Bizimle iletişime geçin


DONANIM

Kaybolan AirPods Nasıl Bulunur ?

Kayıp AirPods nasıl bulunur ? Kaybolan AirPods kulaklık nasıl bulunur ? Kaybolan AirPods kutusu nasıl bulunur ? Bu yazımızda sizlere kaybettiğiniz AirPods cihazını nasıl bulabileceğinizi gösterdik. İşte detaylar..

Apple AirPods ve benzeri Bluetooth kulaklıklar artık günümüz teknolojisinde bizler için büyük bir ihtiyaç ve kolaylık haline geldi. Bizleri tamamen kablolardan kurtaran kablosuz kulaklık teknolojisi, kablosuz hayatın yanı sıra taşınılabilirlik ve performans anlamında da bizlere büyük artılar sunuyor.

AirPods kulaklıkların kullanıcılar tarafından tercih edilmesinin en büyük sebepleri ise genellikle kablosuz olması ve kolay taşınılabilirliği oluyor.

Kullanıcılar AirPods’larını diledikleri her yere götürebiliyor ve cihazın kullanıcılarına sunmuş olduğu uzun süreli kullanım imkanından faydalanabiliyor.

Ancak bu cihazlar taşınılabilirlik açısından bizlere çok büyük avantajlar, kolaylık sağlasa da bazen ufak olmasından ve kullanıcılar tarafından her yere götürülmesinden dolayı kaybolma olasılığı oldukça yüksek.

Bir çok AirPods kullanıcısı ise günümüzde bu kulaklıkları herhangi bir yerde unutuyor ya da düşürüyor. Bu kayıp olayları genellikle ev içerisinde  olsa da küçük olmasından ötürü bir türlü bulunabiliyor.

Sizde AirPods kulaklığınızı ya da kutusunu evinizde ya da başka bir yerde mi kaybettiniz ? Eğer kaybettiyseniz hemen paniklemeyin.

İşte bu gibi durumlarda Apple kullanıcılarının imdadına yetişiyor. Apple kullanıcılarına kaybolan kulaklıklarının nerede olduğunu tam konumu ile gösterebiliyor. Ayrıca dilerlerse özellikle ev, iş ortamı gibi yerlerde kulaklığınız kaybolduğunda kulaklığınızdan ses çalmasına olanak tanıyor. Böylelikle kullanıcılar hiç olmadık yerlerde olan kulaklıklarını bile çok kolay bulabiliyor.

Peki AirPods konumu nasıl görüntüleniyor ? AirPods’uma nasıl ses (sinyal) gönderebilirim ? İşte sorunuzun cevabı hemen burada. Aşağıda sizlere AirPods kutusunun nasıl bulunacağını adım adım gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak kaybolan AirPods cihazınızı hemen bulabilirsiniz.

Kaybolan AirPods’u Bulma : 

Kaybolan Apple AirPods cihazınızı Apple ürünlerinde yer alan ”BUL” uygulaması ile anında bulabilirsiniz. Buradan AirPods’unuzun konumunu görüntülebilir ve cihazınızı daha çabuk bulmak için ses (sinyal) gönderebilirsiniz.

Kaybolan AirPods’unuzu ”BUL” uygulaması ile ya da iCloud.com üzerinden haritada görüntülemek için;

AirPods’unuzu haritada görmek için iCloud.com’a giriş yapın ya da Bul uygulamasını kullanın. Bul uygulaması aynı Apple Kimliği ile giriş yaptığınız Apple aygıtlarının ve AirPods’unuzun konumunu gösterir. AirPods bağlı değilse son çevrimiçi olduğu zamanı ve yeri gösterir.

Bilgisayar üzerinden;

 1. iCloud.com sayfasına gidin.
 2. Apple Kimliğinizle giriş yapın.
 3. iPhone Bul’u açın.
 4. Tüm Aygıtlar’ı, ardından AirPods’unuzu tıklayın.

iPhone, iPad, iMac veya Macbook üzerinden;

 1. Bul uygulamasını açın.
 2. Aygıtlar sekmesini seçin.
 3. AirPods’unuzu seçin.

Ardından Airpods’unuzun bulunduğu konum haritada görüntülecektir.

İŞLEM BU KADAR BASİT.

AirPods’u bulmak için ses nasıl çalınır ?

AirPods’unuz Apple cihazlarınızdan (iPhone, iPad, iMac vs..) birinin yakınındaysa ve Bluetooth’a bağlıysa AirPods’unuzu bulmanıza yardımcı olması için cihazınızdan ses çalabilirsininiz.

Bu ses çalma işlemini iCloud.com‘dan ya da Bul uygulamasından yapabilirsiniz. AirPods’unuz iki dakika boyunca ya da siz durmasını belirtene kadar, ses seviyesi giderek yükselen bir ses çalar.

AirPods cihazınızdan ses çalmak için;

 1. Bul uygulamasını açın.
 2. Aygıtlar sekmesini seçin.
 3. Listeden AirPods’unuzu seçin.
 4. Ses Çal‘a dokunun.

NOT: Kaybolan AirPods’u takip etmenin veya bulmanın tek yolu sadece Apple’ın Bul uygulamasını kullanmaktır. Sizin için aygıtınızı bulabilecek, izleyebilecek başka bir servis ne yazık ki yoktur.

”Bu yazımızda sizlere kaybolan Apple AirPods cihazınızı nasıl bulacağınızı gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

DONANIM

Apple AirTag Türkiye’de Satışa Sunuldu !

Apple geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu ”Spring Loaded” isimli etkinlikte bir çok yeni ürününü teknoloji dünyasına tanıtmıştı. Apple’ın yapmış olduğu bu etkinlikte dikkatleri üzerine çeken ürünlerinden biri de takip cihazı AirTag olmuştu. AirTag, bugün itibariyle ülkemizde satışa sunuldu. İşte Apple AirTag’ın Türkiye fiyatı ve detaylar…

Apple 20 Nisan 2021 tarihinde yapmış olduğu ”Spring Loaded” isimli etkinlikte bir çok yeni ürününü teknoloji dünyasına tanıtmıştı. Apple yapmış olduğu bu etkinlikte dikkatleri üzerine çeken ürünlerinden biri de takip cihazı AirTag olmuştu. AirTag, bugün itibariyle ülkemizde satışa sunuldu.

Apple’ın kaybolan eşyaları bulmamıza yarayan takip cihazı iki farklı paket halinde ülkemizde satışa sunuldu. Airtag, tek ya da 4’lü paket halinde satışa sunuldu.

AirTag Türkiye Fiyatı:

Apple Store üzerinden satışa başlanan Apple AirTag’in tekli fiyatı 299TL ve dörtlü paketi ise 999TL olarak belirlenmiş durumda.

AirTag Nasıl Çalışıyor ?

AirTag, Apple’ın yazılımları ve hizmetleri ile birlikte çalışıyor. Apple, bu cihazı kullanıcılara Apple işletim sistemlerinde yer alan ”Find MY” uygulaması ile izleme imkanı sunuyor.

Kullanıcılar bu cihazı özellikle kaybolması sorun teşkil edebilecek olan cüzdan, çanta ve anahtarlık gibi eşyalar üzerine entegre edilebiliyor ve bunların nerede olduğunu cihazları aracılığıyla takip edilebiliyor. Bu teknoloji tercihinize göre ilgili cihazın yer aldığı eşya sizden uzaklaştığında ya da kaybolduğunda sizi bildirimle uyarıyor.

AirTag; yerleşik bir hoparlör, ivmeölçer, Bluetooth LE ve kullanıcı tarafından değiştirilebilen bir pil içeriyor. AirTag bataryasının bir yıla kadar ömrü var ve NFC özelliğini de destekliyor.

AirTag’ın Amerika Fiyatı Ne?

Ülkemizde de satışa sunulan AirTag’ın Amerika’da da tek veya 4’lü paket şeklinde satışa sunuldu. Cihazın tek satış fiyatı 29 Dolar, 4’lü paket şeklindeki satış fiyatı ise 99 dolar olarak belirlendi.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

Okumaya Devam Edin

DONANIM

M1 İşlemcili Yeni iMac Modellerinin Türkiye Fiyatı Belli Oldu !

M1 İşlemcili iMac’in Türkiye Fiyatı Belli Oldu!

ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, geçtiğimiz günlerde düzenlemiş olduğu ‘Spring Loaded’ adlı etkinliğinde bir çok yeni ürününü teknoloji dünyasının beğenisine sundu.

Tanıtımı yapılan ürünler, kullanmış oldukları yeni nesil teknoloji ve tasarımları ile dikkatleri bir hayli üzerine çekti. Apple düzenlemiş olduğu bu etkinlikte, yeni M1 işlemcili 24 inç ekran boyutuna sahip iMac modelini, yeni nesil iPad Pro modelini, iPhone 12’nin mor renk seçeneğini, takip cihazı olan AirTag’ı ve Apple 4K TV’yi tanıttı.

Apple’ın tanıtımını yapmış olduğu tüm bu ürünler teknoloji dünyası tarafından oldukça beğenildi ancak etkinlikte en çok dikkatleri üzerine çeken ürün ise Apple’in yeni nesil işlemcisi olan M1 işlemciye sahip olan 24” boyutundaki iMac cihazı oldu.

Apple’ın yeni iMac modeli hem birbirinden farklı renk seçeneği ile hemde ultra ince bir görünüme sahip olmasından dolayı oldukça çok beğenildi.

Apple’ın tüm dünyada ilgi çeken yeni iMac modelinin ABD fiyatı yapılan etkinlikte belli olmuştu. Ancak ürünün ülkemizdeki fiyatı henüz Apple tarafından resmi olarak açıklanmamıştı. Apple, yeni iMac modellerini resmi sitesinde ön siparişe açarak fiyatlarını resmi olarak belirlemiş oldu.

