Bizimle iletişime geçin


HABERLER

iPhone X – XR – XS – XS Max Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ?

iPhone’da ekran görüntüsü nasıl alınır ? iPhone X ekran görüntüsü alma, iPhone XR ekran görüntüsü alma, iPhone XS ekran görüntüsü alma, iPhone XS Max ekran görüntüsü alma. iPhone X ve sonrası modellerde ekran görüntüsü nasıl alınır ? Bu yazımızda sizlere iPhone X ve sonrasında çıkan modellerde ekran görüntüsünün nasıl alındığını anlattık. İşte detaylar..

iPhone bildiğiniz üzere X modeli ile birlikte neredeyse tamamen çerçevesiz denebilecek ekran modeliyle kullanıcılarının karşısına çıktı. Günümüzde neredeyse tüm telefon marka ve modellerinin de kullandığı bu ekran modeli kullanıcılar tarafından oldukça çok beğeniliyor.

Apple’ın iPhone X ile birlikte geçmiş olduğu bu ekran modeli günümüzdeki en son modeller olan iPhone XR , XS ve XS Max modellerinde de bu şekilde karşımıza çıkıyor.

Apple’ın geçmiş olduğu bu ekran modeli ile birlikte bu zamana kadar ki iPhone’lardan alışık olduğumuz HOME TUŞU yani telefonun en alt orta kısmında yer alan tuş artık yok. Bu tuş zaten artık günümüzde Apple’ın gelişen yazılımıyla birlikte oldukça gereksiz bir duruma gelmişti. Ancak alışkanlıktır ki bir çok eski iPhone kullanıcısı bu tuşun eksikliğini yeni modellerde kısa bir süre de olsa hissediyor.

Bunun yanı sıra bu tuş ile yapılan bazı işlemler de yeni modellerde kullanıcıların kafasını karıştırıyor ve bazı sorular doğruyor. Bu sorulardan biri de Home Tuşu bulunmayan iPhone X ve sonrası modeller de ekran görüntüsü nasıl alınıyor ? sorusu oluyor. Bizde sizler için bu sorunun cevabını sizlere bu yazımızda sunduk.

İşte iPHONE X ve sonrası modellerde ekran görüntüsü nasıl alınır ? 

Bildiğiniz üzere Home Tuşu bulunan iPhone modellerinde ekran görüntüsü home tuşu ve güç tuşunun birlikte basılı tutulması ile alınıyordu. Ancak Apple, Home tuşunu X modeli ile birlikte kaldırdı. Bu sebeple de Apple kullanıcılarına, iPhone X ve sonrasında ki modellerde ekran görüntüsü almak için farklı bir tuş kombinasyonu sundu.

iPhone X ve sonrası modellerde ekran görüntüsü almak için aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere cihazınızın sağ tarafında yer alan yan tuşa basılı tutun ve hemen ardından cihazınızın sol tarafında yer alan ses arttırma tuşuna basın ve ardından 2 tuşu da bırakın. Ekran görüntüsünün alındığını fark edeceksiniz. Yalnız bu işlemi uygulamak için oldukça hızlı yapmaya çalışın.

Ekran görüntüsünü aldıktan sonra iPhone’unuzun sol alt köşesinde, çekmiş olduğunuz ekran görüntüsünün küçük resmi belirecektir. Bu küçük resme dokunarak resimde oynamalar yapabilir, çizim ve metin ekleyebilirsiniz. Herhangi bir işlem yapmayacaksınız küçük resmi kapatmak için küçük resmi sol kaydırıp ekrandan kaldırabilirsiniz. Ekran görüntüsüne FOTOĞRAFLAR kısmından dilediğiniz zaman erişebilirsiniz.

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

Diğer iPhone modellerinde ekran görüntüsü nasıl alınıyor ? 

iPhone X öncesi, çerçeveli ve home tuşu bulunan iPhone modellerinde ekran görüntüsü home tuşu ve güç tuşu ile birlikte alınıyor. Eski model iPhone’lar da ekran görüntüsü almak için bu iki tuşa birlikte basın ve bırakın.

