iPhone’da Sim Pin Kodu Nasıl Değiştirilir ?

iPhone’da sim pin kodu nasıl değiştirilir? iPhone’da pin kodu nasıl değiştirilir ? Sim kartın pin kodu nereden, nasıl değiştirilir? Bu yazımızda sizlere iPhone cihazlarında sim pin kodunun nereden, nasıl değiştirildiğini gösterdik. İşte detaylar.. 

Operatör kullanıcıları (Vodafone, Turkcell, Turk Telekom) dilerlerse kullanmış oldukları sim kartın pin kodunu değiştirebiliyorlar. Kullanıcılar sim kartlarının Pin kodlarını kullanmış oldukları cihazlar üzerinden değiştirebilmektedir.

Bu işlem cihazların ayarlar kısmından yapılmaktadır ancak ilgili kısımlar marka ve modeline göre farklılıklar göstermektedir.

Bu yazımızda sizlere bu işlemin iPhone cihazlarında nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. Aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayarak kullanmış olduğunuz operatörün sim kartının pin kodunu pratik bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Yeni oluşturmak istediğiniz pin kodunu 0 ile 9 arasındaki tüm rakamları kullanarak oluşturabilirsiniz. Ancak pin kodunuz 4 haneli olmak zorundadır. Ayrıca güvenliğiniz için pin kodunuzda 1234 , 0000 veya doğum yılınız gibi basit şifreler kullanmanızda yarar var. Oldukça kolay tahmin edilebilen ve hatta bir çok kullanıcınında kullandığı bu şifreler cihazlarınızın kaybolması, çalınması veya benzer durumlarda güvenlik zaafiyeti oluşturmaktadır.

Şimdi hep birlikte aşağıdan adım adım iPhone cihazlarında sim kart Pin kodunun nereden, nasıl değiştirildiğine bakalım.

iPHONE’DA SİM PİN KODUNU DEĞİŞTİRME :

iPhone cihazınızdan kullanmakta olduğunuz operatörün sim kart pin kodunu değiştirmek için;

1- İlk olarak cihazınızda ”Ayarlar” kısmına gidin.

2- Ayarlar kısmında karşınıza gelecek seçeneklerden ”Hücresel” seçeneğine dokunun.

3- Ardından açılacak olan sayfada yer alan seçeneklerden ”SIM PIN” seçeneğine gidin.

4- Daha sonra karşınıza çıkacak olan sayfada ”PIN’i değiştir” yazısına dokunun.

5- Son olarak karşınıza yeni pin kodunuzu oluşturacağınız sayfa çıkacaktır. Burada sizden ilk olarak şu anki pin kodunuzu girmeniz istenecektir. Şu an kullandığınız pin kodunu girin. Ardından yeni pin kodu belirleyeceğiniz sayfa çıkacaktır. Burada yeni oluşturmak istediğiniz pin kodunu girin ve ardından yine yeni pin kodunuzu onaylayın.

Bu adımların sonunda yeni pin kodunuz belirlenmiş olacaktır.

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

NOT: Dilerseniz ”BURADAKİ” yazımızdan iPhone’da sim pin kodunun tamamen nasıl kapatıldığını da öğrenebilirsiniz. 

”Bu yazımızda sizlere iPhone cihazlarında sim kart pin kodunun nereden, nasıl değiştirildiğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar’ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız