’ tuşuna basın.

Bu ikili tuş kombinasyonu ile Slash (Taksim) işaretini dilediğiniz her yerde oluşturabilirsiniz.

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

Not: Dilerseniz slash işaretini buradan ‘ / ‘ kopyala yapıştır metodunu uygulayarak istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken işareti kopyalayın ve kullanmak istediğiniz yere yapıştırın.

”Bu yazımızda sizlere klavyede slash işaretinin nasıl yapıldığını anlattık. Konu ile ilgili tüm soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmında belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.