Bu yazımızda sizlere iPhone X ve sonrası modellerde ekran görüntüsünün nasıl alındığını anlattık. Konu ile ilgili tüm sorularınızı bizlere aşağıdan ”yorumlar” kısmından belirtebilirsiniz. Yeni bir anlatımda görüşmek dileğiyle.. 

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

HABERLER

Efsanevi Oyun ”Super Mario” Rekor Fiyata Alıcı Buldu !

Efsanevi oyun ”Super Mario” rekor bir fiyata alıcı buldu ! 1985 yapımı bir oyun olan Super Mario Bros, 2 milyon dolar gibi bir fiyata alıcı buldu ! İşte detaylar…

Efsanevi oyun ”Super Mario” rekor bir fiyata alıcı buldu ! 1985 yapımı bir oyun olan Super Mario Bros, 2 milyon dolar gibi bir fiyata Satıldı!

Piyasaya ilk sunulduğu zamandan bu yana üzerinden onlarca yıl geçmesine rağmen hala popülerliğini devam ettiren ve oyun dünyasında adet bir efsane olan Super Mario, yine rekor fiyatlara alıcı bulmaya devam ediyor.

80’li ve 90’lı yılların vazgeçilmez oyunlarından olan Super Mario Bros oyunu, son olarak yine inanılmaz bir rakama satıldı. Oyun, geçtiğimiz günlerde 2 milyon dolar gibi inanılmaz bir rakama satıldı.

Geçtiğimiz Nisan ayında, Amerika Birleşik Devletlerinde 36 yıl önce hediye olarak alınıp çekmecede unutulan ve paketi hiç açılmamış olan Super Mario Bros oyunu, 660 bin dolara satılmıştı. 660 bin dolara satılan bu oyun tüm zamanların en pahalıya satılan oyunu olarak tarihe geçmişti.

Bu rekor geçtiğimiz günlerde bir kez daha kırıldı. Yeni rekor 2 milyon dolar gibi inanılmaz bir rakam oldu.

Yeni Rekor 2 Milyon Dolar !

Koleksiyon sitesi Rally, geçtiğimiz aylarda bir oyunseverden 140 bin dolara satın almış olduğu 1985 yapımı Super Mario oyunun tam 2 milyon dolara sattığını resmen açıkladı.

Şirketin yapmış olduğu bu açıklamanın ardından efsanevi oyun 2 milyon dolar gibi bir rakama satılarak bu zamana kadar satılan en pahalı oyun ünvanını devam ettirerek rekor rakamı da katlamış oldu.

Super Mario Bros Hakkında : 

Super Mario Bros. Nintendo tarafından 1985’te piyasaya sürülen bir video oyunudur. Oyun, baş kahramanı Mario’nun yarattığı popülerlik sayesinde halk arasında kısaca Süper Mario olarak bilinir. Oyun dünya genelinde toplamda 50 milyondan fazla satmıştır.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…

­

Okumaya Devam Edin

HABERLER

Tesla’dan Rekor üstüne Rekor !

Tesla’dan rekor üstüne rekor ! Elektrikli araç üreticisi Tesla, 2021 yılının 2. çeyreğinde kendi satış rekorunu kırdı. İşte detaylar…

Tesla’dan rekor üstüne rekor. Elektrikli araç üreticisi Tesla, 2021 yılının 2. çeyreğinde kendi satış rekorunu kırdı. 

Elektrikli araç üreticisi Tesla 2021 yılının 2. çeyreğinde ürettiği ve teslim ettiği araç sayısını resmi olarak açıkladı. Tesla bu yılın 2. çeyreğinde 200 binden fazla araç teslim etti.

Tesla’nın yılın bu çeyreğinde teslim ettiği araç sayısı şirketin bu zamana kadar bir çeyrekte teslim ettiği en fazla araç sayısı oldu. Böylelikle şirket bu satış rakamı ile birlikte kendi rekorunu da kırarak rekor üstüne rekor kırmış oldu.

Yılın 2. çeyreğinde 200 binin üzerinde araç teslim edildi !