Apple tarafından geliştirilen ‘M1’ işlemciyle gelen yeni iMac, 14 bin 499 Türk Lirası fiyat etiketi ile başlıyor.

 • 8 Çekirdekli CPU ve 7 Çekirdekli GPU’lu M1 sürümü için: 14.499 TL
 • 256 GB 8 Çekirdekli CPU ve 8 Çekirdekli GPU’lu M1 sürümü için: 16.699 TL
 • 512 GB 8 Çekirdekli CPU ve 8 Çekirdekli GPU’lu M1 sürümü için: 18.899 TL

EN ÜST DÜZEY iMAC 24” REKOR FİYATA SAHİP !

Yeni iMac modelinin Final Cut Pro ve Logic Pro içeren ve özelleştirilmiş olan en üst düzey seçeneğinin satış fiyatı 32.347,98 Türk Lirası’na denk geliyor.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

Okumaya Devam Edin

DONANIM

Apple, Takip Cihazı AirTag’ı Tanıttı ! [Türkiye Fiyatı Belli Oldu!]

Apple bu akşam yapmış olduğu ”Spring Loaded” isimli etkinlikte bir çok yeni ürününü teknoloji dünyasına tanıttı. Apple yapmış olduğu bu etkinlikte dikkatleri bir hayli üzerine çekti. Apple’ın dikkatleri üzerine çeken yeni ürünlerinden biri de takip cihazı oldu. Apple, yeni takip cihazı olan AirTag’ı bu etkinlikte tanıttı. İşte detaylar…

Apple’ın yeni ürünlerinin tanıtımının yapıldığı ”Spring Loaded” isimli etkinlik bu akşam TSİ. 20:00’de başladı. Apple yapılan etkinlikte bir çok yeni ürününü tanıttı ve yine dikkatleri bir hayli üzerine çekti.

Teknoloji dünyasını bir hayli heyecanlandıran yeni ürünlerin tanıtımının yapıldığı etkinlikte bir çok ürün oldukça beğeni topladı. Etkinlikte yeni iMac serisinin göz kamaştıran renk seçenekleri ve cihazın mükemmel inceliği bir çok iMac kullanıcısı tarafından heyecanla takip edildi.

Bunun yanı sıra yeni nesil iPad Pro’da etkinlikte dikkatleri bir hayli üzerine çekti. Performans ve ekran kalitesi açısından adeta bir inanılmazı başaran Apple’ın yeni iPad modeli, artık neredeyse profesyonel bir bilgisayar seviyesine ulaştı.

Apple yapmış olduğu etkinlikte tüm bunların haricinde yine dikkat çeken, yeni bir ürünle de karşımıza çıktı. Apple yapmış olduğu etkinlikte Apple kullanıcıları için yeni bir takip cihazı tanıttı. Apple’ın yeni takip cihazının ismi ise; ”AirTag” olarak tanımlandı.

Apple’ın takip cihazı olarakta tanımlandırabileceğimiz yeni eşya izleyici cihazı, küçük ve dairesel bir biçimde karşımıza çıktı.

Karşımıza çıkan bu cihaz Apple’ın yazılımları ve hizmetleri ile birlikte çalışacak. Apple, bu cihazı kullanıcılara Apple işletim sistemlerinde yer alan ”Find MY” uygulaması ile izleme imkanı sunacak.

Kullanıcılar bu cihazı özellikle kaybolması sorun teşkil edebilecek olan cüzdan, çanta ve anahtarlık gibi eşyalar üzerine entegre edebilecek ve bunların nerede olduğunu cihazları aracılığıyla takip edebilecek. Bu teknoloji tercihinize göre ilgili cihazın yer aldığı eşya sizden uzaklaştığında ya da kaybolduğunda sizi bildirimle uyaracak.

AirTag; yerleşik bir hoparlör, ivmeölçer, Bluetooth LE ve kullanıcı tarafından değiştirilebilen bir pil içeriyor. AirTag bataryasının bir yıla kadar ömrü olduğunu ve NFC özelliğini de desteklediğini belirtiliyor.

Apple AirTag Fiyatı Nedir ? 

AirTag, 30 Nisan tarihinde tek veya 4’lü paket şeklinde satışa sunulacak. Cihazın tek satış fiyatı 29 Dolar, 4’lü paket şeklindeki satış fiyatı ise 99 dolar olacak. Apple ayrıca AirTag için deri halka ve anahtarlık aksesuarlarını da satışa sunacak.

AirTag Türkiye Fiyatı Ne Olacak ? 

Apple’ın yeni takip cihazı AirTag’ın ülkemizdeki satış fiyatıda Apple tarafından resmi olarak açıklandı. Apple AirTag’ın ülkemizdeki fiyatı; tek AirTag için 299 TL, 4’lü AirTag paketi için 999 TL olarak açıklandı.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

Okumaya Devam Edin

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com