Kaybolan AirPods Nasıl Bulunur ?

Kayıp AirPods nasıl bulunur ? Kaybolan AirPods kulaklık nasıl bulunur ? Kaybolan AirPods kutusu nasıl bulunur ? Bu yazımızda sizlere kaybettiğiniz AirPods cihazını nasıl bulabileceğinizi gösterdik. İşte detaylar..

Apple AirPods ve benzeri Bluetooth kulaklıklar artık günümüz teknolojisinde bizler için büyük bir ihtiyaç ve kolaylık haline geldi. Bizleri tamamen kablolardan kurtaran kablosuz kulaklık teknolojisi, kablosuz hayatın yanı sıra taşınılabilirlik ve performans anlamında da bizlere büyük artılar sunuyor.

AirPods kulaklıkların kullanıcılar tarafından tercih edilmesinin en büyük sebepleri ise genellikle kablosuz olması ve kolay taşınılabilirliği oluyor.

Kullanıcılar AirPods’larını diledikleri her yere götürebiliyor ve cihazın kullanıcılarına sunmuş olduğu uzun süreli kullanım imkanından faydalanabiliyor.

Ancak bu cihazlar taşınılabilirlik açısından bizlere çok büyük avantajlar, kolaylık sağlasa da bazen ufak olmasından ve kullanıcılar tarafından her yere götürülmesinden dolayı kaybolma olasılığı oldukça yüksek.

Bir çok AirPods kullanıcısı ise günümüzde bu kulaklıkları herhangi bir yerde unutuyor ya da düşürüyor. Bu kayıp olayları genellikle ev içerisinde  olsa da küçük olmasından ötürü bir türlü bulunabiliyor.

Sizde AirPods kulaklığınızı ya da kutusunu evinizde ya da başka bir yerde mi kaybettiniz ? Eğer kaybettiyseniz hemen paniklemeyin.

İşte bu gibi durumlarda Apple kullanıcılarının imdadına yetişiyor. Apple kullanıcılarına kaybolan kulaklıklarının nerede olduğunu tam konumu ile gösterebiliyor. Ayrıca dilerlerse özellikle ev, iş ortamı gibi yerlerde kulaklığınız kaybolduğunda kulaklığınızdan ses çalmasına olanak tanıyor. Böylelikle kullanıcılar hiç olmadık yerlerde olan kulaklıklarını bile çok kolay bulabiliyor.

Peki AirPods konumu nasıl görüntüleniyor ? AirPods’uma nasıl ses (sinyal) gönderebilirim ? İşte sorunuzun cevabı hemen burada. Aşağıda sizlere AirPods kutusunun nasıl bulunacağını adım adım gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak kaybolan AirPods cihazınızı hemen bulabilirsiniz.

Kaybolan AirPods’u Bulma : 

Kaybolan Apple AirPods cihazınızı Apple ürünlerinde yer alan ”BUL” uygulaması ile anında bulabilirsiniz. Buradan AirPods’unuzun konumunu görüntülebilir ve cihazınızı daha çabuk bulmak için ses (sinyal) gönderebilirsiniz.

Kaybolan AirPods’unuzu ”BUL” uygulaması ile ya da iCloud.com üzerinden haritada görüntülemek için;

AirPods’unuzu haritada görmek için iCloud.com’a giriş yapın ya da Bul uygulamasını kullanın. Bul uygulaması aynı Apple Kimliği ile giriş yaptığınız Apple aygıtlarının ve AirPods’unuzun konumunu gösterir. AirPods bağlı değilse son çevrimiçi olduğu zamanı ve yeri gösterir.

Bilgisayar üzerinden;

 1. iCloud.com sayfasına gidin.
 2. Apple Kimliğinizle giriş yapın.
 3. iPhone Bul’u açın.
 4. Tüm Aygıtlar’ı, ardından AirPods’unuzu tıklayın.

iPhone, iPad, iMac veya Macbook üzerinden;

 1. Bul uygulamasını açın.
 2. Aygıtlar sekmesini seçin.
 3. AirPods’unuzu seçin.

Ardından Airpods’unuzun bulunduğu konum haritada görüntülecektir.

İŞLEM BU KADAR BASİT.

AirPods’u bulmak için ses nasıl çalınır ?

AirPods’unuz Apple cihazlarınızdan (iPhone, iPad, iMac vs..) birinin yakınındaysa ve Bluetooth’a bağlıysa AirPods’unuzu bulmanıza yardımcı olması için cihazınızdan ses çalabilirsininiz.

Bu ses çalma işlemini iCloud.com‘dan ya da Bul uygulamasından yapabilirsiniz. AirPods’unuz iki dakika boyunca ya da siz durmasını belirtene kadar, ses seviyesi giderek yükselen bir ses çalar.

AirPods cihazınızdan ses çalmak için;

 1. Bul uygulamasını açın.
 2. Aygıtlar sekmesini seçin.
 3. Listeden AirPods’unuzu seçin.
 4. Ses Çal‘a dokunun.

NOT: Kaybolan AirPods’u takip etmenin veya bulmanın tek yolu sadece Apple’ın Bul uygulamasını kullanmaktır. Sizin için aygıtınızı bulabilecek, izleyebilecek başka bir servis ne yazık ki yoktur.

”Bu yazımızda sizlere kaybolan Apple AirPods cihazınızı nasıl bulacağınızı gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.