Tesla, 2021 yılının ikinci çeyreğinde toplam 206.421 araç üretti.

Tesla’nın bu çeyrekte üretmiş olduğu araçlardan 2.340 tanesi Model S ve Model X modelleri oldu. Bu modeller bu yıl bu çeyrekte üretildi.

Bu modellerin haricinde üretilen 204.081 adet araç ise Model 3 ve Model Y modelleri oldu.

Üretimi yapılıp teslimatı tamamlanan araç sayılarına da bakacak olursak; 

Tesla’nın Model S ve Model X araçlarından 1.890 adet teslimat yapılırken, Model 3 ve Model Y araçlarından ise 199.360 adet teslimat yapıldı.

Yani şirket bu yılın 2. çeyreğinde 201.250 adet araç teslim etmiş oldu.

Elon Musk bu başarıyı Twitter’da kutladı !

Elon Musk, gerçekleştirmiş oldukları bu başarıyı Twitter’da göndermiş olduğu bir Tweet ile kutladı.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

Okumaya Devam Edin

HABERLER

Xbox Live Gold için Temmuz Ayında Ücretsiz Olacak Olan Oyunlar Belli Oldu !

Xbox Live Gold üyeleri için Temmuz ayında ücretsiz olarak sunulacak oyunlar belli oldu. Oyunseverlerin merakla beklediği oyunlar heyecan uyandırdı. İşte detaylar…

Microsoft, Xbox kullanıcılarına ücretsiz oyunları sunmaya devam ediyor. Microsoft’un Xbox kullanıcılarına TEMMUZ ayında ücretsiz sunacağı oyunlar oyunseverleri bir hayli heyecanlandırdı. 

Microsoft’un TEMMUZ ayında Xbox Live Gold üyeliğine sahip kullanıcılara sunacağı ücretsiz oyunlar belli oldu. Microsoft, Temmuz ayında 4 farklı oyunu kullanıcılarına ücretsiz olarak sunacak.

Microsoft, Temmuz ayında Planet Alpha, Rock of Ages III: Make & Break, Conker: Live & Reloaded ve Midway Arcade Origins oyunlarını Xbox Live Gold abonelik sistemine dahil olan ya da dahil olacak kullanıcılarına ücretsiz bir şekilde indirme ve oynama imkanı sağlayacak.

OYUNLAR NE ZAMAN ÜCRETSİZ İNDİRİLEBİLECEK ?

Microsoft, Temmuz ayında dört farklı oyunu Xbox kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde sunulacak. Bu oyunlar; Planet Alpha, Rock of Ages III: Make & Break, Conker: Live & Reloaded ve Midway Arcade Origins oyunları olacak.

Planet Alpha, Rock of Ages III: Make & Break, Conker: Live & Reloaded ve Midway Arcade Origins oyunları Temmuz ayı içerisinde belirtilen tarihlerde ücretsiz bir şekilde indirilebilecek.

XBOX ONE

  • Planet Alpha (1 Temmuz – 31 Temmuz tarihleri arasında indirilebilir.)
  • Rock of Ages III: Make & Break (16 Temmuz – 15 Ağustos tarihleri arasında indirilebilir.)

XBOX 360

  • Conker: Live & Reloaded (1 Temmuz – 15 Temmuz tarihleri arasında indirilebilir.)
  • Midway Arcade Origins (16 Temmuz – 31 Temmuz tarihleri arasında indirilebilir.)

Ücretsiz olarak sunulacak olan oyunlardan iki tanesi Xbox One, iki tanesi ise Xbox 360 kullanıcılarına sunulacakken bu oyunların hepsine geriye uyumluluk özelliği sayesinde Xbox Series X ve Xbox Series S kullanıcıları da erişebilecek. 

NOT: Bu fırsat, Xbox Live Gold üyeliğine sahip kullanıcılar için geçerlidir.

*Ücretsiz olarak sunulacak olan bu 4 oyunun toplam değeri yaklaşık olarak 700 Türk Lirası’dır.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

Okumaya Devam Edin

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com